Nowo otwarta hala produkcyjna Hydro Extrusion Poland na Chojnach szuka pracowników

Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów - to samochody, dla których akcesoria aluminiowe produkuje firma Hydro Extrusion Poland z Łodzi. Teraz także w nowej hali.

Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Branża motoryzacyjna jest jednym z dynamiczniej rozwijających się sektorów w Polsce. Jak wynika z raportu PZPM i KPMG o branży automotive - w 2017 r. w Polsce zarejestrowano ponad 486 tys. nowych samochodów osobowych, 61 tys. aut dostawczych, ponad 29 tys. motorowerów, 27 tys. samochodów ciężarowych oraz ponad 2 tys. autobusów. Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych w raporcie „Branża motoryzacyjna w Polsce 2014” podało, że polski rynek motoryzacyjny w 80% to producenci części motoryzacyjnych będący dostawcami dla producentów samochodów, a zaledwie 20% to koncerny samochodowe, które produkują elementy konstrukcyjne pojazdów. 

Niewiele osób wie, że aluminiowe relingi dachowe i ozdobne listwy okienne do między innymi takich marek jak BMW seria 5, BMW X 1, Volvo XC 40, Mercedes Vito, Peugeot 3008 i 5008, Opel Insignia, Suzuki Vitara są produkowane właśnie w Łodzi w zakładzie norweskiego Hydro, zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Granicznej 64/66. 

Hydro w Łodzi produkuje rocznie 5 milionów okiennych listew ozdobnych oraz blisko 1.2 miliona kompletów relingów dachowych i prognozuje dalszy wzrost produkcji. Główne procesy, które odbywają się w łódzkim zakładzie to fabrykacja, polerowanie, anodowanie, lakierowanie, montaż oraz wsparcie techniczne. 

Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska odwiedziła firmę 4 października, w związku z otwarciem nowej inwestycji Hydro - hali produkcyjnej o powierzchni 9 tys. m.kw. z 50 nowymi stanowiskami pracy, która pozwoli obsłużyć jeszcze nowocześniejsze projekty największych światowych marek samochodowych oraz zapewni komfortowe i bezpieczniejsze warunki pracy zatrudnionym pracownikom. 

Podczas uroczystego otwarcia prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała m.in., że branża automotive jest szczególnie cenna dla miasta. - Chciałabym, aby w Łodzi, która jest potęgą w branży AGD – pojawiało się jak najwięcej firm z branży motoryzacyjnej. Gratuluję państwu rozwoju, nowych inwestycji, liczę też na to, że nie będziecie mieli kłopotów ze znalezieniem nowych pracowników, choć sytuacja na rynku pracy jest dziś bardzo ciężka dla pracodawców, z czego zdaję sobie sprawę – mówiła prezydent. 

Firmę Hydro reprezentowali Piotr Chmielewski, vicepresident Roof Rails&Trims Hydro Extrusion oraz Łukasz Winiarek - p.o. dyrektora zarządzającego Hydro Extrusion Łódź. 

- Cieszę się, że nasza uroczystość zbiega się z ważnym etapem dla Hydro. Tydzień temu rozpoczęliśmy nowy rozdział dla naszej organizacji - zainicjowaliśmy nowe logo, ale co ważniejsze, nowe wartości. Zakład w Łodzi idealnie wpisuje się w strategię Hydro. Jako oddział firmy stawiającej na zrównoważony rozwój i będącej liderem w produkcji aluminium na świecie dbamy o środowisko, bezpieczeństwo, klientów i naszych pracowników. Mieliśmy odwagę budować przez lata swoją pozycję w bardzo wymagającym segmencie biznesu - części wizualnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Jednocześnie poprzez ścisłą współpracę z klientami i dostawcami udało się zmienić zakład w nowoczesne i unikatowe miejsce na mapie Polski i miasta Łodzi – powiedział Piotr Chmielewski. 

Ostatnie lata były dla łódzkiego zakładu czasem dynamicznego rozwoju. Zakup nowoczesnych maszyn, inwestycja w rozbudowę i rozwój zakładu, wdrożenie nowych technologii - wszystkie te wydarzenia wpłynęły na obecną sytuację firmy. - Dzięki nim staliśmy się wiodącym dostawcą tego typu części motoryzacyjnych w Europie. Obecnie świętujemy otwarcie nowej hali przeznaczonej pod prace montażowe, jednak już myślimy o kolejnej inwestycji w linię lakierniczą, tworzącej nowe możliwości dla nas i dla rynku pracownika – podkreślił Łukasz Winiarek. 

Hydro w Łodzi to przede wszystkim ludzie - firma zatrudnia 700 osób - inżynierów, specjalistów, pracowników operacyjnych i administracyjnych - i pomimo automatyzacji linii produkcyjnych planuje w 2019 roku stworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy produkcyjnych i technicznych. Jako jeden z wiodących pracodawców regionu Hydro bierze udział w takich projektach lokalnych, jak promowanie pracy w regionie łódzkim Łódź Mobilna, wspieranie edukacji w Radzie Biznesu Politechniki Łódzkiej, czy sponsorowanie stacji miejskiego roweru oraz remont parkingu i przystanku autobusowego, które służą mieszkańcom Łódź Górna.

Polecane aktualności

Ile zapłacimy za prąd w 2020 roku?

Monika Pawlak / BRP

W 2020 roku Łódzka Grupa Zakupowa będzie płacić 318 zł za megawatogodzinę energii, a dostawcą jest... więcej

Od lewej: Krzysztof Kwiatkowski, Hanna Zdanowska, Jerzy Buzek -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Projekt ustawy o łódzkiej metropolii już gotowy

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Z udziałem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka oraz... więcej

ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach ulic na łódzkich osiedlach -  mat. UMŁ

ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach ulic na łódzkich osiedlach

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Remont ul. Wileńskiej dobiegł końca i tym samym ZDiT zakończył prace przy tegorocznych remontach w... więcej

Dni Doradztwa Zawodowego  -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Dni Doradztwa Zawodowego i kolejne umowy z pracodawcami podpisane

Monika Pawlak / BRP

Hotel Puro, I oddział ZUS w Łodzi oraz łódzki oddział Polskiej Izby Turystyki otworzyły klasy... więcej

Od 24 grudnia Łódź wydłuża obowiązywanie bonifikaty w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu we własność -  fot. z arch. UMŁ

Przedłużenie obowiązywania 60% bonifikaty w opłacie za przekształcenie użytkowania gruntu

Informacja prasowa

Od 24 grudnia Łódź wydłuża obowiązywanie bonifikaty w opłacie jednorazowej za przekształcenie... więcej

Kontakt