Nowe osiedla, centra biznesowe i hotel. Trasa WZ na nowo

Prawie 1,5 tysiąca mieszkań, nowoczesne biurowce i hotel w sercu Łodzi. Trasa WZ zmienia swoje oblicze i obrasta nowymi gmachami

Apartamenty dla seniorów, odnawiany zabytkowy Monopol Wódczany, nowe narożniki w ścisłym centrum i setki mieszkań przy głównej arterii łączącej wschód Łodzi z zachodem – tak zmienia się właśnie trasa WZ. Po przebudowie samej alei Mickiewicza i Piłsudskiego nastał czas przeobrażania się jej sąsiedztwa za sprawą prywatnego kapitału.

- Przebudowa trasy WZ usprawniła komunikację w relacji wschód-zachód, a pasażerom MPK dała wygodne połączenie, które wydłużyliśmy dodatkowo nowym torowiskiem niemal do wschodnich rogatek Łodzi. Przy skrzyżowaniu z ulicą Piotrkowską powstał także nowy węzeł komunikacji miejskiej, centralny przystanek relacji wschód-zachód z północ południe, który łodzianie ochrzcili mianem stajni jednorożców. To dzisiaj jedno z najczęściej fotografowanych miejsc. Po inwestycji drogowej przyszedł czas na te, które nazywamy kubaturowymi. Biznes mocno uwierzył w miasto i zmienia wygląd naszego centrum – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Od wschodu, dwie największe inwestycje to przebudowa zabytkowych fabryk Monopolu Wódczanego w Monopolis oraz projekt biurowy Imagine. Pierwszy to centrum biznesowo-kulturalno-usługowe w dawnym Polmosie, którego historia sięga 1902 roku. Drugi obejmuje trzy nowe gmachy, które w efekcie dały skrzyżowaniu marszałków czwarty, dotychczas brakujący narożnik.

Nowy narożnik powstanie także za sprawą inwestycji biurowej React przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego. Projekt miał premierę przed wakacjami, a dla inwestora – firmy Echo Investment - to kolejny już projekt realizowany przy trasie WZ.

Nie tylko biura, ale także hotel „rośnie” między ul. Piotrkowską i al. Kościuszki. To długo wyczekiwana inwestycja, która doczekała po latach realizacji. Hi Piotrkowska w części biurowej będzie miała 20 pięter i swoją wysokością 82 metrów stworzy nowy punkt orientacyjny w Łodzi. W niższej części od strony ul. Piotrkowskiej powstanie hotel sieci Hampton by Hilton.

 

Inwestorzy budują przy głównej łódzkiej arterii wschód-zachód nie tylko nowoczesne biura i hotele, ale także mieszkania. – Na samym odcinku od al. Włókniarzy do skrzyżowania Marszałków powstaje, bagatela, 1400 mieszkań. To oznacza, że nie tylko zmienia się kształt centrum miasta, ale także to, że będzie ono miało nowych mieszkańców, a co za tym idzie wzrośnie zapotrzebowanie na usługi, więc mówimy również o pobudzaniu małej i średniej przedsiębiorczości w Śródmieściu – mówi prezydent Zdanowska.

Jedną z bardziej widocznych inwestycji przy trasie WZ, nie tylko z uwagi na znaczne rozmiary i wysokość, jest osiedle Ilumino budowane przez Mota-Engil. Deweloper realizuje właśnie drugi etap projektu, który zakłada wybudowanie w sumie ponad pół tysiąca mieszkań przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego. Projekt będzie gotowy jeszcze w wakacje.

- Aktualnie realizujemy w Łodzi dwie inwestycje mieszkanioweIlumino i Recanto – które dzięki znakomitej lokalizacji cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak i inwestycyjnych. Widząc tak duży potencjał łódzkiego rynku, zamierzamy kontynuować swoją działalność w tym mieście, nie ograniczając się tylko do projektów z zakresu inwestycji mieszkaniowych – mówi Mirosław Ciepluch, Business Development Director z Mota-Engil Real Estate Management.

Istotnym elementem projektu Ilumino jest konserwatorski remont zabytkowego budynku dawnej Resursy Rzemieślniczej. Prace objęły m.in. rekonstrukcję detali architektonicznych na fasadzie gmachu, które odtworzono w oparciu o historyczne zdjęcia. Dzisiaj budynek wygląda równie pięknie, jak przed stu laty, kiedy go wzniesiono.

Mota-Engil Real Estate Management to spółka deweloperska realizująca projekty budownictwa mieszkaniowego na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.

W Polsce funkcjonuje od 2005 roku i koncentruje swoją działalność w największych miastach – w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. Spółka zrealizowała 15 inwestycji, oddając w ręce swoich Klientów ponad 122 000 mkw. powierzchni użytkowej mieszkań.

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej

Kontakt