Piotrkowska ma nowy Montag

Pieczywo jak kiedyś. Nowy Montag przy ul. Piotrkowskiej 111. Jedna z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych łódzkich rzemieślniczych piekarni otworzyła właśnie nowy punkt przy Piotrkowskiej 111 na wprost Hortexu. Montag od 8 lat z ogromną pasją prowadzą Agnieszka i Jacek Tomczyk.

Nowy Montag przy ul. Piotrkowskiej 111
W Montagu nie stosuje się kompromisów ani półśrodków jeśli chodzi o składniki, a zamiast maszynowej produkcji jest ciężka praca rąk i wierność tradycyjnym przepisom.

Do tej pory łodzianie mogli spróbować ręcznie produkowanego pieczywa i słodkich wypieków, a także przysiąść „na kawę” w obszernym lokalu w podwórku Piotrkowskiej 107. Teraz bezpośrednio przy ulicy można kupić i zobaczyć jak powstaje m.in. chrupiący tradycyjny chleb na zakwasie i bułeczki, pieczywo w stylu włoskim, francuskie bagietki oraz wyśmienite pączki z powidłami i croissanty. Dostępna jest również pyszna kawa na wynos.

- Postanowiliśmy przenieść produkcję do frontowego lokalu na Piotrkowskiej, żeby być jeszcze bliżej łodzian i przypominać im zapachy prawdziwego domowego pieczywa, a także pokazywać codzienną pracę piekarza. – mówi Agnieszka Tomczyk.

W Montagu nie stosuje się kompromisów ani półśrodków jeśli chodzi o składniki, a zamiast maszynowej produkcji jest ciężka praca rąk i wierność tradycyjnym przepisom. Zaangażowanie w każdy etap powstawania pieczywa, od wzrostu zboża na mąkę poczynając, owocuje! Pyszny, domowy smak i doskonała jakość pieczywa z piekarni Montag sprawia, że znika ono z półek błyskawicznie. Ich wypieki znaleźć też można w luksusowych „śniadaniowniach” i sklepach z ekologiczną żywnością.

Przywieźliśmy do Łodzi receptury i umiejętności prosto z Francji, aby nadać naszej piekarni niepowtarzalnego sznytu, a przy tym pozostajemy wierni idei produkcji zgodnej z rytmem natury. Niedawno otworzyliśmy nawet gospodarstwo pod Łodzią, w której wytwarzane są wyroby do naszych wypieków, dzięki czemu mamy bezpośrednią kontrolę nad ich jakością i możemy za nią gwarantować! – mówi Jacek Tomczyk.

Nowy lokal był niespodzianką dla stałych klientów, a mimo to drzwi do lokalu nie zamykają się. Zdaje się zatem, że właściciele trafnie odpowiedzieli na potrzeby bywalców Piotrkowskiej.

Polecane aktualności

Trasa Górna

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1

Małgorzata Loeffler / ZIM

W 2023 r. dojedziemy Trasą Górna do autostrady A1. Znamy oferty w przetargu na wybudowanie 5, 7... więcej

Zostań opiekunką medyczną

Chcesz mieć pewną pracę? Zostań opiekunką medyczną.

Jolanta Baranowska / UMŁ

Zapewniamy bezpłatny kurs, stypendium, a po szkoleniu – zatrudnienie. Szukamy Pań, które chciałyby... więcej

Senioralia 2021

200 wydarzeń zaplanowano na SENIORALIA 2021

Jolanta Baranowska / UMŁ

15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Koncert: Polish Camerata Swojemu Miastu – Arcydzieła W.A. Mozarta -  mat. organizatorów

Dodajemy skrzydeł muzycznej Łodzi

Sławomir Macias / UMŁ

Organizatorzy tegorocznych wydarzeń muzycznych otrzymają niemal pół miliona złotych z budżetu... więcej

VII Łódzkie Senioralia – online i w plenerze

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Już 15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Kontakt