Nowy wiceprezydent miasta Łodzi

Adam Pustelnik od przyszłego poniedziałku, 21 września zostanie pierwszym wiceprezydentem miasta Łodzi. Jego powrót do Urzędu Miasta Łodzi, bo wcześniej pełnił w nim funkcję dyrektora Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą, ma związek z nową strategią, jaką będzie realizować miasto.

Prezydent Hanna Zdanowska i Adam Pustelnik -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ
Adam Pustelnik od 21 września zostanie pierwszym wiceprezydentem miasta Łodzi , fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

 - Świat zmienia się na naszych oczach, dlatego Łódź także musi się zmienić. Nowa strategia dla Łodzi to nowe wyzwanie, nowa energia i nowa szansa dla miasta. Jeżeli coś będziemy robić dokładnie tak samo jak do tej pory, to dostaniemy takie same wyniki. Dlatego, aby strategia przyniosła pożądane skutki musimy wprowadzić szereg zmian organizacyjnych, które nadadzą zmianom dodatkowego tempa. Bardzo się cieszę, że po zdobyciu kolejnych doświadczeń na wolnym rynku do urzędu wraca Adam Pustelnik, który będzie pełnił funkcję wiceprezydenta miasta Łodzi – powiedziała prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska, przedstawiając swojego nowego zastępcę.

- Ta propozycja to dla mnie zaszczyt. To nie jest po prostu praca w urzędzie miasta. To praca dla Łodzi, a to ogromne zobowiązanie. Kocham to miasto, tu mam rodzinę i przyjaciół. Mieszkałem w wielu miejscach na świecie, miałem wiele różnych propozycji zawodowych, ale możliwość wpływu na rozwój Łodzi, to dla mnie największe wyzwanie. Będę wspierał panią prezydent w realizacji nowej strategii miasta we wszystkich jej aspektach, ale przede wszystkim chcę zająć się tym, co potrafię najlepiej: rozwojem Łodzi - powiedział Adam Pustelnik.

Adam Pustelnik ma 32 lata. Z wykształcenia jest magistrem prawa oraz magistrem stosunków międzynarodowych. Studiował m.in. na Uniwersytecie Łódzkim, European Academy of Diplomacy czy University of Oxford. Pracował w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Urzędzie Miasta Łodzi oraz firmie Savills. Jest żonaty, ma córkę.

W ramach swoich nowych obowiązków służbowych będzie sprawował nadzór nad Departamentem Planowania i Rozwoju Gospodarczego oraz Departamentem Gospodarowania Majątkiem. Podległymi mu wydziałami Urzędu Miasta Łodzi będą m.in. Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, Biuro Architekta Miasta, Wydział Dysponowania Mieniem czy Łódzki Ośrodek Geodezji.

 - Adam Pustelnik nie jest ani urzędnikiem ani politykiem. To profesjonalista, który chce pracować na rzecz rozwoju naszego  miasta – dodała prezydent Hanna Zdanowska.

Polecane aktualności

Call Center Senior - 42 638 55 00 -  fot. Licencja CC0

Call Center Senior. Uruchomiliśmy specjalny telefon dla seniorów

BRP

Apelujemy do łódzkich seniorów, by dbali o siebie, nie wychodząc z domu lub też wychodząc z domu... więcej

Nowa secesyjna wiata na al. Kościuszki przy al. Mickiewicza -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Secesja na przystankach. Nowy wygląd wiat

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Wraz z mieszkańcami wypracowaliśmy nowy wygląd secesyjnych wiat przystankowych. Lepiej ochronią... więcej

Nowy asfalt na ul. Pomorskiej

BRP

Mieszkańcy wybrali, miasto wykonało. Zakończyły się prace przy wymianie nawierzchni ul. Pomorskiej w... więcej

Podwórko kamienicy przy Wschodniej 24 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Zielony skwer z placem zabaw i nasadzenia przy Wschodniej 24

Wojciech Markiewicz / BRP

Dobiegł końca remont kolejnej kamienicy rewitalizowanej w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (19.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Kontakt