Pierwsze urodziny Fabryki Aktywności Miejskiej

19 maja Fabryka Aktywności Miejskiej obchodzi swoje pierwsze urodziny. Co udało się „wyprodukować” przez ten rok? O tym wszystkim opowie załoga Fabryki w najbliższy piątek – świętowanie urodzin planowane jest w godzinach 12:00-20:00, w programie są gry miejskie, oprowadzanie po budynku oraz rozmowy – o życiu, działaniu, współdecydowaniu i zmianach. Oczywiście na lepsze!

Kolektor energii społecznej

Sama fabryka powstała w 1881 roku, produkowała osprzęt do maszyn włókienniczych. Od 2022 roku produkuje miejską aktywność  - jestem miejscem w którym spotykają się mieszkańcy i mieszkanki, organizują swoje działania organizacje pozarządowe – to w niej znajduje się centrum dowodzenia Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego oraz innych, partycypacyjnych działań miasta. Kiedyś zasilana maszyną parową o mocy 25 koni mechanicznych. Dzisiaj? Dzisiaj działa na energię społeczną. Tworzymy narzędzia i mechanizmy, których działanie niemal w pełni zależy od mieszkańców i mieszkanek. To ich zaangażowanie powoduje, że nasza praca ma sens – mechanizm działa, narzędzie służy konkretnemu celowi – dzięki nim wspólnie możemy zmieniać nasze miasto – wyjaśnia Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej.

Wspieramy inicjatywy mieszkańców i mieszkanek. W ten sposób możemy się uczyć jak działać lepiej. Zauważyliśmy, że w mieście brakuje dostępnych miejsc, gdzie można organizować różne aktywności, więc udostępniliśmy przestrzenie Fabryki dla działań organizacji pozarządowych– wyjaśnia Monika Dolik – pełnomocniczka Prezydent Miasta Łodzi ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Urodziny Fabryki

Rozpoczęcie obchodów planowane jest na godzinę 12:00. Program podzielony został na dwa równoległe bloki – w trakcie „rozmów z Fabryką” goście będą mieli możliwość porozmawiania z osobami odpowiedzialnymi, między innymi, za budżet obywatelski, Kronikę Miasta Łodzi, czy wsparcie dla cudzoziemców. W ramach „spotkania z Fabryką” zainteresowani będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu po budynku lub sprawdzić się w roli urzędnika w ramach gry miejskiej.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt