Kino, teatr, muzeum, warsztaty plastyczne, tkackie, zajęcia w języku angielskim, joga, rzeźbienie w mydle a nawet… śnieg.
- Będziemy robić taki prawdziwy śnieg, z którego można ulepić małego bałwanka - zapewnia Michał Kędzierski z EC 1 Miasto Kultury. - To będzie inna niż zwykle lekcja chemii, ale uczniów zapewniam, że zamiast się skrzywić, że lekcje, lepiej zapisać się na nasze półkolonie. O lekcjach zapominamy, będziemy się doskonale bawić. I co ważniejsze - ciekawie.
Zdrowy tryb życia czyli ruch, rekreację i sport znajdą amatorzy ruchu w Muzeum Sportu, które ma zamiar także edukować. Oczywiście o historii łódzkiego sportu, a ten tradycję ma bardzo bogatą, ciekawą i na pewno wartą poznania - zwłaszcza, że Muzeum Sportu oferuje wiele aktywności, gdzie indziej niedostępnych.
W lata 20. minionego wieku zabierze uczniów Muzeum Miasta Łodzi, które zaplanowało mnóstwo ciekawych warsztatów związanych z tym okresem. Dom Literatury zaprasza - jakże by inaczej - na warsztaty literackie.
- Przyszli pisarze, poeci a może dziennikarze mają okazję pokazać co już potrafią - mówiła Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.
Z 2,5 tys. miejsc przygotowanych na półkoloniach w 46 szkołach podstawowych i placówkach edukacyjnych prawie wszystkie są już zajęte. Prawie, co oznacza, że jeszcze można zapisać dziecko. Trzeba telefonować do szkół i szukać miejsca. Zajęcia półkolonijne trwać będą od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 17, w pakiecie uwzględniono obiad, drugie śniadanie albo podwieczorek i mnóstwo atrakcji.
Lista szkół organizujących półkolonie: https://uml.lodz.pl/edukacja/ferie-2020/polkolonie/
Lista organizatorów półkolonii wraz z harmonogramem https://uml.lodz.pl/edukacja/ferie-2020/kalendarz-wydarzen-na-ferie/