Odżywa rynek pracy. Firma Hydro poszukuje pracowników

Mimo pandemii na rynku pracy pojawiło się pewne ożywienie, a firmy zaczynają poszukiwać pracowników. Przykładem może być Hydro Extrusion Poland sp. z o. o., która rozpoczyna rekrutację ok. 100 pracowników.

Firma Hydro Extrusion Poland sp. z o. o. szuka pracowników -  fot. licencja CC0
Firma Hydro Extrusion Poland sp. z o. o. rozpoczyna rekrutację ok. 100 pracowników , fot. licencja CC0

- Pojawiły się kolejne dobre informacje z rynku pracy, bo zamiast redukcji zatrudnienia wiele firm poszukuje pracowników. Wskaźnik bezrobocia w Łodzi oscyluje obecnie w granicach 5,5%, a bez pracy jest ok. 20 tys. osób – poinformował Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ.

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi, w odpowiedzi na zapotrzebowanie firmy Hydro, współorganizuje giełdę pracy 21 sierpnia, od godz. 9, w siedzibie przedsiębiorstwa przy ul. Granicznej 64/66.

- W związku z planowanym uruchomieniem nowej linii produkcyjnej potrzebnych jest ok. 100 pracowników operacyjnych, produkcji, utrzymania ruchu i automatyki – wyjaśnia Beata Morkowska-Krzciuk, HR Director, Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o. 

W swojej ofercie firma proponuje atrakcyjne warunki zatrudnienia, z uwzględnieniem skandynawskiej kultury pracy nastawionej na pracownika i jego rozwój (główna siedziba mieści się w Norwegii). Firma oferuje zatrudnienie na umowy o pracę, a poza tym na nowych pracowników czekają atrakcyjne pakiety socjalne i możliwości rozwoju.

Hydro Extrusion Poland – zakład w Łodzi zajmuje się produkcją akcesoriów aluminiowych dla branży automotive, głównie relingów dachowych i listew ozdobnych. Zakład w Łodzi funkcjonuje od 1999 roku. Aktualnie firma zatrudnia 580 osób – specjalistów, inżynierów, pracowników operacyjnych i biurowych. Klientami Hydro są największe światowe marki samochodowe, a celem firmy jest zapewnienie im produktów i usług o najwyższej jakości.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt