Niszczył Łódź, teraz chce zniszczyć Warszawę. Radni ostrzegają przed Tobiaszem Bocheńskim

Dzisiaj odbyła się konferencja radnych Rady Miejskiej w Łodzi na której komentowali kandydaturę Tobiasza Bocheńskiego

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: Tobiasz Bocheński był przedstawiony przez Jarosława Kaczyńskiego jako rzetelny samorządowiec. Ja bym zweryfikował te słowa, ponieważ samorządowcem nigdy nie był, a w Łodzi dał się poznać jako ten, który z samorządem walczył. Wpisał się w kilka obszarów. Przede wszystkim chciał zdekomunizować panią Gąsiorowską, założycielkę Uniwersytetu Łódzkiego. Stał pod znakiem walki z LGBT. Wspierał również swoich kolegów partyjnych. Rada Miejska podjęła uchwałę, w której potępiała działania Czarnka. Oczywiście pań Bocheński ją uchylił. Do tego pan były wojewoda uchylił uchwałę dot. zakazu jazdy po Łodzi płodobusów, porównując martwe płody do Rambo.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Wojewoda Bocheński nie jest żadnym samorządowcem. Jest wysłannikiem PiS–u spełniającym wszystkie zachcianki centrali. Startuje z hasłem Z Miłości do Warszawy. Niestety miłości do łodzian próżno szukać u Tobiasza Bocheńskiego. Nie spotykał się z mieszkańcami, nie rozmawiał z nimi. Natomiast na jego profilu można znaleźć wiele filmów, na których się lansował. Zasłynął w Łodzi jako osoba niepomagająca mieszkańców. Widać, to na przykładzie Budżetu Obywatelskiego. Wstrzymał realizację wielu projektów takich jak kosze na śmieci albo leżaki w parku. Naprawdę? Tak zachowuje się samorządowiec?

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Jako Rada Miejska próbowaliśmy współpracować z Tobiaszem Bocheńskim. Często zastanawialiśmy się, skąd biorą się jego motywacje. Teraz wiemy, że podejmował decyzje Z Miłości do Warszawy. To było widać, że Bocheński będąc wojewodą robił wszystko, by uszczęśliwić aparat partyjny. Teraz atakuje innych kandydatów w Warszawie, samemu będąc posłusznym PiS–owi. Nie możemy na takich ludzi patrzeć z biernością. Jako łodzianie nigdy nie mogliśmy liczyć na pomoc wojewody.

Polecane aktualności

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Witaj Maj, piękny Maj

Andrzej Janecki / BAM

Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny w bazylice archikatedralnej rozpoczęły się wojewódzkie… więcej

Kontakt