Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych bez niespodzianek

We wszystkich 41 gimnazjach prowadzonych przez miasto dziś rano rozpoczęły się egzaminy co oznacza, że zgodnie z zapowiedziami udało się skompletować pełen składy komisji. Także jutro podczas sprawdzianów z części matematyczno-przyrodniczej jest pełna obsada nauczycieli nadzorujących sprawdziany.

- Dzięki zaangażowaniu dyrektorów gimnazjów, nauczycieli i pracowników wydziału edukacji udało się oszczędzić młodzieży dodatkowe stresu i mam nadzieję, że jutro także bez problemu napiszą egzamin – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Nie mamy jeszcze pełnych składów komisji na piątek czyli trzeci dzień sprawdzianów, ale tutaj sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana z uwagi na to, że egzamin jest z języków obcych. Ale wierzę, że się uda, pracujemy.

W Łodzi do egzaminów gimnazjalnych przystąpiło ponad 4,1 tys. uczniów, którzy są ostatnim rocznikiem kończącym ten typ szkoły. Sprawdziany odbywały się w szkołach, które formalnie strajkują – z 37 samodzielnych gimnazjów do protestu przyłączyło się 31. W komisjach egzaminacyjnych zasiedli nauczyciele, którzy do strajku nie przystąpili, dyrektorzy innych placówek edukacyjnych, wicedyrektorzy przedszkoli, katecheci oraz łodzianie posiadających wykształcenie pedagogiczne i kwalifikacje a niepracujący w szkołach.

- Wszystkim jeszcze raz dziękuję za wsparcie – dodał Tomasz Trela.

Środa to trzeci dzień nauczycielskiego strajku. W Łodzi protestuje 31 na 37 samodzielnych gimnazjów. Wszystkie czyli 90 szkół podstawowych oraz także komplet bo 46 szkół ponadgimnazjalnych. Ze 140 miejskich przedszkoli strajkują 123 placówki a 108 z nich wnioskowało o czasowe zawieszenie zajęć czyli de facto – zamknięcie placówki.

W czwartek dzień czwarty protestu i dzień drugi egzaminów gimnazjalnych.

Polecane aktualności

I Forum dla edukacji kulturalnej w Łodzi

Monika Ptasińska / Wydział Kultury

Od marca tego roku mamy w Łodzi Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi. Hasło... więcej

W tym roku już po raz dziewiąty miłośnicy dobrej lektury spotkają się na Targach Ciekawej Książki w Łodzi -  fot. Archiwum UMŁ

Salon Ciekawej Książki już po raz dziewiąty. Zapraszamy 22-24 listopada

„Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie” to motto 9. edycji Targów Ciekawej... więcej

Po Łodzi będzie kursować 30 nowych, niskopodłogowych, klimatyzowanych, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami tramwajów, fot. ilustracyjne z Archiwum UMŁ

Mamy dostawcę nowych niskopodłogowych tramwajów

Firma Modertrans z Poznania została wybrana w przetargu na dostawę 30 nowych niskopodłogowych... więcej

Otwarcie Konsulatu Honorowego Republiki Armenii w Łodzi

Katarzyna Marchwicka

W czwartek, 14.11.2019 miało miejsce uroczyste otwarcie Konsulatu Honorowego Republiki Armenii w... więcej

Otwieramy Szuflandię! Przyjdź i zobacz budynek, w kręcono "Kingsajz".

Agnieszka Rutkowska / BRP

Trwają odbiory i prace porządkowe w budynku, w którym kręcono kultowy film "Kingsajz". Oprowadzanie... więcej

Kontakt