Otwieramy ul. Rokicińską

W sobotę 18 lipca oficjalnie otwieramy po remoncie ul. Rokicińską. Przebudowany odcinek to ponad 3 km nowej jezdni, chodników i dróg rowerowych

mat. UMŁ
W sobotę 18 lipca oficjalnie otwieramy po remoncie ul. Rokicińską
2 zdjęcia
mat. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- Ulica Rokicińska to jedna z ważniejszych i bardziej ruchliwych dróg wjazdowych do Łodzi, a także dojazd do autostrady A1. Ta część ważnej trasy w relacji Wschód-Zachód, od ul. Malowniczej do granic miasta przed remontem składała się praktycznie tylko z jezdni. Wcześniej urywały się tam i chodniki, i droga rowerowa. To przeszłość. Dzisiaj oficjalnie kończymy modernizację rozpoczętą dokładnie dwa lata temu – 15 lipca 2018 roku. Rokicińska jest bezpieczniejsza dla kierowców, dla pieszych, dla rowerzystów – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Ul. Rokicińska jest częścią drogi wojewódzkiej, dojazdem do autostrady i główną drogą dla mieszkańców Andrzejowa. Podczas przebudowy podniesiono nośność jezdni, aby wytrzymała przez lata większy ruch samochodowy i obciążenie pojazdów ciężarowych. Wyremontowane zostały przejazdy kolejowe.

W ulicy dzięki remontowi pojawił się także nowy wodociąg i kanalizacja, co pozwoliło na przyłączenie mieszkańców do miejskich sieci i likwidację przydrożnych rowów. - W ich miejsce stworzyliśmy infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów. Po obu stornach drogi powstały chodniki, przebudowano zjazdy do posesji oraz powstała na całej długości droga rowerowa. Zyskali również pasażerowie autobusów, dzięki nowym przystankom w zatokach wyposażonym w wiaty przystankowe. Ponadto wzdłuż przebudowanego odcinak drogi wymienione zostało oświetlanie. Całość prac została uzupełniona zielenią i nowymi drzewami – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Przebudowa ul. Rokicińskiej zrealizowana została przy udziale środków unijnych. Koszt przebudowy to ponad 40 mln zł, z czego 31 mln zł to dofinasowanie. Zadanie realizowane było wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich, który przebudowuje dalszy odcinek drogi wojewódzkiej 713. 

Jednak to nie koniec remontów na Andrzejowie. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy prace na ul. Gajcego i Taborowej oraz przebudowana zostanie ul. Szeherezady. Dzięki temu będziemy mieli wyremontowane wszystkie główne drogi na tym osiedlu i dalej realizowali prace na mniejszych, osiedlowych drogach na Andrzejowie.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 – dojazd do Autostrady A1 – Rozbudowa ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020

Polecane aktualności

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej

O Climate City Mission i NEEST w Brukseli

MM / KS

Prezydent Hanna Zdanowska uczestniczy w Brukseli w posiedzeniu URBAN Intergroup pod przewodnictwem… więcej

53 lata temu Łódź stanęła w obronie swoich praw. W Manufakturze obchodzono rocznicę strajku włókniarek.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W 1971 r. łódzcy włókniarze i włókniarki przerwali pracę na znak protestu przeciwko podwyżkom… więcej

Pamięci Romów i Sinti zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

W listopadzie 1941 roku na terenie Litzmannstadt Getto Niemcy utworzyli podobóz cygański, do którego… więcej

Kontakt