Podsumowanie MŚ U-20

Ponad 100 000 widzów na trybunach stadionu przy al. Piłsudskiego 138, transmisje do blisko 180 krajów świata oraz znacząco większe dochody branży turystycznej – tak w skrócie wyglądały w Łodzi piłkarskie mistrzostwa świata FIFA U-20.

W trakcie turnieju rozegrano 52 mecze, które obejrzało łącznie 377 438 widzów (średnio 7 258 na mecz). Największą frekwencję miały spotkania rozgrywane w Łodzi. Na trybunach stadionu przy al. Piłsudskiego 138 w trakcie dziesięciu spotkań zasiadło w sumie 101 286 widzów (średnio 10 129 na mecz), a w zestawieniu TOP-10 – uwzględniającym spotkania z największą frekwencją – cztery czołowe miejsca zajęły spotkania rozegrane w Łodzi.

To zestawienie otwiera mecz Polska – Kolumbia, który obejrzało 17 463 widzów. Na kolejnych miejscach znalazły się: finał z udziałem Korei Południowej i Ukrainy (16 344) oraz spotkania biało-czerwonych z Tahiti (15 894) i Senegalem (15 829).

Mistrzostwa obsługiwało 788 akredytowanych dziennikarzy z 29 krajów, a prawa do relacjonowania turnieju nabyły stacje telewizyjne ze 178 państw. W niektórych przypadkach w jednym państwie spotkania można było oglądać na kilku kanałach. Przykładem może być Korea Południowa, w której transmisję z łódzkiego finału przeprowadziły aż trzy miejscowe telewizje!

Oprócz reklamy związanej z transmisjami Łódź odniosła również wymierne korzyści na miejscu. Na mistrzostwach skorzystała przede wszystkim branża turystyczna. W maju 2018 obłożenie łódzkich hoteli wyniosło 59,7 proc. W tym okresie średnia cena za nocleg w pokoju hotelowym wynosiła 212,16 zł, a wskaźnik przychodu na pokój (RevPar) – 126,64 zł. Mistrzostwa FIFA U-20 rozpoczęły się 23 maja 2019, a wspomniane wyżej wskaźniki za ten miesiąc wyniosły odpowiednio: 73,4 proc. (obłożenie hoteli – wzrost o 23 proc.), 236,01 zł (średnia cena za nocleg – wzrost o 11,2 proc.) i 173,28 zł (RevPar – wzrost o 36,8 proc).

Polecane aktualności

Jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w Orientarium będzie basen, przez który każdy z nas będzie mógł się przespacerować, a ponad głowami i obok nas będą pływały rekiny i płaszczki -  fot. Stefan Brajter

Budowa Orientarium - rozpoczął się montaż akrylowego tunelu

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Do otwarcia Orientarium w łódzkim ogrodzie zoologicznym został nieco ponad rok. Główne prace... więcej

Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku... więcej

27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród... więcej

W ramach Planu dla Osiedli wybudowane zostanie m.in. nowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Łanową -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Traktorową

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Spękany asfalt zamieni się w równą ulicę i powstanie nowe rondo. Po ul. Rojnej, Rydzowej i św.... więcej

Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2 -  fot: Radosław Żydowicz / UMŁ

Łódź dla seniorów. Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Przez ostatnie dwa lata w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich... więcej

Kontakt