Planowe zwycięstwo

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki Grot Budowlani w trzech setach ograły przedostatni w tabeli #VolleyWrocław. Dzisiaj o godz. 18.30 ŁKS Commercecon rozpocznie przy al. Unii mecz z BKS Stal Bielsko-Biała.

Łódzkie ekipy i DPD Legionovia Legionowo toczą korespondencyjny bój o trzecie miejsce w tabeli. I po środowych spotkaniach wicemistrzynie Polski praktycznie straciły szansę na zajęcie tej pozycji przed fazą play-off. Co prawda podopieczne Błażeja Krzyształowicza na Dolnym Śląsku planowo zainkasowały komplet punktów, jednak plany pokrzyżowała im wygrana Legionovii z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz. Co prawda po dwóch setach zespół z Mazowsza przegrywał 0:2, jednak trzy kolejne partie wygrał i dopisał do swojego dorobku dwa oczka. Łącznie ma ich 39. i jest aktualnie na trzecim miejscu. Drużyna Grot Budowlani ma 38 pkt. i jest czwarta. Teoretycznie łodzianki mogą więc jeszcze wyprzedzić DPD Legionovię, jednak trudno się spodziewać, że ta ostatnia przegra z zamykającą stawkę Wisłą Warszawa, która do tej pory nie wygrała żadnego meczu.

Aktualnie 38 pkt. ma również ŁKS Commercecon, jednak mistrzynie Polski mecz przedostatniej kolejki rozegrają dzisiaj, więc wieczorem znów mogą być na podium. Warunkiem koniecznym jest jednak zwycięstwo nad ósmą w klasyfikacji Stalą Bielsko-Biała, która walczy o utrzymanie miejsca gwarantującego udział w play-off. Jeśli łodzianki wygrają, to awansują na trzecią pozycję, którą w ostatniej serii spotkań będą broniły w starciu z Grotem Budowlani. Ten mecz zaplanowano na niedzielę 1 marca. Początek o godz. 17.30.

#VolleyWrocław - Grot Budowlani 0:3 (23:25, 20:25, 18:25). Grot Budowlani: Julia Nowicka, Julia Twardowska, Małgorzata Śmieszek, Anastasia Kraiduba, Agata Babicz, Jaroslava Kraiduba oraz Maria Stenzel (libero), Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Paulina Bałdyga. MVP: Julia Twardowska.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt