Nowa szkoła na Olechowie na nowy rok szkolny

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141, w nowym budynku lekcje mają uczniowie klas 1 - 5, ale to nie koniec remontów: właśnie trwa termomodernizacja „starego” budynku a za rok, z Budżetu Obywatelskiego będzie budowane boisko wielofunkcyjne. Na Olechowie powstaje unikalne centrum edukacyjno-rekreacyjno-sportowe.

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141. Okna klas na parterze wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. -  fot. Paweł Łacheta
Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141. Okna klas na parterze wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. , fot. Paweł Łacheta

- Pamiętam, że ta szkoła miała być likwidowana, ale na szczęście udało się ją obronić dzięki czemu dziś najmłodsi mieszkańcy osiedla mają nowoczesną szkołę - powiedział Tomasz Trela, poseł na Sejm RP, który jako wiceprezydent Łodzi rozpoczynał procedurę związaną z rozbudową. - Osiedle się rozrasta, dzieci jest coraz więcej i bardzo się cieszę, że za rok będą miały do dyspozycji nowoczesny kompleks, gdzie będą się uczyć i aktywnie wypoczywać.

Umowa z wykonawcą została podpisana w grudniu 2018 r., a budynek był gotowy w lutym tego roku. Prac wykończeniowe oraz wyposażenie trwały niemal do ostatniego dnia wakacji, ale dyrekcji bardzo zależało, aby już od września najmłodsze klasy mogły rozpocząć naukę w nowej części.

- Dziękuję panu dyrektorowi i wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu nowej szkoły do pracy. Myślę, że każdy uczeń będzie się w niej dobrze czuł, bo jest nowoczesna, dobrze wyposażona i po prostu ładna - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Na parterze są sale lekcyjne dla najmłodszych czyli klas 1 - 3. W każdej jest interaktywna tablica, funkcjonalne i kolorowe mebelki, stoliki i krzesełka które można dostosować do wzrostu uczniów. Okna wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. Na dole jest też świetlica, jadalnia z zapleczem oraz specjalna sala „czarna”, gdzie będą się odbywać zajęcia z gimnastyki dla najmłodszych. Na piętrze swoje sale mają klasy IV i V - równie efektownie wyposażone. Starsi uczniowie mają swoją salę do lekcji informatyki i stacjonarne komputery, najmłodsi uczą się na laptopach, które dosłownie wjeżdżają na lekcje na specjalnym regale, dzięki czemu dzieci mogą zostać w swojej Sali. Całość uzupełniają kolorowo wykończone łazienki i winda, a całość jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Jestem bardzo zadowolony, że się udało, że daliśmy radę i ruszyliśmy. Duża tu zasługa moich pracowników, którzy zrezygnowali z urlopów i pomagali - dodał Adam Szadkowski, dyrektor SP 141. - Zapraszam rodziców, mieszkańców osiedla ale nie tylko, zapraszam każdego kto ma ochotę obejrzeć naszą nową szkołę, chętnie oprowadzę i pokażę.

Inwestycja kosztowała 5,5 mln zł, kolejne 400 tys. zł - wyposażenie, a pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Termomodernizacja starego budynku czyli wymiana okien, instalacji co, kaloryferów i drzwi trwa. Prace wewnątrz się zakończyły, teraz robotnicy przenieśli się na zewnątrz dzięki czemu lekcje mogą odbywać się bez przeszkód.

 

 

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Odsłonięcie gwiazdy Michała Szewczyka -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Barbara Połomska i Michał Szewczyk w Alei Gwiazd

NCKF

W Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 63 zostaną odsłonięte gwiazdy Barbary Połomskiej i... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Wkrótce przetarg na remont Wigencji

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Miasto ma już gotowy projekt na rewitalizację dawnej fabryki Wigencja. W przyszłym tygodniu... więcej

Stacja ładowania elektrycznych autobusów Volvo

MPK – Łódź kupiło ładowarki do pierwszych autobusów elektrycznych

MPK – Łódź

Wkrótce Łódź dołączy do miast z autobusami zasilanymi prądem. Ładowarki do 17 autobusów Volvo... więcej

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Za kilka dni oddany zostanie do użytku wyremontowany odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i... więcej

Łódź dofinansuje zakup urządzeń do gromadzenia deszczówki

Łódź daje pieniądze na łapanie deszczówki

Jakub Paduch/WKŚ

Do 16 października można składać wnioski o dofinansowanie urządzeń do gromadzenia deszczówki.... więcej

Kontakt