Nowo otwarta hala produkcyjna Hydro Extrusion Poland na Chojnach szuka pracowników

Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów - to samochody, dla których akcesoria aluminiowe produkuje firma Hydro Extrusion Poland z Łodzi. Teraz także w nowej hali.

Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Po świecie jeździ ponad 5 milionów "łódzkich" BMW, Volvo i Mercedesów , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Branża motoryzacyjna jest jednym z dynamiczniej rozwijających się sektorów w Polsce. Jak wynika z raportu PZPM i KPMG o branży automotive - w 2017 r. w Polsce zarejestrowano ponad 486 tys. nowych samochodów osobowych, 61 tys. aut dostawczych, ponad 29 tys. motorowerów, 27 tys. samochodów ciężarowych oraz ponad 2 tys. autobusów. Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych w raporcie „Branża motoryzacyjna w Polsce 2014” podało, że polski rynek motoryzacyjny w 80% to producenci części motoryzacyjnych będący dostawcami dla producentów samochodów, a zaledwie 20% to koncerny samochodowe, które produkują elementy konstrukcyjne pojazdów. 

Niewiele osób wie, że aluminiowe relingi dachowe i ozdobne listwy okienne do między innymi takich marek jak BMW seria 5, BMW X 1, Volvo XC 40, Mercedes Vito, Peugeot 3008 i 5008, Opel Insignia, Suzuki Vitara są produkowane właśnie w Łodzi w zakładzie norweskiego Hydro, zlokalizowanym w Łodzi przy ulicy Granicznej 64/66. 

Hydro w Łodzi produkuje rocznie 5 milionów okiennych listew ozdobnych oraz blisko 1.2 miliona kompletów relingów dachowych i prognozuje dalszy wzrost produkcji. Główne procesy, które odbywają się w łódzkim zakładzie to fabrykacja, polerowanie, anodowanie, lakierowanie, montaż oraz wsparcie techniczne. 

Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska odwiedziła firmę 4 października, w związku z otwarciem nowej inwestycji Hydro - hali produkcyjnej o powierzchni 9 tys. m.kw. z 50 nowymi stanowiskami pracy, która pozwoli obsłużyć jeszcze nowocześniejsze projekty największych światowych marek samochodowych oraz zapewni komfortowe i bezpieczniejsze warunki pracy zatrudnionym pracownikom. 

Podczas uroczystego otwarcia prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powiedziała m.in., że branża automotive jest szczególnie cenna dla miasta. - Chciałabym, aby w Łodzi, która jest potęgą w branży AGD – pojawiało się jak najwięcej firm z branży motoryzacyjnej. Gratuluję państwu rozwoju, nowych inwestycji, liczę też na to, że nie będziecie mieli kłopotów ze znalezieniem nowych pracowników, choć sytuacja na rynku pracy jest dziś bardzo ciężka dla pracodawców, z czego zdaję sobie sprawę – mówiła prezydent. 

Firmę Hydro reprezentowali Piotr Chmielewski, vicepresident Roof Rails&Trims Hydro Extrusion oraz Łukasz Winiarek - p.o. dyrektora zarządzającego Hydro Extrusion Łódź. 

- Cieszę się, że nasza uroczystość zbiega się z ważnym etapem dla Hydro. Tydzień temu rozpoczęliśmy nowy rozdział dla naszej organizacji - zainicjowaliśmy nowe logo, ale co ważniejsze, nowe wartości. Zakład w Łodzi idealnie wpisuje się w strategię Hydro. Jako oddział firmy stawiającej na zrównoważony rozwój i będącej liderem w produkcji aluminium na świecie dbamy o środowisko, bezpieczeństwo, klientów i naszych pracowników. Mieliśmy odwagę budować przez lata swoją pozycję w bardzo wymagającym segmencie biznesu - części wizualnych dla przemysłu motoryzacyjnego. Jednocześnie poprzez ścisłą współpracę z klientami i dostawcami udało się zmienić zakład w nowoczesne i unikatowe miejsce na mapie Polski i miasta Łodzi – powiedział Piotr Chmielewski. 

Ostatnie lata były dla łódzkiego zakładu czasem dynamicznego rozwoju. Zakup nowoczesnych maszyn, inwestycja w rozbudowę i rozwój zakładu, wdrożenie nowych technologii - wszystkie te wydarzenia wpłynęły na obecną sytuację firmy. - Dzięki nim staliśmy się wiodącym dostawcą tego typu części motoryzacyjnych w Europie. Obecnie świętujemy otwarcie nowej hali przeznaczonej pod prace montażowe, jednak już myślimy o kolejnej inwestycji w linię lakierniczą, tworzącej nowe możliwości dla nas i dla rynku pracownika – podkreślił Łukasz Winiarek. 

Hydro w Łodzi to przede wszystkim ludzie - firma zatrudnia 700 osób - inżynierów, specjalistów, pracowników operacyjnych i administracyjnych - i pomimo automatyzacji linii produkcyjnych planuje w 2019 roku stworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy produkcyjnych i technicznych. Jako jeden z wiodących pracodawców regionu Hydro bierze udział w takich projektach lokalnych, jak promowanie pracy w regionie łódzkim Łódź Mobilna, wspieranie edukacji w Radzie Biznesu Politechniki Łódzkiej, czy sponsorowanie stacji miejskiego roweru oraz remont parkingu i przystanku autobusowego, które służą mieszkańcom Łódź Górna.

Polecane aktualności

Rewitalizacja Pałacu Steinertów. Widok od strony ogrodu. - fot. Paweł Łacheta

Pałac Steinertów uratowany od ruiny

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Od kwietnia 2017 trwa rewitalizacja perły architektonicznej naszego miasta czyli Pałacu Steinertów.... więcej

Samorząd wesprze zwalnianych nauczycieli - fot. CC0 license

Samorząd wesprze zwalnianych nauczycieli

Monika Pawlak / BRP

Jednorazowe wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dofinansowanie indywidualnych... więcej

Zapraszamy na letnie spacery po Łodzi z anglojęzycznym przewodnikiem - fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zapraszamy na letnie spacery po Łodzi z anglojęzycznym przewodnikiem

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza na drugą edycję cyklu wakacyjnych spacerów z przewodnikiem... więcej

Mikrogranty to niewielkie – do 5 tys. zł dofinansowanie do działań sąsiedzkich, społeczników, czy grup nieformalnych, a nastawione na poprawę jakości życia mikrospołeczeństw w mieście, takich jak przestrzeń wspólna dla kilku kamienic, czy - fot. Radosław Jóźwiak

II Miejski Program Mikrograntów rozstrzygnięty!

Agnieszka Rutkowska / BRP

38 projektów spośród 83 zdobyło uznanie jury konkursowego i będzie realizowanych jeszcze w tym roku. więcej

Geyer Music Factory - fot. Archiwum UMŁ

11. Geyer Music Factory. Rusza sprzedaż biletów

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Koncerty tegorocznej edycji odbędą się pod hasłem przewodnim "Łódź bez prądu i pod prąd" – na... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.