Pierwsi lokatorzy nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łęczyckiej 70B

Kilka rodzin już zdecydowała się je przyjąć. W najbliższych tygodniach będą przeprowadzać się do kompleksowo wyremontowanych lokali z łazienkami i centralnym ogrzewaniem. Specjalna pula mieszkań została przygotowana specjalnie pod osoby z niepełnosprawnościami.

Łęczycka 70B
W budynku przy ul. Łęczyckiej 70b, gdzie jeszcze kilka lat temu był biurowiec ZUS powstały 52 nowe mieszkania komunalne.

W budynku przy ul. Łęczyckiej 70b, gdzie jeszcze kilka lat temu był biurowiec ZUS powstały 52 nowe mieszkania komunalne. Przeważają tu lokale, na które popyt jest największy od 35 do 40 mkw., dwupokojowe, z kuchnią lub aneksem kuchennym - każde z łazienką i centralnym ogrzewaniem. Pomieszczenia są gotowe do zamieszkania. W łazienkach są płytki oraz biała armatura. Położone są podłogi. Najmniejsze mieszkania w budynku mają ok. 23 mkw - to jeden pokój z aneksem kuchennym i łazienką. Największe - prawie 54 mkw i składają się na nie dwa pokoje z kuchnią i łazienką.

Powstał tu również zasób mieszkań stricte dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami. Cały parter, 6 lokali, został całkowicie dostosowany do osób na wózkach inwalidzkich: z szerszymi wejściami do samych lokali i poszczególnych pomieszczeń w domu, z łazienkami, w których zainstalowane są specjalne poręcze do podtrzymywania się, a prysznice mają inną konstrukcję (to obniżona podłoga, bez typowego brodzika, z krzesełkiem, na które można się przesiąść z wózka inwalidzkiego, by się wykąpać), a biała armatura jest na odpowiedniej wysokości dla osoby z dysfunkcją ruchu. Do budynku prowadzą dwa wejścia - obydwa z podjazdami dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynku została zainstalowana też winda. Będzie to miało szczególne znaczenie dla seniorów, którzy swobodnie będą mogli skorzystać z mieszkań na każdym z pięter, ale i rodzin z małymi dziećmi. Wejście z dziecięcym wózkiem nie stanowi już wtedy problemu. Niemniej niezależnie od tego udogodnienia w nowym bloku, na parterze powstało specjalne pomieszczenie do przechowywania wózków dziecięcych czy rowerów.

7 lokali zostało już przyjętych przez przyszłych lokatorów - w tym trzy mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami. Kolejne 4 rodziny mają oglądać mieszkania w najbliższych dniach.

Inwestycja kosztowała ponad 8 mln zł. Ok. 2,2 mln zł z tej kwoty to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

 

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Składamy hołd tym, którzy mieli być zapomniani. Łódzkie Uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów przed Kuźnią Romów przy ulicy Wojska... więcej

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Małgorzata Loeffler / ZIM

Układamy krawężniki i chodniki, budujemy bezpieczne zjazdy do posesji, porządkujemy trawniki i... więcej

Wielkie Łódzkie Polowanie na Potwory

Wielkie Łódzkie Polowanie na Potwory

Juliusz Lerman / UMŁ

Gdzie najlepiej tropić strzygi i utopce? Oczywiście w Łodzi, rodzinnym mieście Andrzeja... więcej

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie

Jolanta Baranowska / UMŁ

Łódzcy Seniorzy dają starym rzeczom nowe życie – to praktyczne i ekologiczne. Uszyli już torby na... więcej

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Kontakt