Nowe plany przestrzenne dla Nowego Centrum Łodzi

Jak zapobiec powstaniu łódzkiego "Mordoru"?

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: - Rada Miejska podjęła dziś uchwałę w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla Nowego Centrum Łodzi. Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom łodzian. Ta przestrzeń stanie się bardziej funkcjonalna i przyjazna mieszkańcom, będzie tętnić życiem. Na tym terenie będzie możliwa zabudowa mieszkaniowa, zmieniły się także wskaźniki dotyczące wysokości i kubatury budynków. Centrum Łodzi jest obszarem strategicznym, który stanowi wizytówkę naszego miasta. Rozszerzyliśmy warunki zabudowy o aspekt mieszkaniowy. Plany zagospodarowania przestrzennego są elastyczne i mogą ulegać zmianie. Przestrzeń miejska musi być funkcjonalna z jak największą ilością zieleni.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - W okresie kiedy powstawały plany przestrzenne dla Nowego Centrum Łodzi dominowała moda na tworzenie oddzielnych dzielnic zbiorowych, które były uważane za powiew nowoczesności. Życie jednak zweryfikowało te plany. Można się posłużyć przykładem słynnego Mordoru w Warszawie. Dziś powstają mieszkania w tej części miasta. Dzięki zmianom planów w Nowym Centrum Łodzi pojawi się zabudowa mieszkaniowa i przyspieszą inwestycje. To gwarantuje rozwój miasta, a nie tylko stanie pustych działek.

Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Dobry gospodarz planuje na kilka lat do przodu, ale musi także reagować na różne czynniki. Podobnie stało się z terenem Nowego Centrum Łodzi. Dzisiaj oddajemy Łódź nie tylko przedsiębiorcom, ale także mieszkańcom. Łączymy biznes z życiem codziennym, żeby miejsca mogły tętnić życiem o każdej porze dnia. Będzie to okolica do pracy i wypoczynku.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt