Nowa hala, nowy basen zewnętrzny, plaża naturystów. Wielkie otwarcie 21 lipca

W sobotę, 21 lipca łodzianie będą mogli skorzystać z nowych atrakcji w Aquaparku Fala. Do ich dyspozycji oddane będą nowa hala z 25-metrowym basenem i ogromnymi jacuzzi oraz całoroczny basen rekreacyjny z masażami wodnymi i powietrznymi. Na Fali pojawi się też piaszczysta plaża dla naturystów. Tego dnia odbędzie się też rodzinny piknik z licznymi atrakcjami.

Nowa hala, nowy basen zewnętrzny, plaża naturystów. Wielkie otwarcie 21 lipca - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Nowa hala, nowy basen zewnętrzny, plaża naturystów. Wielkie otwarcie 21 lipca , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

21 lipca łodzianie odwiedzający Aquapark Fala będą mogli po raz pierwszy skorzystać z nowoczesnej hali basenowej z nowym, 5-torowym, 25-metrowym basenem sportowym oraz całorocznym basenem rekreacyjnym o nieregularnych kształtach, z podgrzewaną wodą. W jego bocznych ścianach i w podłodze znajdują się liczne wodne masażery oraz 8 łóżek do masażu powietrznego. Basen ten będzie połączony kanałem wypływowym z halą.

W hali obok basenu sportowego ulokowane są 3 ogromne jacuzzi. Może się w nich pomieścić na raz do 30 osób. Dwa z nich przewidziane są na 12 osób i jedno na 6 osób.

Kolejną nową atrakcją Aquaparku Fala jest największa w centralnej Polsce plaża dla naturystów. Ma ona tysiąc mkw. i jest otoczona estetycznym murem, który będzie chronił miłośników opalania nago przed wzrokiem ciekawskich. Plaża pokryta jest w całości złocistym piaskiem, na którym ustawiono leżaki i parasole.

Plaża będzie dostępna wyłącznie dla osób pełnoletnich. Aby skorzystać z plaży należy zakupić bilet do Aquaparku oraz uiścić dodatkową opłatę 5 zł, która uprawnia do korzystania z niej. Plaża nawiązuje do tradycji Fali z lat 70, kiedy naturyzm dopiero zawitał do naszego kraju. W upalne dni na Fali będzie uruchamiane dodatkowe stanowisko kasowe, z którego będą mogły skorzystać osoby, które udają się do Strefy Saun lub osoby, które nie chcą korzystać z szafki i wszystkie rzeczy będą mieć przy sobie na plaży.

W sobotę 21.07. (od 11:00 do 17:00) z okazji oddania do użytku nowych atrakcji Aquapark Fala zaprasza na rodzinny piknik z licznymi atrakcjami.

W nowej hali basenowej zaplanowano konkursy i gry rodzinne z cennymi nagrodami. Będzie m.in. rodzinna sztafeta pływacka oraz zawody rodzinne "Poławiacze Pereł". Wśród nagród nie zabraknie kart na basen, sprzętu sportowego, piłek czy letnich gadżetów.

Z pozostałych, licznych atrakcji należy wymienić lubiany przez dzieci aquazorbing, czyli chodzenie po wodzie w plastikowych kulach. Tego dnia goście przez cały dzień będą mogą bezpłatnie wypróbować inną nowość - AquaBike, czyli ćwiczenia na rowerze w wodzie. Na dzieci i młodzież czeka Aqua Fun, czyli zabawy w wodzie z animatorem oraz fotobudki, gdzie będzie można zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie. Będą też balony i wata cukrowa.

Polecane aktualności

Zagłosuj! Też bądź bohaterem w swoim mieście - fot. z arch. UMŁ

Budżet Obywatelski dla Łodzi. Przyjdź w weekend na pikniki i zagłosuj!

Marlena Kamińska / BPKSiT

Minęło 6 dni głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, w której znalazło się 837... więcej

Nad produkcją architektury wystawy od ponad dwóch tygodni intensywnie pracuje kilkanaście osób - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska". Stroje 20 lat czekały na swój czas

Małgorzata Loefller / Wydział Kultury

Uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie i niepokorne - stroje Mistrza Antkowiaka w piwnicy w Komorowie... więcej

15. Piramida Dobrej Woli - fot. Radosław Jóźwiak

Piramida Dobrej Woli – piknik integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Anna Janocha/ BPKSiT

Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz uliczny kurs języka migowego.... więcej

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Konrad Ciężki / BRPiNM

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej... więcej

W poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej - fot. Aleksandra Górska / UMŁ

Melodie Miasta Łodzi, czyli w poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Bartosz Puliński, jeden z 12 tegorocznych laureatów stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.