Nowo otwarta hala produkcyjna Hydro Extrusion Poland na Chojnach szuka pracowników

Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów - to samochody, dla których akcesoria aluminiowe produkuje firma Hydro Extrusion Poland z Łodzi. Teraz także w nowej hali.

Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Branża motoryzacyjna jest jednym z dynamiczniej rozwijających się sektorów w Polsce. Jak wynika z raportu PZPM i KPMG o branży automotive - w 2017 r. w Polsce zarejestrowano ponad 486 tys. nowych samochodów osobowych, 61 tys. aut dostawczych, ponad 29 tys. motorowerów, 27 tys. samochodów ciężarowych oraz ponad 2 tys. autobusów. Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych w raporcie „Branża motoryzacyjna w Polsce 2014” podało, że polski rynek motoryzacyjny w 80% to producenci części motoryzacyjnych będący dostawcami dla producentów samochodów, a zaledwie 20% to koncerny samochodowe, które produkują elementy konstrukcyjne pojazdów. 

Niewiele osób wie, że aluminiowe relingi dachowe i ozdobne listwy okienne do między innymi takich marek jak BMW seria 5, BMW X 1, Volvo XC 40, Mercedes Vito, Peugeot 3008 i 5008, Opel Insignia, Suzuki Vitara są produkowane właśnie w Łodzi w zakładzie norweskiego Hydro, zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Granicznej 64/66. 

Hydro w Łodzi produkuje rocznie 5 milionów okiennych listew ozdobnych oraz blisko 1.2 miliona kompletów relingów dachowych i prognozuje dalszy wzrost produkcji. Główne procesy, które odbywają się w łódzkim zakładzie to fabrykacja, polerowanie, anodowanie, lakierowanie, montaż oraz wsparcie techniczne. 

Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska odwiedziła firmę 4 października, w związku z otwarciem nowej inwestycji Hydro - hali produkcyjnej o powierzchni 9 tys. m.kw. z 50 nowymi stanowiskami pracy, która pozwoli obsłużyć jeszcze nowocześniejsze projekty największych światowych marek samochodowych oraz zapewni komfortowe i bezpieczniejsze warunki pracy zatrudnionym pracownikom. 

Podczas uroczystego otwarcia prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała m.in., że branża automotive jest szczególnie cenna dla miasta. - Chciałabym, aby w Łodzi, która jest potęgą w branży AGD – pojawiało się jak najwięcej firm z branży motoryzacyjnej. Gratuluję państwu rozwoju, nowych inwestycji, liczę też na to, że nie będziecie mieli kłopotów ze znalezieniem nowych pracowników, choć sytuacja na rynku pracy jest dziś bardzo ciężka dla pracodawców, z czego zdaję sobie sprawę – mówiła prezydent. 

Firmę Hydro reprezentowali Piotr Chmielewski, vicepresident Roof Rails&Trims Hydro Extrusion oraz Łukasz Winiarek - p.o. dyrektora zarządzającego Hydro Extrusion Łódź. 

- Cieszę się, że nasza uroczystość zbiega się z ważnym etapem dla Hydro. Tydzień temu rozpoczęliśmy nowy rozdział dla naszej organizacji - zainicjowaliśmy nowe logo, ale co ważniejsze, nowe wartości. Zakład w Łodzi idealnie wpisuje się w strategię Hydro. Jako oddział firmy stawiającej na zrównoważony rozwój i będącej liderem w produkcji aluminium na świecie dbamy o środowisko, bezpieczeństwo, klientów i naszych pracowników. Mieliśmy odwagę budować przez lata swoją pozycję w bardzo wymagającym segmencie biznesu - części wizualnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Jednocześnie poprzez ścisłą współpracę z klientami i dostawcami udało się zmienić zakład w nowoczesne i unikatowe miejsce na mapie Polski i miasta Łodzi – powiedział Piotr Chmielewski. 

Ostatnie lata były dla łódzkiego zakładu czasem dynamicznego rozwoju. Zakup nowoczesnych maszyn, inwestycja w rozbudowę i rozwój zakładu, wdrożenie nowych technologii - wszystkie te wydarzenia wpłynęły na obecną sytuację firmy. - Dzięki nim staliśmy się wiodącym dostawcą tego typu części motoryzacyjnych w Europie. Obecnie świętujemy otwarcie nowej hali przeznaczonej pod prace montażowe, jednak już myślimy o kolejnej inwestycji w linię lakierniczą, tworzącej nowe możliwości dla nas i dla rynku pracownika – podkreślił Łukasz Winiarek. 

Hydro w Łodzi to przede wszystkim ludzie - firma zatrudnia 700 osób - inżynierów, specjalistów, pracowników operacyjnych i administracyjnych - i pomimo automatyzacji linii produkcyjnych planuje w 2019 roku stworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy produkcyjnych i technicznych. Jako jeden z wiodących pracodawców regionu Hydro bierze udział w takich projektach lokalnych, jak promowanie pracy w regionie łódzkim Łódź Mobilna, wspieranie edukacji w Radzie Biznesu Politechniki Łódzkiej, czy sponsorowanie stacji miejskiego roweru oraz remont parkingu i przystanku autobusowego, które służą mieszkańcom Łódź Górna.

Polecane aktualności

Na Lipowej bez lipy - pojawią się lipy

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Rozpoczęła się przebudowa ul. Lipowej od Zielonej do Więckowskiego. To kolejna ulica na Polesiu,... więcej

Katarzyna Dyzio oraz Damian Raczkowski, podsumowują etap składania wniosków -  fot. UMŁ

Rzeźba Gerarta i troska o zieleń. Zakończył się etap składania wniosków w Łódzkim Budżecie Obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

6 lipca zakończył się etap składania wniosków w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Łodzianie... więcej

Wybory w Łodzi. Ważne terminy dla głosujących!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się II tura głosowania w wyborach prezydenta RP.... więcej

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Kontakt