Nowe osiedla, centra biznesowe i hotel. Trasa WZ na nowo

Prawie 1,5 tysiąca mieszkań, nowoczesne biurowce i hotel w sercu Łodzi. Trasa WZ zmienia swoje oblicze i obrasta nowymi gmachami

Apartamenty dla seniorów, odnawiany zabytkowy Monopol Wódczany, nowe narożniki w ścisłym centrum i setki mieszkań przy głównej arterii łączącej wschód Łodzi z zachodem – tak zmienia się właśnie trasa WZ. Po przebudowie samej alei Mickiewicza i Piłsudskiego nastał czas przeobrażania się jej sąsiedztwa za sprawą prywatnego kapitału.

- Przebudowa trasy WZ usprawniła komunikację w relacji wschód-zachód, a pasażerom MPK dała wygodne połączenie, które wydłużyliśmy dodatkowo nowym torowiskiem niemal do wschodnich rogatek Łodzi. Przy skrzyżowaniu z ulicą Piotrkowską powstał także nowy węzeł komunikacji miejskiej, centralny przystanek relacji wschód-zachód z północ południe, który łodzianie ochrzcili mianem stajni jednorożców. To dzisiaj jedno z najczęściej fotografowanych miejsc. Po inwestycji drogowej przyszedł czas na te, które nazywamy kubaturowymi. Biznes mocno uwierzył w miasto i zmienia wygląd naszego centrum – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Od wschodu, dwie największe inwestycje to przebudowa zabytkowych fabryk Monopolu Wódczanego w Monopolis oraz projekt biurowy Imagine. Pierwszy to centrum biznesowo-kulturalno-usługowe w dawnym Polmosie, którego historia sięga 1902 roku. Drugi obejmuje trzy nowe gmachy, które w efekcie dały skrzyżowaniu marszałków czwarty, dotychczas brakujący narożnik.

Nowy narożnik powstanie także za sprawą inwestycji biurowej React przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego. Projekt miał premierę przed wakacjami, a dla inwestora – firmy Echo Investment - to kolejny już projekt realizowany przy trasie WZ.

Nie tylko biura, ale także hotel „rośnie” między ul. Piotrkowską i al. Kościuszki. To długo wyczekiwana inwestycja, która doczekała po latach realizacji. Hi Piotrkowska w części biurowej będzie miała 20 pięter i swoją wysokością 82 metrów stworzy nowy punkt orientacyjny w Łodzi. W niższej części od strony ul. Piotrkowskiej powstanie hotel sieci Hampton by Hilton.

 

Inwestorzy budują przy głównej łódzkiej arterii wschód-zachód nie tylko nowoczesne biura i hotele, ale także mieszkania. – Na samym odcinku od al. Włókniarzy do skrzyżowania Marszałków powstaje, bagatela, 1400 mieszkań. To oznacza, że nie tylko zmienia się kształt centrum miasta, ale także to, że będzie ono miało nowych mieszkańców, a co za tym idzie wzrośnie zapotrzebowanie na usługi, więc mówimy również o pobudzaniu małej i średniej przedsiębiorczości w Śródmieściu – mówi prezydent Zdanowska.

Jedną z bardziej widocznych inwestycji przy trasie WZ, nie tylko z uwagi na znaczne rozmiary i wysokość, jest osiedle Ilumino budowane przez Mota-Engil. Deweloper realizuje właśnie drugi etap projektu, który zakłada wybudowanie w sumie ponad pół tysiąca mieszkań przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego. Projekt będzie gotowy jeszcze w wakacje.

- Aktualnie realizujemy w Łodzi dwie inwestycje mieszkanioweIlumino i Recanto – które dzięki znakomitej lokalizacji cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak i inwestycyjnych. Widząc tak duży potencjał łódzkiego rynku, zamierzamy kontynuować swoją działalność w tym mieście, nie ograniczając się tylko do projektów z zakresu inwestycji mieszkaniowych – mówi Mirosław Ciepluch, Business Development Director z Mota-Engil Real Estate Management.

Istotnym elementem projektu Ilumino jest konserwatorski remont zabytkowego budynku dawnej Resursy Rzemieślniczej. Prace objęły m.in. rekonstrukcję detali architektonicznych na fasadzie gmachu, które odtworzono w oparciu o historyczne zdjęcia. Dzisiaj budynek wygląda równie pięknie, jak przed stu laty, kiedy go wzniesiono.

Mota-Engil Real Estate Management to spółka deweloperska realizująca projekty budownictwa mieszkaniowego na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.

W Polsce funkcjonuje od 2005 roku i koncentruje swoją działalność w największych miastach – w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. Spółka zrealizowała 15 inwestycji, oddając w ręce swoich Klientów ponad 122 000 mkw. powierzchni użytkowej mieszkań.

Polecane aktualności

 -  mat. UMŁ

W Mileszkach powstaje 5 km nowego kanału sanitarnego

Agnieszka Rutkowska / BRP

ŁSI buduje 5 km kanału sanitarnego na Mileszkach. A do tego 172 odejścia do granic posesji, które... więcej

Pierwszy w Łodzi żłobek modułowy już stoi w Nowosolnej -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Pierwszy w Łodzi żłobek modułowy już stoi w Nowosolnej

Jolanta Baranowska / BRP

Powstaje pierwszy w Łodzi żłobek w technologii modułowej, czyli składany z części, jak klocki.... więcej

Zapraszamy na „Labirynt Festiwal” oferujący w jednym miejscu 11 różnych gatunków muzycznych -  mat. prasowe

Kamienice połączone siecią korytarzy i piwnic będą przestrzenią dla "Labirynt Festiwal"

Zuzanna Bociąga / ŁCW

W październiku na fanów muzyki klubowej czeka festiwal, którego miejscem jest połączona przestrzeń́... więcej

13 milionów więcej za prąd, który nie zdrożał  -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Prawie 13 mln więcej kosztowały faktury za prąd, który miał nie zdrożeć

Monika Pawlak / BRP

Prawie 13 milionów złotych więcej niż w ubiegłym roku zapłaci 391 miejskich jednostek skupionych w... więcej

"Nasze miasto nie będzie już takie samo". Rusza budowa tunelu średnicowego pod Łodzią -  fot. CC0 license

"Nasze miasto nie będzie już takie samo". Rusza budowa tunelu średnicowego pod Łodzią

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, podziemne stacje, kilometry torów, nowe kierunki podróży i... więcej

Kontakt