Nowa rada, nowy przewodniczący

W środę zainaugurowała działalność Łódzka Rada Sportu drugiej kadencji. Na pierwszym posiedzeniu prezydent miasta Hanna Zdanowska i jej pierwszy zastępca Tomasz Trela wręczyli członkom rady akty nominacyjne. Później wybrano przewodniczącego, którym został prezes Klubu Żużlowego Orzeł Witold Skrzydlewski.

logo_wer_horyzont_zhaslem_pl_kolor

Do prezydium ŁRS weszli: szef piłkarskiego ŁKS Tomasz Salski oraz prezes AZS i Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Lech Leszczyński. - Gratuluję panu przewodniczącemu, gratuluję wiceprzewodniczącym i liczę na owocną współpracę. Głęboko wierzę w to, że pod kierownictwem pana Skrzydlewskiego rada będzie osiągała sukcesy, a jej współpraca z miastem będzie się układała bardzo dobrze – powiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Trela.

- Na pewno chcemy, żeby ta rada nie była kwiatuszkiem do kożucha. Jeśli dobrze doradzimy i zostaniemy wysłuchani, to nie będzie źle. Gdy byłem przewodniczącym komisji sportu Rady Miejskiej w Łodzi, to umieliśmy wpłynąć na pewne rzeczy. Teraz w radzie sportu będziemy próbowali tak doradzać, żeby wyszło na nasze. Miasto nie jest Kopciuszkiem i ma odpowiednie dochody. Otwarta pozostaje kwestia, jak te pieniądze zainwestuje. Uważam, że nie ma nic lepszego od inwestowania w sport. Mamy wtedy mniej patologii, zdrowe dzieci i wiele innych korzyści – powiedział Skrzydlewski.   

Oprócz członków prezydium w 15-osobowej radzie, wybranej spośród ponad 30 kandydatów zgłoszonych przez organizacje i instytucje realizujące na terenie miasta Łódź zadania z zakresu kultury fizycznej, są również: Marcin Chudzik, Edward Kujawa, Grażyna Ostojska, Zbigniew Świercz, Wojciech Ulatowski, Łukasz Charuba, Filip Kenig, Elżbieta Nowak, Mariusz Przybyła, Krzysztof Serafin, Konrad Szumigaj i Marek Żuk.

- Myślę, że tak szeroki skład rady daje nadzieję na to, że zostawimy w recepcjach swoje legitymacje klubowe, związkowe i będziemy działali na rzecz całego łódzkiego sportu. Mam nadzieję, że taka zgoda w naszym gronie prezydialnym na pewno będzie, my będziemy się dobrze dogadywali z całą radą, a nasze wnioski kierowane do miasta będą zrealizowane – powiedział Leszczyński.

Salski z kolei podkreślił, że członkowie rady mają odpowiednie kompetencje do opiniowania wszelkich decyzji związanych z łódzkim sportem. – W radzie są osoby znające rzeczywiste potrzeby sportowe tego miasta. Chcielibyśmy, żeby rada była konkretnym głosem doradczym i żeby ten głos był słyszalny jeśli chodzi o wszelkie kwestie związane m.in. z imprezami i inwestycjami sportowymi – zakończył Salski.

Polecane aktualności

Uczestnicy zwiedzą m.in. wnętrza pałacu Izraela Poznańskiego -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Zapraszamy na "Weekend z Izraelem Poznańskim"

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

25 sierpnia przypada 186. rocznica urodzin Izraela Poznańskiego, jednego z największych łódzkich... więcej

Przystanek "Nostalgia". Oto wiata zbudowana z kwiatów zatopionych w bezbarwnej żywicy -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Przystanek "Nostalgia". Oto wiata zbudowana z kwiatów zatopionych w bezbarwnej żywicy

Konrad Ciężki / BPiNM

Łódzkie Centrum Wydarzeń zakończyło pracę nad "Nostalgią", czyli nową instalacją artystyczną w... więcej

Miejska Arena Kultury i Sportu  -  mat. prasowe

MAKiS wyrasta na lidera zielonej rewolucji wśród miejskich spółek

Informacja prasowa

Ekoimprezy, nowe nasadzenia, a wkrótce też farma fotowoltaiczna. Miejska Arena Kultury i Sportu ... więcej

W Łodzi tworzą ręce 3D dla dzieci -  mat. prasowe

W Łodzi tworzą ręce 3D dla dzieci

Informacja prasowa

W Łodzi drukuje się w technologii 3D ręce dla dzieci, które nie mają palców lub dłoni. więcej

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Mamy zestaw obowiązkowy dla każdego, kto chce poznać Łódź. W środku Łódzkiej Tytki Turysty: mapa... więcej

Kontakt