Otwieramy ul. Rokicińską

W sobotę 18 lipca oficjalnie otwieramy po remoncie ul. Rokicińską. Przebudowany odcinek to ponad 3 km nowej jezdni, chodników i dróg rowerowych

Nowy asfalt i ścieżka rowerowa na ul. Rokicińskiej. -  mat. UMŁ
W sobotę 18 lipca oficjalnie otwieramy po remoncie ul. Rokicińską , mat. UMŁ

- Ulica Rokicińska to jedna z ważniejszych i bardziej ruchliwych dróg wjazdowych do Łodzi, a także dojazd do autostrady A1. Ta część ważnej trasy w relacji Wschód-Zachód, od ul. Malowniczej do granic miasta przed remontem składała się praktycznie tylko z jezdni. Wcześniej urywały się tam i chodniki, i droga rowerowa. To przeszłość. Dzisiaj oficjalnie kończymy modernizację rozpoczętą dokładnie dwa lata temu – 15 lipca 2018 roku. Rokicińska jest bezpieczniejsza dla kierowców, dla pieszych, dla rowerzystów – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Ul. Rokicińska jest częścią drogi wojewódzkiej, dojazdem do autostrady i główną drogą dla mieszkańców Andrzejowa. Podczas przebudowy podniesiono nośność jezdni, aby wytrzymała przez lata większy ruch samochodowy i obciążenie pojazdów ciężarowych. Wyremontowane zostały przejazdy kolejowe.

W ulicy dzięki remontowi pojawił się także nowy wodociąg i kanalizacja, co pozwoliło na przyłączenie mieszkańców do miejskich sieci i likwidację przydrożnych rowów. - W ich miejsce stworzyliśmy infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów. Po obu stornach drogi powstały chodniki, przebudowano zjazdy do posesji oraz powstała na całej długości droga rowerowa. Zyskali również pasażerowie autobusów, dzięki nowym przystankom w zatokach wyposażonym w wiaty przystankowe. Ponadto wzdłuż przebudowanego odcinak drogi wymienione zostało oświetlanie. Całość prac została uzupełniona zielenią i nowymi drzewami – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przebudowa ul. Rokicińskiej zrealizowana została przy udziale środków unijnych. Koszt przebudowy to ponad 40 mln zł, z czego 31 mln zł to dofinasowanie. Zadanie realizowane było wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich, który przebudowuje dalszy odcinek drogi wojewódzkiej 713. 

Jednak to nie koniec remontów na Andrzejowie. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace na ul. Gajcego i Taborowej oraz przebudowana zostanie ul. Szeherezady. Dzięki temu będziemy mieli wyremontowane wszystkie główne drogi na tym osiedlu i dalej realizowali prace na mniejszych, osiedlowych drogach na Andrzejowie.

 

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 – dojazd do Autostrady A1 – Rozbudowa ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Polecane aktualności

Prezydent Hanna Zdanowska przed tablicą poświęconą Romanie Pachuckiej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

W rocznicę uzyskania praw wyborczych kobiet pamiętamy o wybitnej łodziance

Andrzej Janecki / BAM

Z okazji 102. rocznicy uzyskania przez Polki pełni praw wyborczych przypominamy, że jedną z ważnych... więcej

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Kontakt