Plan dla Osiedli. W wakacje rozpoczniemy prace na 20 ulicach

W lipcu i sierpniu miasto wyremontuje 20 ulic, które wskazane zostały w ramach Planu dla Osiedli na 2019 rok. Zakres robót drogowych będzie szeroki i przystosowany do stanu każdej z ulic.

Roboty drogowe, zdjęcie ilustracyjne -  fot. Archiwum UMŁ
Roboty drogowe, zdjęcie ilustracyjne , fot. Archiwum UMŁ

- Plan dla Osiedli przestaje być już tylko planem. Wchodzimy w czas intensywnej realizacji zapisanych w nim punktów – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W lipcu drogowcy wejdą na ulice: Denną, Przedwiośnie, Woskową, Sielanki, Serenady, Dobrej Wróżki, Giewont, Krasińskiego, Orkana, Żwirowa, Antoniewska, Minerska, Graniczna i Wróblewskiego. W sierpniu prace rozpoczną się na ulicach: Chłodnikowej, Boya-Żeleńskiego, Lechickiej i Wileńskiej. W drugim miesiącu wakacji remontowana będzie także ulica Liściasta.

 - Przykład ulicy Liściastej pokazuje, że potrafimy poprawić swoje decyzje. Pierwotnie nie cała ulica przewidziana była do remontu. Przy planowaniu zza biurka wydawało się, że przyjęte wcześniej rozwiązanie było optymalne. Po spotkaniach z mieszkańcami podjęłam jednak decyzję o rozszerzeniu zakresu prac. Mam nadzieje, że to ich usatysfakcjonuje - dodała prezydent Hanna Zdanowska.

Plan dla Osiedli zakłada nie tylko remonty osiedlowych ulic. To także poprawa infrastruktury w zakresie naprawy i budowy ławek, koszy na śmieci, montaż nowego oświetlenia. Program dotyczy nie tylko w centrum miasta, ale tam, gdzie łodzianie są codziennie - tuż obok ich domu, szkoły czy miejsca pracy. Na ten rok magistrat zaplanował 74 inwestycje warte ponad 75 mln zł. Najwięcej z nich dotyczy modernizacji dróg i chodników, ale także działań w zakresie edukacji, zdrowia i rekreacji. Szczegóły inwestycji na osiedlach zostały uzgodnione podczas konsultacji społecznych i spotkań prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z mieszkańcami.

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Kontakt