Nowy wiceprezydent miasta Łodzi

Adam Pustelnik od przyszłego poniedziałku, 21 września zostanie pierwszym wiceprezydentem miasta Łodzi. Jego powrót do Urzędu Miasta Łodzi, bo wcześniej pełnił w nim funkcję dyrektora Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą, ma związek z nową strategią, jaką będzie realizować miasto.

Prezydent Hanna Zdanowska i Adam Pustelnik -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ
Adam Pustelnik od 21 września zostanie pierwszym wiceprezydentem miasta Łodzi , fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

 - Świat zmienia się na naszych oczach, dlatego Łódź także musi się zmienić. Nowa strategia dla Łodzi to nowe wyzwanie, nowa energia i nowa szansa dla miasta. Jeżeli coś będziemy robić dokładnie tak samo jak do tej pory, to dostaniemy takie same wyniki. Dlatego, aby strategia przyniosła pożądane skutki musimy wprowadzić szereg zmian organizacyjnych, które nadadzą zmianom dodatkowego tempa. Bardzo się cieszę, że po zdobyciu kolejnych doświadczeń na wolnym rynku do urzędu wraca Adam Pustelnik, który będzie pełnił funkcję wiceprezydenta miasta Łodzi – powiedziała prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska, przedstawiając swojego nowego zastępcę.

- Ta propozycja to dla mnie zaszczyt. To nie jest po prostu praca w urzędzie miasta. To praca dla Łodzi, a to ogromne zobowiązanie. Kocham to miasto, tu mam rodzinę i przyjaciół. Mieszkałem w wielu miejscach na świecie, miałem wiele różnych propozycji zawodowych, ale możliwość wpływu na rozwój Łodzi, to dla mnie największe wyzwanie. Będę wspierał panią prezydent w realizacji nowej strategii miasta we wszystkich jej aspektach, ale przede wszystkim chcę zająć się tym, co potrafię najlepiej: rozwojem Łodzi - powiedział Adam Pustelnik.

Adam Pustelnik ma 32 lata. Z wykształcenia jest magistrem prawa oraz magistrem stosunków międzynarodowych. Studiował m.in. na Uniwersytecie Łódzkim, European Academy of Diplomacy czy University of Oxford. Pracował w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Urzędzie Miasta Łodzi oraz firmie Savills. Jest żonaty, ma córkę.

W ramach swoich nowych obowiązków służbowych będzie sprawował nadzór nad Departamentem Planowania i Rozwoju Gospodarczego oraz Departamentem Gospodarowania Majątkiem. Podległymi mu wydziałami Urzędu Miasta Łodzi będą m.in. Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, Biuro Architekta Miasta, Wydział Dysponowania Mieniem czy Łódzki Ośrodek Geodezji.

 - Adam Pustelnik nie jest ani urzędnikiem ani politykiem. To profesjonalista, który chce pracować na rzecz rozwoju naszego  miasta – dodała prezydent Hanna Zdanowska.

Polecane aktualności

W EC1 powstaje Ulica Żywiołów - to zaproszenie do zabawy, która rozwija i uczy!

EC1

Czy w Łodzi da się biec po orbicie? Gdzie pojawi się ogniowe tornado? Czy w sąsiedztwie centrum... więcej

Dominik Krzyżanowski, Tomasz Kacprzak, Leszek Kowalski

Rekordowa sprzedaż surowców wtórnych w 2020 roku

informacja prasowa: MPO Łódź

Ponad 12 tys. ton surowców trafiło do recyclingu w 2020 r. To dwukrotnie więcej niż w rok wcześniej.... więcej

Szczepienia przeciw COVID-19 w Łodzi

Zaszczep się w Bionanoparku

informacja: Bionanoparku

Komfortowe warunki, dogodne godziny szczepień i zagwarantowane bezpieczeństwo – Bionanopark ma... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Punkt szczepień przy ul. Wielkopolskiej 55 -  fot. UMŁ

W piątek 22  stycznia rozpoczynają się zapisy na szczepienia na covid dla seniorów 70+.

Jolanta Baranowska / BRP

W Łodzi do prowadzenia szczepień zgłosiły się 134 poradnie - w tym 21 to nasze miejskie przychodnie. więcej

Kontakt