Nie dla propagandowego podręcznika w Łodzi!

Historia i Teraźniejszość.

Monika Malinowska-Olszowy, radna Rady Miejskiej w Łodzi: - Podręcznik „Historia i Teraźniejszość” powinien się nazywać „Historia i Teraźniejszość według PiS-u”, ponieważ zawiera ideologię tej partii. Ta książka nie uczy dzieci myślenia. Nauczyciele nie mają obowiązku z niej korzystać. Podręcznik jest osobistym esejem autora i nie powinien być pozycją obowiązującą w szkołach. Porównuje on feminizm do rasizmu, jest to skandaliczne. PiS chce wychować młode pokolenie według swojej ideologii. Dlaczego cofamy się z epoki nowożytnej do średniowiecza? Wydawnictwo „Biały kruk”, który wydał tę książkę, najczęściej wydaje pozycje religijne. Czy to jest przypadek? Jeszcze należy podkreślić, że pierwsza recenzja tego podręcznika była negatywna. Następnie zmieniono ją na pozytywną. Ponadto zadajemy pytanie: z jakiego powodu ministerstwo go promuje? Czy tak powinna wyglądać współczesna szkoła?

Krzysztof Makowski, przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Łodzi: - Apelujemy do rodziców dzieci, aby pisali pisma do dyrekcji szkół, żeby nie korzystać z tej książki. Nauczyciele nie powinni kazać uczniom jej kupować, ponieważ nie ma takiego obowiązku. Podstawa programowa tego nie nakazuje. Liczymy, ze nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie przekażą wiedzę młodzieży i nie będą narzucać jednej ideologii. Drugi podręcznik do historii i teraźniejszości oczekuje na wydanie trzeciej recenzji. Także wybór będzie. Rodzice dzieci urodzonych z in vitro powinni wystąpić z powództwem o naruszenie dóbr osobistych. Być może takie działanie zablokuje możliwość użytkowania tej książki w szkołach.

Damian Raczkowski, wiceprzewodniczący Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Łodzi: - Przez ostatnie trzy lata byłem nauczycielem wiedzy o społeczeństwie w jednej z łódzkich szkół. Teraz zrezygnowałem z tej pracy. Na szczęście większość dyrektorów nie rekomenduje tego podręcznika. Są w nim stale przewijane hasła: socjaliści, lewica, gender, liberalizm, feminizm na równej linii z: nazizm, faszyzm, komunizmem. Jest napisane, że Polska stała się ofiarą układów międzynarodowych, a media to lobby ateistyczne. Jedyna poprawna doktryna polityczna to ta narodowa, oparta na katolicyzmie i chrześcijaństwie. Tego dzieci nie powinniśmy uczyć. PiS chce stworzyć nowego wyborcę. Apelujemy o nie korzystanie z tego podręcznika.

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

Kontakt