Niedziela pod siatką

W 20. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet łódzkie zespoły wystąpią w niedzielę. O godz. 17.30 w hali im. Józefa "Ziuny” Żylińskiego zawodniczki Grota Budowlani rozpoczną mecz z BKS Stal Bielsko-Biała, a trzydzieści minut później w Policach ŁKS Commercecon przystąpi do walki z miejscową Grupą Azoty Chemik.

Dla obu łódzkich ekip wyniki niedzielnych spotkań mają ogromne znaczenie w korespondencyjnej walce z DPD Legionovią. Ten zespół ma aktualnie 34 pkt. i traci trzy oczka do trzeciego w tabeli ŁKS Commercecon, a jednocześnie ma dwa punkty przewagi nad Grotem Budowlani. W sobotę Legionovia zagra na wyjeździe z #VolleyWrocław – przedostatnim zespołem rozgrywek. Ekipa z Mazowsza ma więc najsłabszego rywala, z którym bez problemów powinna sobie poradzić.

Trudniejsze zadanie czeka wicemistrzynie Polski, które przed własną publicznością zmierzą się z szóstym zespołem rozgrywek. Bielszczanki zgromadziły do tej pory 26 pkt. i teoretycznie mają jeszcze szansę, by przed końcem rundy zasadniczej wyprzedzić Grota Budowlani. W pierwszej rundzie górą były jednak łodzianki, które na wyjeździe pokonały BKS Stal 3:1. Można więc liczyć na to, że podopieczne Błażeja Krzyształowicza w Łodzi też będą górą.

Z podobnym optymizmem trudno natomiast oczekiwać występu mistrzyń kraju. W bieżącym sezonie ŁKS Commercecon już trzy razy grał z Grupą Azoty Chemikiem i trzy razy poległ. W meczach o Superpuchar i Puchar Polski łodzianki przegrały po 0:3, a w lidze uległy rywalkom 2:3. Nic więc dziwnego, że w niedzielę zdecydowanymi faworytkami będą zawodniczki z Polic, które z dorobkiem 52 pkt. otwierają tabelę LSK. Drugie miejsce zajmuje Developres SkyRes Rzeszów (50 pkt.), z którym w poprzedniej serii spotkań obrończynie trofeum przegrały w Łodzi 0:3.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt