Nowy kwartał Łodzi gotowy! Ponad 700 mieszkań przy ul. Drewnowskiej [ZDJĘCIA]

Ogólnopolski deweloper ATAL oficjalnie zakończył inwestycję Apartamenty Drewnowska 43. Rynek mieszkaniowy wzbogacił się tym samym o 739 mieszkań i 71 lokali usługowo-biurowych, które powstały w 18 (!) nowo wybudowanych budynkach między ul. Drewnowską a Lutomierską, w bezpośrednim sąsiedztwie Manufaktury.

Apartamenty Drewnowska 43 -  fot. ŁÓDŹ.PL
Ogólnopolski deweloper ATAL oficjalnie zakończył inwestycję Apartamenty Drewnowska 43 , fot. ŁÓDŹ.PL

Realizacja projektu trwała blisko 5 lat. W miejsce pofabrycznych i mocno już zdegradowanych zabudowań dawnych zakładów chemiczno-farmaceutycznych powstał zupełnie nowy kwartał miasta. Oprócz mieszkań – w ogromnej większość już sprzedanych – w parterach budynków jest sporo funkcjonujących sklepów i punktów usługowych, są też biura. Osiedle przecinają nowe uliczki, które komunikują Stare Bałuty z Manufakturą. Nowo powstałe pierzeje ul. Drewnowskiej i ul. Lutomierskiej kryją wnętrze osiedla, w którego centrum znajduje się zielony skwer z placem zabaw. Czego w ogóle zaś nie widać z poziomu ulicy, to rekreacyjne tarasy na wyższych piętrach budynków – wyposażone w ławki, leżaki i wolnostojące urządzenia do dziecięcych zabaw są pomyślane jako miejsce relaksu dla mieszkańców.

– Projektując Apartamenty Drewnowska 43, staraliśmy się na tym poprzemysłowym terenie wytworzyć nową przestrzeń miejską z ulicami i kwartałami zabudowy. Funk­cje usługowe i biurowe, wypełniające jedną lub dwie dolne kondygnacje przylegającej do ulic zabudowy mieszkaniowej, pozwoliły na ukształtowanie atrakcyjnej nowej przestrzeni publicz­nej. Charakterystyczny dla Bałut nieregularny układ ulic został wykorzystany kompozycyjnie w kwartale przylegającym do ul. Lutomierskiej, stanowiącym obudowę głównej zielonej przestrzeni rekreacyjnej zespołu – powiedział Andrzej Owczarek prezes NOW Biuro Architektoniczne, które zaprojektowało osiedle.

Przedstawiciele władz miasta obecni na przecięciu wstęgi symbolizującym oddanie osiedla mieszkańcom, podkreślili miasto­twórczy charakter projektu. Zrealizowana inwestycja wpisuje się w promowaną przez magistrat strategię miasta kompaktowego, rozwijającego się do wewnątrz poprzez zagospodarowywanie wolnych przestrzeni w centrum i jego sąsiedztwie.

ATAL, który na łódzkim rynku działa już od lat, realizuje w mieście jeszcze dwie inwestycje: Nowe Miasto Polesie przy ul. Pienistej oraz Aura przy ul. Telefonicznej.

Zobacz także

Polecane aktualności

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... więcej

Kontakt