Nowe lokale na ul. Piotrkowskiej

Poniżej przedstawiamy nowe lokale na ulicy Piotrkowskiej. Znajdują się nie tylko przy deptaku ale też w podwórkach. Zachęcamy do odwiedzin i oceniania!

Restauracja Imber
6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Imber to restauracja, której menu dedykowane jest nowoczesnej kuchni żydowskiej
i łódzkiej. Mieści się ona w podwórku przy ul. Piotrkowskiej 43, w pierwszej secesyjnej kamienicy w Łodzi. Restauracja Imber bierze udział w programie telewizyjnym „Kuchenne Rewolucje” i czeka na finalne nagrania odcinka. Restauracja oferuje menu złożone z dań kuchni przede wszystkim żydowskiej, ale również nawiązującej do łódzkiej gastronomii. Są oczywiście śledzie, pierogi i dania
z baraniny oraz sernik paschalny. Na zewnątrz zaaranżowano przyjemny ogródek, a wystrój wnętrza jest ciepły i nastrojowy, w środku znajdują się napisy hebrajskiego alfabetu, egzotyczne dywany na ścianach i dużo świec. Otwarte codziennie od 12.00.


Mariano italiano przy ul. Struga 4 to łódzki oddział lokalnej sieci pizzerii. Wystarczy skręcić z Piotrkowskiej i przejść kilka metrów, żeby przenieść się do włoskich wąskich uliczek, wypełnionych stolikami lokalnych knajpek. Klimatu dodają babcine kredensy z przetworami i makaronami oraz obrusy w biało-czerwoną kratę. Pizza jest przygotowywana na bazie wyjątkowej receptury, bo ciasto dojrzewa przez całą dobę, a składniki są sprowadzane z Włoch. Do wyboru jest 18 propozycji w jednym rozmiarze. W karcie znajdują się też sałaty i krem z pomidorów, a w wybrane dni – makarony. Pizzeria jest czynna codziennie, od poniedziałku do czwartku w godz. 14-21:00, w piątki i soboty w godz. 13-22:00,  w niedziele między 13-21:00.


Moda na śniadania na mieście nie mija, dzięki czemu popularnością cieszą się lokale takie jak Breadnia 2, czyli charakter kultowego pierwszego lokalu z Piotrkowskiej 86, koncept łączący restaurację i piekarnię, a dodatkowo poranne dania serwowane przez cały dzień, od 9.00 do 22.00! Klientów zaskoczy dbałość o szczegóły aranżacji oraz jeszcze przytulniejszy klimat, tworzony przez pomieszanie awangardowych dodatków z drewnianymi meblami i ceglanym barem. Zjeść można w środku w otoczeniu dużej ilości zieleni, lub w ogródku, w towarzystwie Stefana Jaracza, na wprost Hotelu Hilton. W menu oprócz 19 pozycji klasycznych i nieco bardziej nietypowych śniadań, są również bajgle, kanapki i chałki na mniejszy głód, a także tutejsze rogale z różnym nadzieniem oraz ciasta. W regularnej ofercie są również dania główne, lunchowe, pizza, makarony i sałata oraz obszerna karta napojów. Na miejscu kupimy wytwarzane na miejscu pieczywo. 


Tuż przed wprowadzeniem ograniczeń związanych ze stanem epidemii, w podwórku Piotrkowskiej 89 pojawiła się Ramenownia by Susharnia, serwująca ramen. Większość łódzkich miłośników tego popularnego japońskiego dania zapewne próbowała już opcji na wynos, natomiast wyjątkowo zaprojektowane wnętrza aż proszą się o odwiedziny i zdjęcie! Jest japoński minimalizm i wszechobecna czerwień, neony, portowy klimat kontenerowych knajp i otwarta na widok gości kuchnia. Ramen zjeść można tutaj w 5 odsłonach (na bazie 3 różnych wywarów),w tym jednej roślinnej, a do tego kilka opcji przystawek oraz deser.


Przy ul. Piotrkowskiej 31 otwarto pierwszy oddział wrocławskiej sieci „Krasnolód”. Lodziarnia stawia na własne receptury i zaskakujące smaki, propozycje sezonowe, lokalne składniki oraz przepisy oparte o doświadczenie i testowanie niespotykanych pomysłów. Jest to rodzinny biznes, przy którym współpracuje dwójka przyjaciół i ich żony, a także szwagier jednego z nich będący Mistrzem Polski Lodziarstwa 2017. Ukłonem w stronę łodzian jest wyprodukowanie lodów o smaku… naszego żulika! Posiada on przyjemny posmak kwasu chlebowego oraz rodzynki maczane w rumie. Ogromnym walorem jest możliwość przyglądania się procesowi produkcji lodów
z witryny, co dodatkowo zachęca przechodniów na Piotrkowskiej do spróbowania.


Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że na Struga 4 powstał wyjątkowy butik, w którym można napić się kawy i otrzymać porady dotyczące stylizacji. W ofercie Małej Czarnej są ubrania polskich marek, wysokiej jakości, a także obuwie i ręcznie robiona biżuteria. Właścicielka oryginalnego konceptu zapowiada, że jest to miejsce, w którym Kobieta będzie się czuła swobodnie i odpowiednio obsłużona, gdzie panuje kameralny i przyjazny klimat. 

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt