Nowa rada, nowy przewodniczący

W środę zainaugurowała działalność Łódzka Rada Sportu drugiej kadencji. Na pierwszym posiedzeniu prezydent miasta Hanna Zdanowska i jej pierwszy zastępca Tomasz Trela wręczyli członkom rady akty nominacyjne. Później wybrano przewodniczącego, którym został prezes Klubu Żużlowego Orzeł Witold Skrzydlewski.

logo_wer_horyzont_zhaslem_pl_kolor

Do prezydium ŁRS weszli: szef piłkarskiego ŁKS Tomasz Salski oraz prezes AZS i Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Lech Leszczyński. - Gratuluję panu przewodniczącemu, gratuluję wiceprzewodniczącym i liczę na owocną współpracę. Głęboko wierzę w to, że pod kierownictwem pana Skrzydlewskiego rada będzie osiągała sukcesy, a jej współpraca z miastem będzie się układała bardzo dobrze – powiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Trela.

- Na pewno chcemy, żeby ta rada nie była kwiatuszkiem do kożucha. Jeśli dobrze doradzimy i zostaniemy wysłuchani, to nie będzie źle. Gdy byłem przewodniczącym komisji sportu Rady Miejskiej w Łodzi, to umieliśmy wpłynąć na pewne rzeczy. Teraz w radzie sportu będziemy próbowali tak doradzać, żeby wyszło na nasze. Miasto nie jest Kopciuszkiem i ma odpowiednie dochody. Otwarta pozostaje kwestia, jak te pieniądze zainwestuje. Uważam, że nie ma nic lepszego od inwestowania w sport. Mamy wtedy mniej patologii, zdrowe dzieci i wiele innych korzyści – powiedział Skrzydlewski.   

Oprócz członków prezydium w 15-osobowej radzie, wybranej spośród ponad 30 kandydatów zgłoszonych przez organizacje i instytucje realizujące na terenie miasta Łódź zadania z zakresu kultury fizycznej, są również: Marcin Chudzik, Edward Kujawa, Grażyna Ostojska, Zbigniew Świercz, Wojciech Ulatowski, Łukasz Charuba, Filip Kenig, Elżbieta Nowak, Mariusz Przybyła, Krzysztof Serafin, Konrad Szumigaj i Marek Żuk.

- Myślę, że tak szeroki skład rady daje nadzieję na to, że zostawimy w recepcjach swoje legitymacje klubowe, związkowe i będziemy działali na rzecz całego łódzkiego sportu. Mam nadzieję, że taka zgoda w naszym gronie prezydialnym na pewno będzie, my będziemy się dobrze dogadywali z całą radą, a nasze wnioski kierowane do miasta będą zrealizowane – powiedział Leszczyński.

Salski z kolei podkreślił, że członkowie rady mają odpowiednie kompetencje do opiniowania wszelkich decyzji związanych z łódzkim sportem. – W radzie są osoby znające rzeczywiste potrzeby sportowe tego miasta. Chcielibyśmy, żeby rada była konkretnym głosem doradczym i żeby ten głos był słyszalny jeśli chodzi o wszelkie kwestie związane m.in. z imprezami i inwestycjami sportowymi – zakończył Salski.

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Kontakt