OFF Piotrkowska włącza nowe technologie

Na kilka miesięcy przed oddaniem do użytku dwóch biurowców Teal Office i Sepia Office, które powstają w dawnej fabryce Franciszka Ramischa, czyli OFF Piotrkowska, poznaliśmy pierwszych najemców biurowców. W obu obiektach poziom wynajmu wynosi już 65%.

fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Do końca lata gotowe będą Teal Office oraz Sepia Office - dwa biurowce powstające w OFF Piotrkowska, czyli dawnej fabryce Franciszka Ramischa
8 zdjęć
fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Firma OPG Property Professionals, zarządzająca projektem i komercjalizacją OFF Piotrkowska Center w Łodzi zaprezentowała nowych uczestników kreatywnego ekosystemu OFFa. Są to firmy związane z branżą technologiczną oraz nowoczesnymi usługami dla biznesu: BinarApps – dynamicznie rozwijający się software house z Łodzi, zajmujący się realizacją skrojonych na miarę rozwiązań responsive web design, aplikacji na urządzenia mobilne oraz usług z dziedziny e-commerce dla startupów, a także Grafton Recruitment Poland – jedna z największych w Europie niezależnych firm rekrutacyjnych, obejmująca swoim działaniem i badaniami między innymi sektor nowoczesnych usług dla biznesu oraz branżę IT.

Równolegle, na terenie popularnego OFFa, rozwija się także Co\Walk HUB – nowa platforma do pracy, nauki i rozwoju dla freelancerów, startupów oraz lokalnych społeczności IT. Swoje miejsce znalazło już tutaj np. Le Polish Bureau, czyli techniczny oddział firmy UNIT9, jednej z najbardziej renomowanych interaktywnych agencji produkcyjnych na świecie, specjalizującej się w komercyjnych zastosowaniach rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej.

Jak podkreślił Michał Styś, szef OPG oraz pomysłodawca projektu, koncepcja OFFa od zawsze zakładała różnorodność. – Najpierw zadomowili się tutaj projektanci, architekci, graficy, przedstawiciele wolnych zawodów. Potem przyszła kolej na niebanalną gastronomię. Zjemy tu na przykład stek z krokodyla w restauracji afrykańskiej lub wyskoczymy na pyszną zupę do ramen baru. W dążeniu do rewitalizacji fabryki Franciszka Ramischa jesteśmy otwarci na nowe branże, a kreatywny ekosystem nie byłby możliwy bez branży technologicznej, która będzie uzupełnieniem dla już obecnej tu branży designu. Miło mi poinformować, że mamy już wynajęte 65 proc. powierzchni budynku. Liczę, że oba budynki OFF Piotrkowska już wkrótce będą pełne i będziemy mogli przejść do kolejnych etapów rewitalizacji projektu rewitalizacji tego miejsca.

Podczas prezentacji najemców Teal Office i Sepia Office, prezydent Hanna Zdanowska podkreśliła rolę miejsc, których twórcza atmosfera sprzyja rozwojowi przedsiębiorców działających w Łodzi. – W wielu miejscach Łodzi trwają, na niespotykaną dotąd skalę, prace związane z rewitalizacją i budową nowych obiektów. Jesteśmy akurat w takim miejscu, które łączy oba te aspekty. Z jednej strony trwa rewitalizacja fabryki Ramischa, z drugiej strony buduje się kompleks biurowy, który daje możliwość tworzenia nowych miejsc pracy. W tym miejscu przypomnę, że na koniec kwietnia bezrobocie w Łodzi spadło do najniższego od czasu transformacji poziomu 6,2 proc. i dalej spada, co sprawia, że wciąż duże jest zapotrzebowanie na takie kreatywne przestrzenie. Duża w tym zasługa młodych, rozwijających się firm, które chcą działać w Łodzi – dodała prezydent H. Zdanowska.

Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ powiedział: - Rewitalizacja się opłaca – to prosty, ale wcale nie taki oczywisty komunikat. Znajdujemy się w miejscu, które jest chyba na to najlepszym dowodem. Jest też przykładem na to, że opłaca się kreatywne i twórcze podchodzenie do projektów, bo jak podkreślają przedstawiciele firm, które już wynajęły tu przestrzenie biurowe, taki osadzony w fabrycznym klimacie Łodzi projekt, był jednym z głównych czynników jaki wpłynął na ich wybór. Zależy nam, aby coraz więcej podmiotów wzorem OPG Property Professionals uwierzyło, że rewitalizacja jest bardzo dobrym biznesem. Łódź ze swoją fabrykancką przeszłością jest miejscem sprzyjającym tworzeniu niebanalnych projektów.

- Pojawiające się w Łodzi duże międzynarodowe korporacje, jak i start-upy technologiczne, które tworzą projekty o możliwie największej wartości dodanej, świadczą o dojrzałości gospodarczej Łodzi – dodał dyrektor Adam Pustelnik.

Prace budowlane związane z Teal Office oraz Sepia Office wystartowały na przełomie kwietnia i maja 2017 r. Pierwszy z obiektów to 6-kondygnacyjny, butikowy biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu ok. 3034 mkw. Równolegle z budową ruszyła adaptacja sąsiedniego budynku Sepia Office, który po pieczołowitym odrestaurowaniu charakterystycznej, czerwonej cegły oraz oryginalnych elementów konstrukcyjnych, zaoferuje łącznie 2282 mkw. powierzchni.

Oba biurowce zostaną ukończone jeszcze tego lata. Nowi lokatorzy kreatywnego ekosystemu OFF Piotrkowska Center wprowadzą się do swoich biur po wakacjach. Łączna wartość obu inwestycji wynosi ponad 34 mln zł.  

Polecane aktualności

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej

Kontakt