Pomóż dzieciom opuszczonym przez rodziców! Przyjdź na spotkanie w piątek 21.02. o 17.30 - Łódź, ul. Małachowskiego 74

O Marcelu* już raz pisaliśmy. Gdy jego tata wpadał pod wpływem narkotyków w szał, wyżywał się na swoim synku. Przywiązywał go do kaloryfera, bił i kazał klęczeć na grochu. Mama nie mogła mu pomóc, bo jest upośledzona umysłowo i sama nie potrafi ocenić, co jest dobre, a co złe.

Na szczęście, ktoś w porę zawiadomił służby i Marcel wraz z młodszą siostrą trafili do jednego z łódzkich domów dziecka. Początki życia w placówce były dla chłopca wyjątkowo trudne. Prawie na wszystko Marcelek reagował agresją. Tak przecież wyglądały relacje w jego rodzinnym domu. Teraz razem z siostrą uczą się nowego życia. Idzie im naprawdę świetnie. W przedszkolu panie chwalą ich postępy i zachowanie.


Rodzeństwo ma kontakt z babcią i dziadkiem, ale nie może zamieszkać u nich na stałe. Potrzebna jest rodzina zastępcza, która stworzy im kochający dom i w pełni zaakceptuje dzieci wraz z ich życiowym bagażem.


Szukamy także rodzin zastępczych dla ponad 400 innych dzieci wychowujących się obecnie w łódzkich domach dziecka. Może to właśnie coś dla Ciebie? A jeśli nie jesteś gotowy zostać rodziną zastępczą, pomyśl o wolontariacie, by pomagać w nauce i wspierać rozwój dzieci opuszczonych i zaniedbywanych przez swoich biologicznych rodziców.


Chcesz wiedzieć więcej? Przyjdź na spotkanie informacyjne już w najbliższy piątek 21 lutego o godz. 17.30 do filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74.


O swoich doświadczeniach i pomaganiu opowiedzą: pani Krystyna - mama zastępcza z 16-letnim doświadczeniem oraz pani Hania - wolontariuszka, która przez kilka lat wspierała jedną z dziewczynek w domu dziecka, a obecnie pomaga dzieciom z innej placówki.


*Imię chłopca zostało zmienione.

 

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt