Podstawówka na Olechowie? W rozbudowie

Budynek stoi, są okna i drzwi, trwa tynkowanie. Wewnątrz montowana jest instalacja sanitarna oraz elektryczna. Tam gdzie szatnie, są miejsca na szafki. W świetlicy - duże okna i wyjście na taras, więc latem przyjemnie będzie czekać na rodziców. Jedno, przestronne pomieszczenie nie ma przypisanej funkcji, ale świetnie sprawdzi się jako sala zebrań z rodzicami lub miejsce prób uczniowskich przedstawień.

 Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 minęła półmetek, w lutym po fachowcach nie będzie już śladu.

- Obiecaliśmy rozbudowę tej szkoły podczas konsultacji z rodzicami i słowa dotrzymaliśmy – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - To najprężniej i najszybciej rozbudowujące się osiedle, wprowadza się tu wiele rodzin z małymi dziećmi, więc rozbudowa placówki była koniecznością.

Prace rozpoczęły się w połowie grudnia ubiegłego roku, dziś budynek już stoi, budząc zainteresowanie mieszkańców osiedla. Głównie rodziców, którzy przyprowadzają dzieci na lekcje, bo zajęcia odbywają się normalnie. Choć część klas ma lekcje w pobliskim gimnazjum, które z dniem 31 sierpnia przestało istnieć, ale to z uwagi na dużą liczbę uczniów z rejonu.

- Dowiedziałem się już, że budujemy halę sportową, nową salę gimnastyczną i pływalnię, a więc dementuję: to tylko nowy budynek szkoły – wyjaśnia Adam Szadkowski, dyrektor SP 141. – Potrzebujemy dodatkowej przestrzeni, dotychczas byliśmy kameralną szkołą, ale faktycznie brakuje nam miejsca dla chętnych, a uczniów przybywa.

Inwestycja kosztuje miasto ponad 5,4 mln zł, a budowa ma się zakończyć na początku lutego co oznacza, że wiosną w nowym budynku będą już pierwsze zajęcia. Wiosną, bo nowiutkie klasy trzeba umeblować i wyposażyć w pomoce dydaktyczne, a to trochę potrwa. Jeszcze nie wiadomo czy przeniosą się tam najmłodsi uczniowie czy trochę starsi, to się rozstrzygnie po „próbnych lekcjach”.

- Uzupełnieniem inwestycji będzie boisko wielofunkcyjne, tuż obok, złożyliśmy wniosek w Budżecie Obywatelskim, liczę na rodziców i uczniów w zbliżającym się głosowaniu – dodał dyrektor Szadkowski.

A w przyszłym roku „stary” czyli dotychczasowy budynek SP 141 zostanie poddany termomodernizacji.

Polecane aktualności

Kulturalny Dzień Dziecka w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Dzień Dziecka online w Łodzi zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń medialnych... więcej

Zakończyły się badania pracowników przedszkoli miejskich na obecność COVID-19

Monika Pawlak

Ostatnich 42 pracowników przedszkoli miejskich z niepewnym wynikiem testu przesiewowego na obecność... więcej

Cezary Radzimiński, inicjator akcji #PierwszaLinia -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

#PierwszaLinia – Łódź nie boi się medyków

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Ruszyła akcja #PierwszaLinia. To wyraz wsparcia, solidarności i wdzięczności łodzian dla personelu... więcej

Rozpoczyna się budowa sieci kanalizacyjnej na łódzkim Wiskitnie

ŁSI

Bez szamb, za to z kanalizacją i nowym asfaltem. Łódzka Spółka Infrastrukturalna rozpoczyna budowę... więcej

Otwarcie szkół w Łodzi. Ruszają zajęcia opiekuńcze dla najmłodszych uczniów

Od poniedziałku 1 czerwca w łódzkich szkołach podstawowych prowadzone będą zajęcia... więcej

Kontakt