Pięknieje zabytkowa kamienica przy ul. Piotrkowskiej 44

145 apartamentów oraz podziemny parking powstają w rewitalizowanej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 44. Cała inwestycja zakończy się najpóźniej w trzecim kwartale przyszłego roku i realizowana jest z prywatnych środków firmy Vision Invest, właściciela kamienicy.

- Zawsze z chęcią wesprę tych, którzy chcą odbudować i odnowić z nami nasze miasto. Właścicielom kamienicy gratuluję pomysłu i jego realizacji. Inwestycja jest imponująca. Okazuje się, że da się stworzyć miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością, a teraźniejszość z przyszłością - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

- Tego typu rewitalizacja jest znacznie droższa od budowy całkiem nowego budynku. Wierzymy jednak, że efekt będzie satysfakcjonujący - dodał prezes firmy Vision Invest Paweł Olczyk.

 - Obiekt ma spełniać przede wszystkim funkcje mieszkaniowe, ale dzięki znakomitej lokalizacji jesteśmy przekonani, że będzie dobrym miejscem dla inwestorów działających na rynku wynajmu mieszkań. Nie zapomnieliśmy jednak o ludziach, którzy kochają to miasto i chcą mieszkać w jego ścisłym centrum, dlatego w pierwszym etapie inwestycji zachowaliśmy jak najwięcej zabytkowych elementów w poszczególnych lokalach mieszkalnych – powiedział prezes firmy Vision Development Michał Ciupiński.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje kompleksową renowację historycznej zabudowy. Obejmuje on stworzenie 34 apartamentów o wielkości od 28 do 84 mkw. oraz 8 lokali usługowych. Drugi etap stanowi całkowicie nową i jednocześnie nowoczesną zabudowę wewnątrz podwórka kamienicy. Powstanie tam 111 apartamentów o metrażu od 28 do 78 mkw. oraz 3 lokale usługowe oraz jednopoziomowy podziemny parking na blisko 70 samochodów.

Kamienica przy ul. Piotrkowskiej 44 wybudowana została w latach 60. XIX wieku. Ongiś znajdował się w niej Dom Bankowy Józefa Rabinowicza. Ciekawostką jest fakt, iż budynek znajduje się na jedynej działce sięgającej od ulicy Piotrkowskiej aż do ulicy Wschodniej.

Polecane aktualności

Kulturalny Dzień Dziecka w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Dzień Dziecka online w Łodzi zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń medialnych... więcej

Zakończyły się badania pracowników przedszkoli miejskich na obecność COVID-19

Monika Pawlak

Ostatnich 42 pracowników przedszkoli miejskich z niepewnym wynikiem testu przesiewowego na obecność... więcej

Cezary Radzimiński, inicjator akcji #PierwszaLinia -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

#PierwszaLinia – Łódź nie boi się medyków

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Ruszyła akcja #PierwszaLinia. To wyraz wsparcia, solidarności i wdzięczności łodzian dla personelu... więcej

Rozpoczyna się budowa sieci kanalizacyjnej na łódzkim Wiskitnie

ŁSI

Bez szamb, za to z kanalizacją i nowym asfaltem. Łódzka Spółka Infrastrukturalna rozpoczyna budowę... więcej

Otwarcie szkół w Łodzi. Ruszają zajęcia opiekuńcze dla najmłodszych uczniów

Od poniedziałku 1 czerwca w łódzkich szkołach podstawowych prowadzone będą zajęcia... więcej

Kontakt