Ogłaszamy przetarg na drugi wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Po weekendzie zostanie ogłoszony przetarg na remont południowego wiaduktu na ul. Dąbrowskiego. Kierowcy zyskają całą szerokość jezdni bez ograniczeń, co ułatwi podróżowanie podczas budowy nowych wiaduktów na ul. Przybyszewskiego.

Ogłaszamy przetarg na drugi wiadukt na ul. Dąbrowskiego
Jeśli procedura przetargowa zostanie przeprowadzona zgodnie z planem, wykonawcę prac poznamy już w przyszłym miesiącu.

Południowy wiadukt na ul. Dąbrowskiego podobnie jak jego bliźniacza północna konstrukcja, przejdzie w tym roku kompleksowy remont. Naprawione lub wymienione zostaną wszystkie elementy składowe obiektu. Wzmocniona zostanie konstrukcja wiaduktu oraz nasypy i dojazdy. Wyremontowane zostaną filary, przyczółki i przęsła. Wymieniona zostanie dylatacja wiaduktu, nawierzchnia jezdni oraz kapy, czyli miejsca gdzie znajduje się chodnik. Ponadto wymienione zostaną schody i balustrady oraz wykonane zostaną zabezpieczenia antykorozyjne, hydroizolacja obiektu i instalacje przeciwporażeniowe. Prace potrwają 1,5 roku. Całość kosztów zostanie pokryta z kasy miasta.

Jeśli procedura przetargowa zostanie przeprowadzona zgodnie z planem, wykonawcę prac poznamy już w przyszłym miesiącu. Krótszy termin przetargu pozwoli na jak najszybsze rozpoczęcie prac. Remont południowego wiaduktu pozwoli udostępnić przejazd w obu kierunkach całą szerokością jezdni, wszystkimi pasami ruchu bez ograniczeń tonażowych oraz prędkości.

Pełna przepustowość posłuży najbardziej w kolejnych latach, gdy budowane będą od nowa wiadukty na ul. Przybyszewskiego. Nowe obiekty to nie tylko nowa przeprawa nad torami kolei, ale również nowe rozwiązania integrujące transport zbiorowy i niwelacja wszelkich barier architektonicznych. Przystanki komunikacji miejskiej zostaną dopasowane do planowanej przez PKP stacji kolejowej pod wiaduktem, przy której powstaną również miejsca parkingowe. Natomiast dzięki windom wejście na wiadukt nie będzie problemem dla osób z ograniczoną mobilnością. W ramach budowy nowych obiektów przebudowany zostanie również układ drogowych w sąsiedztwie wiaduktu. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia, przystanki, droga rowerowa i chodniki.

 

 

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt