Pomóżmy razem dzieciom po przejściach - spotkanie dziś o godzinie 17.30

Dla Kamilki* najważniejsze jest, żeby mogła zamieszkać w normalnej rodzinie. Bo pamięta, że życie w rodzinie wygląda inaczej niż to w domu dziecka. Razem z nią marzy jej młodszy brat. Gdy czasami odwiedzi ich zaprzyjaźniona ciocia, długo patrzą za odjeżdżającym samochodem.

Oboje wiedzą, że z ciocią nie mogą zamieszkać. Ale zawsze proszą ją, by załatwiła im jakiś fajny dom. Ciocia obiecała, że zrobi, co tylko będziemogła. A my razem z nią. 
To dla Kamilki, jej brata i wielu innych dzieci z łódzkich domów dziecka potrzebni są wolontariusze, którzy będą im czytać książki, rozmawiać i grać z nimi w planszówki. To dla nich szukamy także rodzin zastępczych, które przyjmą je do własnych domów i serc. 
Dlatego już po raz trzeci organizujemy spotkanie dla osób, które są gotowe wesprzeć dzieci po przejściach. Możecie pomóc im jako wolontariusze w nauce matematyki i angielskiego. A jeśli jesteście gotowi pomagać na cały etat, zawodowo, warto rozważyć założenie rodziny zastępczej. Przypominamy, że rodzicielstwo zastępcze może być także pracą, za którą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi płaci wynagrodzenie. Jest to jednak praca wyjątkowa. Praca z misją.
Podczas spotkania będziemy opowiadać, jak wygląda wolontariat w placówkach i jakiego wsparcia oczekujemy od wolontariuszy. Opowiemy również o rodzicielstwie zastępczym, a swoimi doświadczeniami podzieli się pani Ewa Górecka, która od kilkunastu lat prowadzi wraz z mężem pogotowie rodzinne i jest jednocześnie rodziną specjalistyczną dla nastoletniej już dziś Moniki. 
Osoby zainteresowane pomaganiem zapraszamy na spotkanie już jutro, 10 maja o godz. 17.30 do filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74 (budynek Domu Dziecka nr 5). Możecie przyprowadzić własne dzieci. Artystka graficzka z naszego zespołu promocji poprowadzi dla nich warsztaty plastyczne. 
Więcej informacji w wydarzeniu www.facebook.com/events/1304293183071240/.

*Imię dziewczynki zostało zmienione.

Polecane aktualności

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Kontakt