Nowa nawierzchnia na ul. Podchorążych

Prawie 30 milionów – to wartość wspólnej inwestycji realizowanej w ramach Planu dla Osiedli przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną i Zarząd Inwestycji Miejskich. Na części realizowanej przez ŁSI od poniedziałku wylewany jest asfalt.

Prawie 30 milionów – to wartość wspólnej inwestycji realizowanej w ramach Planu dla Osiedli przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną i Zarząd Inwestycji Miejskich.
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Powoli kończymy tę gigantyczną inwestycję. Przypomnijmy, że ulica Podchorążych to prawie 4 km kanalizacji sanitarnej, 500 odejść do nieruchomości i ponad pół tysiąca osób, które będą miały możliwość skorzystania z tej kanalizacji. Warto pamiętać, że kanalizacja sanitarna jest ponad 10 razy tańsza niż zbiornik na szambo. Oprócz tego, że jest bardziej ekologiczna no to jest też ten kawałeczek oszczędności w domowym budżecie – informuje Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Część inwestycji realizowana przez ŁSI to koszt prawie 20 mln złotych. Roboty budowlano-montażowe zostały już zakończone, trwa wylewanie asfaltu. Ostatnim etapem będzie odbiór prac. Prace realizowane przez ZIM to prace na odcinku od ulicy Łuczniczej do rzeki Jasieniec. Koszt tych prac to prawie 10 mln złotych.

- W ramach przebudowy ulicy Podchorążych oprócz asfaltu, chodników i wymiany infrastruktury, czyli budowy wodociągu, kanalizacji deszczowej, odwodnienia drogi, powstanie oczywiście nowe oświetlenie, co wzmocni bezpieczeństwo na tym fragmencie ulicy, ale posadzimy również zieleń, tego mieszkańcy tutaj, przy tak gęstej zabudowie jednorodzinnej po prostu oczekują – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przy ulicy Podchorążych posadzone będzie 50 sztuk drzew (klonów polnych), a do tego krzewy: 2312 sztuk sosny górskiej, 732 sztuki berberysów oraz 586 sztuk tawuły japońskiej.

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt