Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi

Renault Trafic trafił już do łódzkiego Animal Patrolu. Teraz nowe auto czeka na zabudowę, czyli na specjalne dostosowanie go do potrzeb tej sekcji Straży Miejskiej. Auto za kilka tygodni wyjedzie na łódzkie drogi. Dzięki temu oraz sprzętowi zakupionemu z Budżetu Obywatelskiego, wszelkie interwencje, nawet wezwania do najbardziej nietypowych zwierząt, są możliwe.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi
3 zdjęcia
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Najnowszy Renault Trafic to już piąte auto Animal Patrolu, a czwarte dzięki łodzianom i ich głosom w Budżecie Obywatelskim. Samochody wykorzystywane są 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, bo Animal Patrol działa w Łodzi w trybie ciągłym. - Samochody czasem się psują, muszą iść do naprawy, a my nie możemy sobie pozwolić na przerwę, dlatego ten sprzęt, który zapewnia nam ciągłość pracy, jest bardzo ważny - mówi Patryk Polit, zastępca naczelnika oddziału Ogólnomiejskiego Straży Miejskiej, Animal Patrol.

W ramach Budżetu Obywatelskiego, sukcesywnie Animal Patrol uzupełniał swój sprzęt, a strażnicy z tej sekcji szkolili się z zakresu pracy ze zwierzętami. I tak do tej pory, od 2015 roku w ramach realizacji wniosków Animal został doposażony w specjalne klatki, różnej wielkości i chwytaki do łapania różnych zwierząt, pracownicy Straży Miejskiej otrzymali odzież ochronną i rękawice, a także przeszli szereg szkoleń - takich, jak: pierwsza pomoc przedweterynaryjna, czy komunikacja ze zwierzętami.

- Wszystkie szkolenia były ważne, ale w moim odczuciu szczególnie istotne są te szkolenia z zakresu komunikacji ze zwierzętami, czyli jak podchodzić do psa, w którym momencie i w odpowiedzi na jakie gesty może zaatakować. To wszystko jest niezmiernie ważne, zarówno dla nas jako strażników, jak i dla samych zwierząt, które często podczas interwencji, po prostu bardzo się boją - tłumaczy Adam Bartosik z sekcji Animal Patrol SM.

W sumie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, Aniamal Patrol został doposażony w sprzęt na łączną kwotę ponad miliona złotych.

Swoją działalność "Animalsi" zaczęli 1 czerwca 2015 roku. Była to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców i liczbę zgłoszeń dotyczących zwierząt, a wpływających rokrocznie do Straży Miejskiej. I tak: w 2015 roku było ich ponad 5,5 tys., w 2016: 7,7 tys., w 2017 – 8,2 tys., w 2018 – 8 tys. Tylko w tym roku, w 1 kwartale Animal Patrol zarejestrował 1351 zgłoszeń. Aktualnie w szeregach Animal Patrolu pracuje 13 strażników.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt