Nowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa - inwestycje ŁSI w 2022 r.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one dokończenie powstających odcinków kanalizacji sanitarnej o długości 8,2 km, a dokończenie modernizacji i budowy nowych fragmentów sieci wodociągowej o długości 5,2 km.

Budowa kanalizacji sanitarnej, modernizacje i budowa nowych wodociągów, inwestycje w przepompownie oraz stacje uzdatniania wody – sporo będzie się działo, w większości na łódzkich osiedlach. W tym roku zakończymy budowę 13,5 km sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Ponadto ruszyliśmy inwestycjami o szacunkowej wartości ponad 80 mln zł – zapowiada prezes ŁSI Tomasz Piotrowski.

Poza trwającymi jeszcze pracami rozpoczętymi w latach poprzednich, w realizacji są już pierwsze tegoroczne inwestycje wodociągowe, jak np. modernizacja sieci biegnącej pod przebudowywaną ul. Wojska Polskiego. Modernizowane są odcinki wodociągów na ulicach: Mackiewicza, Srebrnej, Olsztyńskiej, Polnej, Hipotecznej, Gdyńskiej, Sierakowskiego i Reymonta. W przygotowaniu są związane z rewitalizacją prace na pl. Wolności, Starym Rynku, ul. Wolborskiej i ul. Podrzecznej. W planach są także: ul. Obywatelska,
ul. Telefoniczna, ul.  Przybyszewskiego), al. Rydza-Śmigłego, ul. Broniewskiego, ul. Łęczycka, ul. Ozorkowska, ul. Przędzalniana, ul. Kopcińskiego, ul. Niższa oraz Złotno.

 

 

Nowe odcinki kanalizacji sanitarnej powstaną na ulicach: Łaskowice (tam prace już trwają) oraz Jaskółczej i Pszczelna (II kw. br.), Śląskiej i Przedborskiej (II kw. br.), na ul. Pomorskiej (III/IV kw. br. – inwestycja wspólna z ZIM), ul. Kusocińskiego.

Budowa kanalizacji sanitarnej to wymóg cywilizacyjny. Jest rozwiązaniem najwygodniejszym dla mieszkańców, ale również najbardziej ekologicznym i korzystnym dla ochrony wód gruntowych, z których Łódź czerpie wodę pitną – ponad 90% zaopatrzenia miasta pochodzi z 48 studni głębinowych. Łódzka woda jest uznawana za jedną z najlepszych w kraju i warto o nią dbać, nie narażając na zanieczyszczenie.

Na łódzkich osiedlach pracują jeszcze ekipy budowlane, które kończą budowę kanalizacji sanitarnej z lat poprzednich, m.in. w Mileszkach czy na osiedlu Helenówek.

 

 

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

Kontakt