Nowy lokal dla koneserów na ul. Piotrkowskiej

Każdy odcinek ulicy Piotrkowskiej posiada swoją specyfikę, a gdyby chcieć określić fragment od Jaracza do Narutowicza, to jest on zdominowany przez sklepy odzieżowe i coraz silniejszą gastronomię. Znajduje się tu kilka restauracji, małe punkty z jedzeniem „na szybko”, piekarnia, lodziarnia oraz butiki z ubraniami i obuwiem. Dotąd brakowało tu miejsca, gdzie można w przerwie między zakupami i załatwianiem spraw wpaść na dobrą kawę.

Piotrkowska jednak jest miejscem, gdzie realizują się najlepsze pomysły, dlatego właścicielka Kraftowej wybrała lokal przy numerze 48, który spełnia jej kryteria dogodnej, centralnej lokalizacji.
3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Piotrkowska jednak jest miejscem, gdzie realizują się najlepsze pomysły, dlatego właścicielka Kraftowej wybrała lokal przy numerze 48, który spełnia jej kryteria dogodnej, centralnej lokalizacji.- Zależało nam na tym by być blisko dworca, nowo budującej się stacji metra, przede wszystkim w centrum. I tak wybraliśmy nasz obecny lokal.- mówi Pani Martyna Lysakowska, kawiarnia Kraftowa. Nowy lokal ma być przede wszystkim mekką dla koneserów kawy i przyjemnym przystankiem na przerwę w ciągu dnia, a oprócz tego zmieniać się pod wieczór w nastrojowy koktajl bar. W planach jest prowadzenie szkoleń dot. kawy i wina i organizacja wydarzeń, przede wszystkim degustacji, ale też spotkań z artystami, mini koncertów, wystaw, malowania z winem itp. Smakosze odnajdą w Kraftowej niepowtarzalne mieszanki kawy Premium z najlepszej rzymskiej palarni ziaren. Producent został dosłownie wybrany dzięki czułemu, niezawodnemu węchowi właścicielki, która na  targach kawowych w samym Rimini, została przez właściciela marki wprowadzona w najmniejsze tajniki przygotowywania ziaren pod swój ulubiony napój. - Usłyszeliśmy historię marki Fratelli Milano, poznaliśmy ludzi, z którymi Alessandro współpracuje. Dzięki temu w Polsce pojawiła się profesjonalna maszyna do kawy „XLVI”. Kawiarnia zaczęła się materializować w naszych głowach. Wiedzieliśmy dokładnie jak i gdzie chcemy to zrobić. - dodaje Pani Martyna Lysakowska.

W ten sposób od dwóch tygodni przy Piotrkowskiej 48 funkcjonuje nowe miejsce, w którym kawa niejedno ma imię. W ofercie są 3 autorskie, niespotykane nigdzie w Łodzi mieszanki ziaren, pochodzące z Brazylii, Kolumbii, Wietnamu oraz Etiopii. Oprócz standardowych kaw w ofercie jest też espresso tonic, shakerato, mocha, kawa z lodami, ale też alternatywy jak chemex, aeropress, przelew, french press, syphon. Eleganckie wnętrze z odrobiną industrialnych dodatków komponuje się ze specjalistycznymi urządzeniami do przyrządzania wyjątkowych mieszanek kawowych i mielenia ziaren. Do napoju są ciasta oraz wytrawne wypieki od łódzkich rzemieślniczych producentów, którzy dbają o naturalny skład. 

W planach dotyczących lokalu jest rozwijanie oferty, wprowadzenie włoskiego wina, wymyślnych koktajli i przekąsek. Natomiast właścicielka już zapowiada otwarcie drugiej kawiarni w Łodzi, a następnie kolejnych lokali w innych miastach. Obecne godziny otwarcia Krafotwej: poniedziałek-czwartek 8-18.00, piątek 8-20.00, weekend 10-20.00. Godziny zamknięcia zmienią się wraz z otwarciem baru z koktajlami.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt