Nowe samochody i sprzęt pożarniczy dla łódzkich OSP

Łódź inwestuje w bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Kolejne 4 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wzbogaciły się o nowy sprzęt. Dwa samochody oraz dwa zestawy sprzętu techniczno-gaśniczego ułatwią prowadzenie trudnych akcji ratowniczych.

Nowy sprzęt dla strażaków z łódzkich OSP -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Nowy sprzęt dla strażaków z łódzkich OSP , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Dzięki głosom łodzian, oddanym w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego strażacy ochotnicy z jednostek OSP działających na terenie Łodzi, otrzymali drugą w tym roku transzę sprzętu do ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Sprzęt o wartości ponad 685 tys. zł przekazany został OSP: Łódź-Łagiewniki, Łódź-Nowe Złotno, Łódź-Łaskowice oraz Łódź-Sikawa.

- To już łódzka tradycja, że miasto wspiera OSP. Dzisiaj symbolicznie wręczamy kluczyki do sprzętu, który został zakupiony w ramach budżetu obywatelskiego. Jego wartość to niemal 700 tys. zł. Przypominam, że w sierpniu OSP z Retkini, Wiskitna i Mikołajewa dostały samochody ratowniczo-gaśnicze warte ponad 1,3 mln zł. W sumie to 2 mln zł przeznaczonych na działalność ochotniczych straży pożarnych, bardzo ważnych organizacji, które mają ogromne znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa łodzian, ale również dla integracji i budowania wspólnej tożsamości - zaznacza wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. 

OSP Łódź-Łagiewniki otrzymało kluczyki do nowiutkiego, wartego 321 tys. zł lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Ford DCAB Transit. Ford Transit Trend Kombi za 170 tys. zł trafił do strażaków ochotników z jednostki Łódź-Nowe Złotno, a jednostki z Łaskowic i Sikawy doposażone zostały w zestawy ratownictwa techniczno-gaśniczego o łącznej wartości niemal 200 tys. zł. 

Jak podkreśla Sławomir Emanuel, prezes Zarządu Miejskiego Związku OSP Rzeczypospolitej Polskiej w Łodzi nowy sprzęt pozwoli na sprawniejsze prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych: - Jestem bardzo zadowolony, że kolejne jednostki OSP otrzymują nowe samochody i zapewniam, że będą one służyły dobru wszystkich mieszkańców Łodzi. Zakupy dokonane w tym roku były możliwe dzięki woli łodzian wyrażonej podczas głosowania w budżecie obywatelskim. 

Na terenie Łodzi działa 15 jednostek ochotniczych straży pożarnych, które dysponują 35 samochodami ratowniczo-gaśniczymi. W sierpniu OSP z Retkini, Wiskitna i Mikołajewa wzbogaciły się o trzy nowoczesne wozy strażackie. Do jednostek trafiły m.in.: ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, mikrobus z przeznaczeniem do wykorzystywania podczas wiatrołomów oraz przyczepa wyposażona w specjalistyczny namiot pneumatyczny do zabezpieczania zdarzeń masowych, takich jak klęski żywiołowe czy karambole. Łączna wartość przekazanego wówczas sprzętu to ponad 1,3 mln zł.

Polecane aktualności

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Eksponaty ze zbiorów Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wyjątkowa wystawa na obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”... więcej

Woonerf na ul. Zacisze -  fot. Archiwum UMŁ

Transportowo-drogowy budżet obywatelski

BRP

Spacerowa aleja, nowe chodniki, pasy rowerowe i miejsca parkingowe, to infrastrukturalne tematy... więcej

Prace budowlane w Pasażu Majewskiego -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rozpoczęły się prace przy budowie Pasażu Majewskiego, który połączy ulicę Włókienniczą i Jaracza

Małgorzata Loeffler / ZIM

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić... więcej

Łodzianie zdecydują: co z Jednorożcem?

BRP

Gdzie powinien stać pomnik Jednorożca? W obecnej lokalizacji, czy też w miejscu wskazanym przez... więcej

Kontakt