Od niedzieli jeździmy nową jezdnią alei Śmigłego-Rydza

Malujemy pasy, montujemy znaki, aby od niedzieli można było korzystać z nowej zachodniej nitki alei. Po weekendzie rozpoczną się prace przy drugiej jezdni.

Przed nami kamień milowy na przebudowie al. Śmigłego-Rydza. W niedzielę 12 lipca otwieramy do ruchu zachodnią nitkę alei – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

W sobotni wieczór rozpocznie się wprowadzanie nowej organizacji ruchu na al. Śmigłego-Rydza i skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego i ul. Przybyszewskiego. W kierunku ul. Przybyszewskiego do dyspozycji będziemy mieli jeden pas ruchu. W stronę al. Piłsudskiego dostępny będzie jeden pas ruchu i buspas. Za wiaduktem, przed skrzyżowaniem „Marszałków”, będziemy przejeżdżać na wschodnią jezdnię, aby dostępne był wszystkie kierunki ruchu na skrzyżowaniu. Jadąc Kopcińskiego od północy dostępny będzie pas do skrętu w prawo, będący również buspasem, oraz dwa pasy do jazdy na wprost i dwa lewoskręty na Widzew. Po przejechaniu skrzyżowania, stopniowo ruch zostanie zawężony do jednego pasa. Skrzyżowania Śmigłego-Rydza / Tymienieckiego i Śmigłego-Rydza / Milionowa będą dostępne tylko od strony centrum. Będziemy mogli korzystać z nich tyko na prawoskrętach. Ulica Milionowa będzie ślepa od strony Widzewa. Aby umożliwić dojazd do ul. Milionowej, na skrzyżowaniu Przybyszewskiego / Tatrzańska pojawi się lewoskręt ze wschodu na północ, natomiast pas do skrętu w prawo również będzie pasem do jazdy na wprost po ul. Przybyszewskiego. Zmieni się trasa linii 55 i N8 które na Janów i Dąbrowę pojadą przez Milionową i Śmigłego-Rydza. W drugą stronę trasa pozostaje bez zmian przez Przybyszewskiego i Przędzalnianą.

Razem z otwarciem zachodniej jezdni, rozpoczną się prace przy drugim etapie przebudowy. W poniedziałek prace geodezyjne, a od wtorku planujemy frezowanie nawierzchni na wschodniej jezdni – wyjaśnia Rafał Szala, kierownik budowy.

Przebudowa al. Śmigłego-Rydza to cześć dużego transportowego projektu mającego na celu poprawę jakości i dostępności transportu zbiorowego. Na Śmigłego-Rydza dzięki nowemu wiaduktowi i przebudowie torowiska, zniwelujemy bariery architektoniczne, a autobusy i tramwaje pojadą wspólnym pasem. Przystanki zlokalizowane będą w poziomie zero pod wiaduktami. Dzięki temu nie trzeba będzie chodzić po schodach. Będzie bezpiecznej i wygodniej.

Prace potrwają do końca 2021 r.

Program  Operacyjny  Infrastruktura  i  Środowisko 2014-2020. „Kompleksowy program integracji  sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy  W-Z oraz  innych  linii  komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowej w Łodzi.

Polecane aktualności

Centrum Rentgenowskie w poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie

BRP

W poradni przy al. Piłsudskiego 157 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew powstało... więcej

Festiwal Światła 2019 na ul. Piotrkowskiej (zdjęcie archiwalne) -  fot. Archiwum UMŁ

W Łodzi łączą się dwie instytucje i pięć domów kultury. Cel - większa dostępność kultury w dobie pandemii

BRP

Sieciowanie instytucji kultury to połączenie dwóch silnych ośrodków kultury w Łodzi (Akademickiego... więcej

Policjanci i kontrolerzy MPK sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta i nos w pojazdach komunikacji miejskiej -  fot. MPK-Łódź

Policja i MPK–Łódź sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki

MPK-Łódź

Wielu pasażerów MPK–Łódź nie zakrywa ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Często co... więcej

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia,... więcej

Wnętrze biblioteki przy ul. Tuwima 46 -  fot. Archiwum UMŁ

Biblioteka dla każdego - nowy projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi od września będzie realizować projekt "Biblioteka dla każdego". Zdobyła... więcej

Kontakt