Nowe wyposażenie dla Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

220 tysięcy złotych – to kwota, która w tym roku zasili budżet Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi. Jak co roku, tak i w 2019, powstał wniosek w Budżecie Obywatelskim o dofinansowanie ośrodka.

Łodzianie co roku podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim wspierają Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt – do tej pory wygrało aż pięć projektów.
Łodzianie co roku podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim wspierają Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt – do tej pory wygrało aż pięć projektów.

Pieniądze zostaną przeznaczone na liczne zabiegi weterynaryjne, które specjaliści weterynarze, wykonują zwierzętom, by uratować im zdrowie lub życie. Ponadto dzięki tym funduszom ośrodek kupi, jak co roku karmę oraz leki.

Zakończyły się prace nad poprawą warunków zwierząt w zagrodach i boksach – to były środki z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Powstała dzięki nim zagroda dla dzików, składająca się z kilku mniejszych wygrodzonych boksów, a także zostały dobudowane nowe pomieszczenia do istniejącego już budynku. Nowe woliery przeznaczone są między innymi dla jeleniowatych.

Łodzianie co roku podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim wspierają Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt – do tej pory wygrało aż pięć projektów. Dzięki temu sale zabiegowe zostały wyposażone, między innymi w: aparat USG, inkubator, sterylizator do narzędzi chirurgicznych, czy też lampy bakteriobójcze. Przystosowana została sala do zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W sumie koszt wszystkich projektów realizowanych w ramach BO to 2 mln 160 tys. zł.

Poszczególne głosowania i kwoty wniosków:

  • BO 2015/2016 - 425 tys. zł,
  • BO 2016/2017 - 130 tys. zł,
  • BO 2017/2018 - 360 tys. zł,
  • BO 2018/2019 - 1 025 mln zł,
  • BO 2019/2020 - 220 tys. zł.

Ośrodek funkcjonuje w Łodzi od 2012 roku. Od tego czasu rokrocznie trafia tu od tysiąca do 2 tysięcy zwierząt. Ośrodek przyjmuje zwierzęta, które są ranne, czy chore, ale to co najistotniejsze – zapewnia im leczenie i pielęgnację, po to, by mogły i były zdolne wrócić na łono przyrody.

Polecane aktualności

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. -  fot. Witold Ancerowicz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu... więcej

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w kamienicach przy ulicy Tuwima 33 i 35 -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź Rewitalizuje: kończymy prace w kamienicach przy Tuwima 33 i 35

Małgorzata Loeffler / ZIM

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w... więcej

Prace na al. 1 Maja dobiegają końca. -  fot. Konrad Ciężki

Łódź Buduje Zielone Polesie

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna ulica na Starym Polesiu zamienia się w zieloną, przyjazną przestrzeń. Kończymy prace na al.... więcej

Weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W związku z nowymi ograniczeniami i niską frekwencją w pojazdach komunikacji miejskiej od... więcej

Kontakt