Nowa nawierzchnia na ul. Podchorążych

Prawie 30 milionów – to wartość wspólnej inwestycji realizowanej w ramach Planu dla Osiedli przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną i Zarząd Inwestycji Miejskich. Na części realizowanej przez ŁSI od poniedziałku wylewany jest asfalt.

Prawie 30 milionów – to wartość wspólnej inwestycji realizowanej w ramach Planu dla Osiedli przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną i Zarząd Inwestycji Miejskich.
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Powoli kończymy tę gigantyczną inwestycję. Przypomnijmy, że ulica Podchorążych to prawie 4 km kanalizacji sanitarnej, 500 odejść do nieruchomości i ponad pół tysiąca osób, które będą miały możliwość skorzystania z tej kanalizacji. Warto pamiętać, że kanalizacja sanitarna jest ponad 10 razy tańsza niż zbiornik na szambo. Oprócz tego, że jest bardziej ekologiczna no to jest też ten kawałeczek oszczędności w domowym budżecie – informuje Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Część inwestycji realizowana przez ŁSI to koszt prawie 20 mln złotych. Roboty budowlano-montażowe zostały już zakończone, trwa wylewanie asfaltu. Ostatnim etapem będzie odbiór prac. Prace realizowane przez ZIM to prace na odcinku od ulicy Łuczniczej do rzeki Jasieniec. Koszt tych prac to prawie 10 mln złotych.

- W ramach przebudowy ulicy Podchorążych oprócz asfaltu, chodników i wymiany infrastruktury, czyli budowy wodociągu, kanalizacji deszczowej, odwodnienia drogi, powstanie oczywiście nowe oświetlenie, co wzmocni bezpieczeństwo na tym fragmencie ulicy, ale posadzimy również zieleń, tego mieszkańcy tutaj, przy tak gęstej zabudowie jednorodzinnej po prostu oczekują – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przy ulicy Podchorążych posadzone będzie 50 sztuk drzew (klonów polnych), a do tego krzewy: 2312 sztuk sosny górskiej, 732 sztuki berberysów oraz 586 sztuk tawuły japońskiej.

Polecane aktualności

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Witaj Maj, piękny Maj

Andrzej Janecki / BAM

Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny w bazylice archikatedralnej rozpoczęły się wojewódzkie… więcej

Kontakt