Nowe lokale na ul. Piotrkowskiej

Restauracja Imber po „Kuchennych Rewolucjach”, Breadnia 2 serwująca śniadania przez cały dzień, a do tego nowa pizzeria, ramenownia i lodziarnia oraz coś specjalnie dla kobiet – lokale z ul. Piotrkowskiej zapraszają gości spragnionych nowości.

 -  fot. @rbsa_rocky
Lokale z ul. Piotrkowskiej (m.in. lodziarnia Krasnolód) zapraszają gości spragnionych nowości , fot. @rbsa_rocky

Restauracja Imber

Imber to restauracja, której menu dedykowane jest nowoczesnej kuchni żydowskiej i łódzkiej.

Mieści się ona w podwórku przy ul. Piotrkowskiej 43, w pierwszej secesyjnej kamienicy w Łodzi. Restauracja Imber bierze udział w programie telewizyjnym „Kuchenne Rewolucje” i czeka na finalne nagrania odcinka.

Restauracja oferuje menu złożone z dań kuchni przede wszystkim żydowskiej, ale również nawiązującej do łódzkiej gastronomii. Są oczywiście śledzie, pierogi i dania z baraniny oraz sernik paschalny. 

Na zewnątrz zaaranżowano przyjemny ogródek, a wystrój wnętrza jest ciepły i nastrojowy, w środku znajdują się napisy hebrajskiego alfabetu, egzotyczne dywany na ścianach i dużo świec. Otwarte codziennie od 12.00.

Pizzeria Mariano Italiano

Mariano Italiano przy ul. Struga 4 to łódzki oddział lokalnej sieci pizzerii. Wystarczy skręcić z Piotrkowskiej i przejść kilka metrów, żeby przenieść się do włoskich wąskich uliczek, wypełnionych stolikami lokalnych knajpek. Klimatu dodają babcine kredensy z przetworami i makaronami oraz obrusy w biało-czerwoną kratę.

Pizza jest przygotowywana na bazie wyjątkowej receptury, bo ciasto dojrzewa przez całą dobę, a składniki są sprowadzane z Włoch. Do wyboru jest 18 propozycji w jednym rozmiarze.

W karcie znajdują się też sałaty i krem z pomidorów, a w wybrane dni – makarony.

Pizzeria jest czynna codziennie, od poniedziałku do czwartku w godz. 14-21:00, w piątki i soboty w godz. 13-22:00,  w niedziele między 13 a 21:00.

Breadnia 2

Moda na śniadania na mieście nie mija, dzięki czemu popularnością cieszą się lokale takie jak Breadnia 2, czyli charakter kultowego pierwszego lokalu z Piotrkowskiej 86, koncept łączący restaurację i piekarnię, a dodatkowo poranne dania serwowane przez cały dzień, od 9.00 do 22.00!

Klientów zaskoczy dbałość o szczegóły aranżacji oraz jeszcze przytulniejszy klimat, tworzony przez pomieszanie awangardowych dodatków z drewnianymi meblami i ceglanym barem.

Zjeść można w środku w otoczeniu dużej ilości zieleni lub w ogródku, w towarzystwie Stefana Jaracza, na wprost Hotelu Hilton. W menu oprócz 19 pozycji klasycznych i nieco bardziej nietypowych śniadań, są również bajgle, kanapki i chałki na mniejszy głód, a także tutejsze rogale z różnym nadzieniem oraz ciasta.

W regularnej ofercie są również dania główne, lunchowe, pizza, makarony i sałata oraz obszerna karta napojów. Na miejscu kupimy wytwarzane na miejscu pieczywo. 

Ramenownia by Susharnia

Tuż przed wprowadzeniem ograniczeń związanych ze stanem epidemii, w podwórku Piotrkowskiej 89 pojawiła się Ramenownia by Susharnia, serwująca ramen.

Większość łódzkich miłośników tego popularnego japońskiego dania zapewne próbowała już opcji na wynos, natomiast wyjątkowo zaprojektowane wnętrza aż proszą się o odwiedziny i zdjęcie! Jest japoński minimalizm i wszechobecna czerwień, neony, portowy klimat kontenerowych knajp i otwarta na widok gości kuchnia.

Ramen zjeść można tutaj w 5 odsłonach (na bazie 3 różnych wywarów), w tym jednej roślinnej, a do tego kilka opcji przystawek oraz deser.

Lodziarnia Krasnolód

Przy ul. Piotrkowskiej 31 otwarto pierwszy oddział wrocławskiej sieci „Krasnolód”.

Lodziarnia stawia na własne receptury i zaskakujące smaki, propozycje sezonowe, lokalne składniki oraz przepisy oparte o doświadczenie i testowanie niespotykanych pomysłów. Jest to rodzinny biznes, przy którym współpracuje dwójka przyjaciół i ich żony, a także szwagier jednego z nich będący Mistrzem Polski Lodziarstwa 2017.

Ukłonem w stronę łodzian jest wyprodukowanie lodów o smaku… naszego żulika! Posiada on przyjemny posmak kwasu chlebowego oraz rodzynki maczane w rumie.

Ogromnym walorem jest możliwość przyglądania się procesowi produkcji lodów z witryny, co dodatkowo zachęca przechodniów na Piotrkowskiej do spróbowania.

Butik Mała Czarna

Warto wiedzieć, że na Struga 4 powstał wyjątkowy butik, w którym można napić się kawy i otrzymać porady dotyczące stylizacji.

W ofercie Małej Czarnej są ubrania polskich marek, wysokiej jakości, a także obuwie i ręcznie robiona biżuteria.

Właścicielka oryginalnego konceptu zapowiada, że jest to miejsce, w którym Kobieta będzie się czuła swobodnie i odpowiednio obsłużona, gdzie panuje kameralny i przyjazny klimat. 

Polecane aktualności

Nowo otwarta klubokawiarnia Owoce i Warzywa 2 - Piotrkowska 217 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Lato na Piotrkowskiej 217. Nowe lokale, wydarzenia i plaża

informacja prasowa

Piotrkowska to nie tylko reprezentacyjna część deptakowa z restauracjami, ogródkami i klubami, OFF,... więcej

Wizualizacja nowej areny lekkoatletycznej RKS-u

Łódź buduje RKS. Na Rudzie powstaje arena lekkoatletyczna

Małgorzata Loeffler / ZIM

Otwieramy oferty na przebudowę obiektu Rudzkiego Klubu Sportowego i rozpoczynamy aukcję w dół - kto... więcej

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi oraz Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Spektakularny napis przywita gości w parku na Zdrowiu. Łodzianie zadecydują, jak będzie wyglądać

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Efektowny, przestrzenny napis będzie witał gości parku na Zdrowiu. Na platformie Vox Populi... więcej

Miasto Łódź, Fundacja Art Industry i Muzeum Tradycji Niepodległościowych zapraszają 15 sierpnia na ul. Piotrkowską -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

„Spacerem po Łodzi 1920”. W 100. rocznicę Cudu nad Wisłą zapraszamy na Piotrkowską

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Do uczczenia stulecia Cudu nad Wisłą Miasto Łódź zaprasza na ulicę Piotrkowską. 15 sierpnia czekać... więcej

Kamienica przy Pomorskiej 11 podczas remontu -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje kamienicę przy Pomorskiej 11, gdzie bywał Ślepy Max i mieścił się kultowy lokal

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace budowlane w kamienicy przy ul. Pomorskiej 11, w której powstanie dwanaście... więcej

Kontakt