Nowa szkoła na Olechowie na nowy rok szkolny

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141, w nowym budynku lekcje mają uczniowie klas 1 - 5, ale to nie koniec remontów: właśnie trwa termomodernizacja „starego” budynku a za rok, z Budżetu Obywatelskiego będzie budowane boisko wielofunkcyjne. Na Olechowie powstaje unikalne centrum edukacyjno-rekreacyjno-sportowe.

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141. Okna klas na parterze wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. -  fot. Paweł Łacheta
Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141. Okna klas na parterze wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. , fot. Paweł Łacheta

- Pamiętam, że ta szkoła miała być likwidowana, ale na szczęście udało się ją obronić dzięki czemu dziś najmłodsi mieszkańcy osiedla mają nowoczesną szkołę - powiedział Tomasz Trela, poseł na Sejm RP, który jako wiceprezydent Łodzi rozpoczynał procedurę związaną z rozbudową. - Osiedle się rozrasta, dzieci jest coraz więcej i bardzo się cieszę, że za rok będą miały do dyspozycji nowoczesny kompleks, gdzie będą się uczyć i aktywnie wypoczywać.

Umowa z wykonawcą została podpisana w grudniu 2018 r., a budynek był gotowy w lutym tego roku. Prac wykończeniowe oraz wyposażenie trwały niemal do ostatniego dnia wakacji, ale dyrekcji bardzo zależało, aby już od września najmłodsze klasy mogły rozpocząć naukę w nowej części.

- Dziękuję panu dyrektorowi i wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu nowej szkoły do pracy. Myślę, że każdy uczeń będzie się w niej dobrze czuł, bo jest nowoczesna, dobrze wyposażona i po prostu ładna - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Na parterze są sale lekcyjne dla najmłodszych czyli klas 1 - 3. W każdej jest interaktywna tablica, funkcjonalne i kolorowe mebelki, stoliki i krzesełka które można dostosować do wzrostu uczniów. Okna wychodzą bezpośrednio na taras, więc w pogodne dni możliwe są przerwy na świeżym powietrzu. Na dole jest też świetlica, jadalnia z zapleczem oraz specjalna sala „czarna”, gdzie będą się odbywać zajęcia z gimnastyki dla najmłodszych. Na piętrze swoje sale mają klasy IV i V - równie efektownie wyposażone. Starsi uczniowie mają swoją salę do lekcji informatyki i stacjonarne komputery, najmłodsi uczą się na laptopach, które dosłownie wjeżdżają na lekcje na specjalnym regale, dzięki czemu dzieci mogą zostać w swojej Sali. Całość uzupełniają kolorowo wykończone łazienki i winda, a całość jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Jestem bardzo zadowolony, że się udało, że daliśmy radę i ruszyliśmy. Duża tu zasługa moich pracowników, którzy zrezygnowali z urlopów i pomagali - dodał Adam Szadkowski, dyrektor SP 141. - Zapraszam rodziców, mieszkańców osiedla ale nie tylko, zapraszam każdego kto ma ochotę obejrzeć naszą nową szkołę, chętnie oprowadzę i pokażę.

Inwestycja kosztowała 5,5 mln zł, kolejne 400 tys. zł - wyposażenie, a pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Termomodernizacja starego budynku czyli wymiana okien, instalacji co, kaloryferów i drzwi trwa. Prace wewnątrz się zakończyły, teraz robotnicy przenieśli się na zewnątrz dzięki czemu lekcje mogą odbywać się bez przeszkód.

 

 

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Pamięć o mecenas Agackiej-Indeckiej

Andrzej Janecki / BAM

W rocznicę katastrofy smoleńskiej, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz przewodniczący Rady... więcej

Park kieszonkowy przy ul. Kilińskiego 40

Kończą się prace w nowym parku kieszonkowym u zbiegu ulic Jaracza i Kilińskiego

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Rewitalizacja w Łodzi kwitnie – przybywa odnowionych kamienic, przebudowanych ulic oraz nowych,... więcej

Robot w szpitalu im. Jonschera

Robot pomoże miejskiemu szpitalowi w walce z koronawirusem

Jolanta Baranowska / UMŁ

Miejski szpital im. Jonschera testuje robota do dezynfekcji światłem ultrafioletowym. Ta maszyna to... więcej

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny „Nowy Ratusz w Łodzi” -  Michał Karpiński, Łukasz Chodorowski, Piotr Cegielski, Michał Piech

Jaki będzie Nowy Ratusz?

Aleksandra Hac / UMŁ

Połączenie historii ze współczesnością dzięki nawiązaniu do okolicznej architektury oraz... więcej

Festiwal Off-Północna

Festiwal Off-Północna zaprasza

Sławomir Macias / UMŁ

Festiwal odbędzie się w dniach 10-18 kwietnia online. Na jego program złożą się cztery spektakle i... więcej

Kontakt