Piotrkowska 115 w trakcie kompleksowej modernizacji. Zobacz, jak postępują prace [ZDJĘCIA, WIDEO]

Trwa remont kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 115, którego koniec planowany jest w 2023 roku. Ekipa budowlana pracuje m.in. nad zmianą układów pomieszczeń i przebudową podwórka.

Piotrkowska 115 -  fot. Jóźwiak
Ulica Piotrkowska zyska przyjazne miejsce do odpoczynku , fot. Jóźwiak

Mieszkania komunalne, lokal usługowy i nie tylko

– Remonty kamienic nie zwalniają. Pod adresem Piotrkowska 115 kilka tygodni temu rozpoczęliśmy intensywne prace modernizacyjne. Ekipa budowlana odnowi elewację, wnętrza budynku oraz przebuduje podwórko. Układy pomieszczeń zostaną zmienione, pojawią się dodatkowe okna i balkony. Nadbudowane zostanie poddasze, które będzie oddane na cele użytkowe. W budynku pojawi się również pomieszczenie na rowery, wózki, i sprzęt ogrodniczy dla mieszkańców, a także wejście dla niepełnosprawnych – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

Budynek przejdzie kompleksową przebudowę. Powstanie w nim sześć mieszkań komunalnych, w tym dwa chronione, dwie pracownie dla artystów, lokal usługowy i świetlica Centrum Aktywności Lokalnej.

– Wykonawca zakończył niezbędne rozbiórki, trwają prace przy wzmacnianiu konstrukcji budynku. W dalszej kolejności zaczną się roboty naprawcze i interwencyjne, tak by można było rozpocząć bezpiecznie przebudowę wnętrz – dodaje Konrad Pietras, kierownik budowy

Zielone podwórze i parking

Ulica Piotrkowska zyska przyjazne miejsce do odpoczynku. Zaniedbane podwórko zmieni się w przyjazne i zielone miejsce do sąsiedzkich spotkań. W pasażu  przed budynkiem (łączy ul. Piotrkowską z al. Kościuszki) powstanie strefa wypoczynku z bezpiecznym kącikiem zabaw dla dzieci. Rosnące tam drzewa uzupełni nowa zieleń. Pojawią się pergole porośnięte pnączem, ławki oraz huśtawki. Zamontowane będzie nowe oświetlenie. Wjazd na posesję od strony al. Kościuszki zostanie zachowany. Ponadto dojazd do sąsiednich nieruchomości będzie miał nową nawierzchnię z płyt granitowych, na terenie powstanie 8 miejsc parkingowych w tym jedno dla osoby z niepełnosprawnością.

Modernizacja kamienicy zostanie zakończona w 2023 r., a wartość prac to 7 mln zł.

Zobacz wideo z placu budowy

Ciekawostki

Pierwszym właścicielem kamienicy był tkacz August Langer, który przybył do Łodzi z Prus w 1828 r. Pod koniec lat 30. Langer sprzedał nieruchomość Karolowi Hemplowi. W okresie międzywojennym, w latach 1922-39, funkcjonowała pod tym adresem Miejska Szkoła Pracy. W 1929 r. otworzono przy Piotrkowskiej 115 „Elektrodom", sklep Elektrowni Łódzkiej z bogatą na ówczesne czasy ofertą elektrycznych urządzeń dla domu.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

Kontakt