Półmetek prac przy przebudowie Próchnika i Rewolucji 1905 r.

Prace na Próchnika i Rewolucji idą zgodnie z planem. Na połówce jezdni mamy już gotową nową drogę i przerzucony został na nią ruch, aby wykonać drugą stronę ulicy. Prace wykonane są na odcinku od Zachodniej do Wschodniej, wraz ze skrzyżowaniem. Całość remontu ma się zakończyć na przełomie roku, a Próchnika i Rewolucji po rewitalizacji stanie się bardzo zielona.

Remont ul. Próchnika i ul. Rewolucji 1905 r.
Prace na ul. Próchnika i ul. Rewolucji 1905 r. idą zgodnie z planem

Szara betonowa przestrzeń drogi, zmieni się w zazielenioną ulicę, z prostymi chodnikami, nową jezdnią i miejscami parkingowymi oraz energooszczędnymi latarniami. Oświetlenie wyposażone będzie w czujniki zmierzchu, regulujące poziom światła, a w zieleńcach zamontowane będą czujniki wilgoci, uruchamiające nawadnianie zieleni. Nasadzone zostaną drzewa, krzewy, byliny, a także trawy ozdobne. Dominować będą rośliny liściaste. Łącznie posadzimy 94 drzewa i blisko 650 krzewów

Część prac wykonaliśmy już w ubiegłym roku, gdzie Łódzka Spółka Infrastrukturalna wykonała modernizację wodociągu. To umożliwiło wejście z pracami już w lutym, a dopiero od czerwca nastąpiło całkowite zamknięcie ulicy na potrzeby jej przebudowy. Prace mają zakończyć się na przełomie roku. Koszt to 7,5 mln zł.  

Program rewitalizacji obszarowej, w ramach którego realizowana jest przebudowa ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r., zakłada poprawę jakości przestrzeni publicznej, modernizację oświetlenia,  bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe chodniki, zielone pasaże, tak aby przestrzeń miasta była dostępna dla każdego - bez barier architektonicznych, bezpieczna i przyjazna do zamieszkania.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Polecane aktualności

Maciej Adamiec, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Bałuty -  fot. UMŁ

Po remoncie miejska poradnia przy ul. Snycerskiej przyjmie 5 tys. pacjentów

Jolanta Baranowska / BRP

Wyglądała jak relikt przeszłości. Kompletnie odmieni oblicze. Trwa kompleksowa modernizacja... więcej

Prof. Piotr Borkowski, dr hab. Łukasz Wójcicki, prof. Wanda Krajewska,  prof. Małgorzata Iwona Szynkowska,  prof. Alicja Habisiak – Matczak, wiceprezydent Adam Pustelnik  -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Przyznano wyróżnienia „ŁÓDZKIE EUREKA” za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne w 2019 r.

BRP

Wyróżnienie honorowe statuetką „ŁÓDZKIE EUREKA” przyznaje Rada ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy... więcej

Remont skrzyżowania Narutowicza/Kopcińskiego  -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Kolejne etapy remontu na skrzyżowaniu Narutowicza / Kopcińskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Remont torowiska jest realizowany zgodnie z planem. Przed nami drugi etap prac. więcej

Jak powstaje łódzkie Orientarium?

ZOO Łódź

Do otwarcia Orientarium w Łodzi zostało kilka miesięcy. Prace idą pełną parą. Na jakim etapie... więcej

Żłobek nr 16 przy ul. Zachodniej po remoncie

Kończy się remont kolejnego miejskiego żłobka

Jolanta Baranowska / BRP

Na finiszu jest remont Miejskiego Żłobka nr 22 przy ul. Lelewela 11. 7 grudnia mają wrócić do niego... więcej

Kontakt