OFF Piotrkowska włącza nowe technologie

Na kilka miesięcy przed oddaniem do użytku dwóch biurowców Teal Office i Sepia Office, które powstają w dawnej fabryce Franciszka Ramischa, czyli OFF Piotrkowska, poznaliśmy pierwszych najemców biurowców. W obu obiektach poziom wynajmu wynosi już 65%.

Do końca lata gotowe będą Teal Office oraz Sepia Office - dwa biurowce powstające w OFF Piotrkowska, czyli dawnej fabryce Franciszka Ramischa - fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Do końca lata gotowe będą Teal Office oraz Sepia Office - dwa biurowce powstające w OFF Piotrkowska, czyli dawnej fabryce Franciszka Ramischa , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Firma OPG Property Professionals, zarządzająca projektem i komercjalizacją OFF Piotrkowska Center w Łodzi zaprezentowała nowych uczestników kreatywnego ekosystemu OFFa. Są to firmy związane z branżą technologiczną oraz nowoczesnymi usługami dla biznesu: BinarApps – dynamicznie rozwijający się software house z Łodzi, zajmujący się realizacją skrojonych na miarę rozwiązań responsive web design, aplikacji na urządzenia mobilne oraz usług z dziedziny e-commerce dla startupów, a także Grafton Recruitment Poland – jedna z największych w Europie niezależnych firm rekrutacyjnych, obejmująca swoim działaniem i badaniami między innymi sektor nowoczesnych usług dla biznesu oraz branżę IT.

Równolegle, na terenie popularnego OFFa, rozwija się także Co\Walk HUB – nowa platforma do pracy, nauki i rozwoju dla freelancerów, startupów oraz lokalnych społeczności IT. Swoje miejsce znalazło już tutaj np. Le Polish Bureau, czyli techniczny oddział firmy UNIT9, jednej z najbardziej renomowanych interaktywnych agencji produkcyjnych na świecie, specjalizującej się w komercyjnych zastosowaniach rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej.

Jak podkreślił Michał Styś, szef OPG oraz pomysłodawca projektu, koncepcja OFFa od zawsze zakładała różnorodność. – Najpierw zadomowili się tutaj projektanci, architekci, graficy, przedstawiciele wolnych zawodów. Potem przyszła kolej na niebanalną gastronomię. Zjemy tu na przykład stek z krokodyla w restauracji afrykańskiej lub wyskoczymy na pyszną zupę do ramen baru. W dążeniu do rewitalizacji fabryki Franciszka Ramischa jesteśmy otwarci na nowe branże, a kreatywny ekosystem nie byłby możliwy bez branży technologicznej, która będzie uzupełnieniem dla już obecnej tu branży designu. Miło mi poinformować, że mamy już wynajęte 65 proc. powierzchni budynku. Liczę, że oba budynki OFF Piotrkowska już wkrótce będą pełne i będziemy mogli przejść do kolejnych etapów rewitalizacji projektu rewitalizacji tego miejsca.

Podczas prezentacji najemców Teal Office i Sepia Office, prezydent Hanna Zdanowska podkreśliła rolę miejsc, których twórcza atmosfera sprzyja rozwojowi przedsiębiorców działających w Łodzi. – W wielu miejscach Łodzi trwają, na niespotykaną dotąd skalę, prace związane z rewitalizacją i budową nowych obiektów. Jesteśmy akurat w takim miejscu, które łączy oba te aspekty. Z jednej strony trwa rewitalizacja fabryki Ramischa, z drugiej strony buduje się kompleks biurowy, który daje możliwość tworzenia nowych miejsc pracy. W tym miejscu przypomnę, że na koniec kwietnia bezrobocie w Łodzi spadło do najniższego od czasu transformacji poziomu 6,2 proc. i dalej spada, co sprawia, że wciąż duże jest zapotrzebowanie na takie kreatywne przestrzenie. Duża w tym zasługa młodych, rozwijających się firm, które chcą działać w Łodzi – dodała prezydent H. Zdanowska.

Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ powiedział: - Rewitalizacja się opłaca – to prosty, ale wcale nie taki oczywisty komunikat. Znajdujemy się w miejscu, które jest chyba na to najlepszym dowodem. Jest też przykładem na to, że opłaca się kreatywne i twórcze podchodzenie do projektów, bo jak podkreślają przedstawiciele firm, które już wynajęły tu przestrzenie biurowe, taki osadzony w fabrycznym klimacie Łodzi projekt, był jednym z głównych czynników jaki wpłynął na ich wybór. Zależy nam, aby coraz więcej podmiotów wzorem OPG Property Professionals uwierzyło, że rewitalizacja jest bardzo dobrym biznesem. Łódź ze swoją fabrykancką przeszłością jest miejscem sprzyjającym tworzeniu niebanalnych projektów.

- Pojawiające się w Łodzi duże międzynarodowe korporacje, jak i start-upy technologiczne, które tworzą projekty o możliwie największej wartości dodanej, świadczą o dojrzałości gospodarczej Łodzi – dodał dyrektor Adam Pustelnik.

Prace budowlane związane z Teal Office oraz Sepia Office wystartowały na przełomie kwietnia i maja 2017 r. Pierwszy z obiektów to 6-kondygnacyjny, butikowy biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu ok. 3034 mkw. Równolegle z budową ruszyła adaptacja sąsiedniego budynku Sepia Office, który po pieczołowitym odrestaurowaniu charakterystycznej, czerwonej cegły oraz oryginalnych elementów konstrukcyjnych, zaoferuje łącznie 2282 mkw. powierzchni.

Oba biurowce zostaną ukończone jeszcze tego lata. Nowi lokatorzy kreatywnego ekosystemu OFF Piotrkowska Center wprowadzą się do swoich biur po wakacjach. Łączna wartość obu inwestycji wynosi ponad 34 mln zł.  

Polecane aktualności

Wkrótce rozpocznie się remont zabytkowej kamienicy przy ul. Gdańskiej 1 - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Konserwatorski remont kamienicy przy ul. Gdańskiej 1

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Wkrótce rozpocznie się remont zabytkowej kamienicy przy ul. Gdańskiej 1. To ostatnia z zaplanowanych... więcej

Ma uprościć załatwianie spraw urzędowych. Od marca będą wydawane e-dowody - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Ma uprościć załatwianie spraw urzędowych. Od marca będą wydawane e-dowody

Anna Janocha / BKSiDŁ

Bezpieczna komunikacja elektroniczna z administracją, służbą zdrowia i podmiotami komercyjnymi oraz... więcej

W weekend noc Oscarów. Trzymajmy kciuki za "Zimną wojnę" - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

W weekend noc Oscarów. Trzymajmy kciuki za "Zimną wojnę"

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Wyprodukowany przez łódzki Opus Film kolejny po "Idzie" film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna" ma... więcej

Ruszył remont zabytkowej willi Poleskiego Ośrodka Sztuki - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Ruszył remont zabytkowej willi Poleskiego Ośrodka Sztuki

Wojciech Markiewicz / BPKSiT

Rozpoczął się kompleksowy remont zabytkowej willi, w której mieści się Poleski Ośrodek Sztuki. W... więcej

Nowa pula pieniędzy pozwoli na przyłączenie do sieci 64 miejskich kamienic - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Walka ze smogiem. 64 kamienice zostaną przyłączone do sieci cieplnej i gazowej

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Walczymy ze smogiem. Nowa pula pieniędzy pozwoli na przyłączenie do sieci 64 miejskich kamienic. więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.