Ponad 1 mln 423 tys. i to jeszcze nie wszystko. Pierwsze podsumowanie 28. Finału WOŚP w Łodzi

Jak przebiegał 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi? Ile pieniędzy zebrali łódzcy wolontariusze? Pierwsze wrażenia i podsumowanie WOŚP.

1 mln 423 tys. 058 zł i 49 gr to pierwsza, wstępna kwota, którą zebrało miasto Łódź podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wstępna kwota ponieważ 3 sztaby ciągle jeszcze liczą pieniądze a w kilku innych trwają aukcje internetowe, które zakończą się z końcem stycznia. Dopiero wtedy będzie znana pełna kwota wszystkich łódzkich sztabów.

Ponad 1200 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek w całej Łodzi. W tym Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi, która dzięki swojej zbiórce wsparła WOŚP kwotą około 26 tys. zł.

- Dzisiaj, dzień po 28. Finale Orkiestry, kiedy imprezy już się zakończyły, ale jeszcze nie wszystkie emocje opadły, chciałam wszystkim sztabom, wolontariuszom i ludziom dobrej woli z całego serca podziękować – za ofiarowany czas wolontariuszy, za energię szefów sztabów i wszystkich organizatorów imprez, za serce, które podpowiadało Państwu, by podzielić się i wrzucić złotówkę czy pięć złotych do puszki. Łódź kolejny raz pokazała, że można. Złapaliśmy wiatr w żagle podczas tego Finału! – mówi Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi.

Ciągle trwają jeszcze licytacje prowadzone przez kilka sztabów, między innymi przez sztab Manufaktury – 102 licytacje oraz przez sztab Straży Miejskiej 52 aukcje. Licytacje sztabu Straży Miejskiej potrwają do 26 stycznia. Można jeszcze zgłaszać przedmioty na licytację – najpóźniej do czwartku, do 16 stycznia. Licytacje można zgłaszać na adres aukcje.wosp@strazmiejska.lodz.pl.

- Wylicytować można najróżniejsze rzeczy – od przedmiotów takich, jak koszulki znanych klubów czy zespołów sportowych, aż po takie atrakcje, jak te przekazane przez panią prezydent Hannę Zdanowską – np. pobyt w odnowionych wnętrzach hotelu w Pałacu Steinertów. Licytacje mają po kilkudziesięciu obserwujących, więc na pewno będzie zacięta walka tuż przed samym końcem licytacji – dodaje Marek Marusik – szef sztabu Straży Miejskiej.

Rekordową kwotę zebrał w tym roku sztab łódzkiej Manufaktury, bo 551 tys. zł.

- Pracowały na to setki ludzi, samych wolontariuszy było 380! – dodaje Krzysztof Lepierz – szef sztabu.

Pozostałe sztaby, które pobiły swoje ubiegłoroczne rekordy, to między innymi – sztab Straży Miejskiej z kwotą ponad 231 tys. i 189 wolontariuszami, sztab Politechniki Łódzkiej – 285 tys. zł i 275 wolontariuszy, czy sztab mBanku – 113 tys. i 120 wolontariuszy.

Wszyscy wolontariusze mogą od dziś do końca tygodnia skorzystać z promocyjnej oferty w Aquaparku Fala. Za 5 zł, za okazaniem identyfikatora wolontariusza można korzystać ze strefy basenowej.

Polecane aktualności

Kamienica przy ul. Wschodniej 42 w remoncie -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje na Wschodniej. Odsłaniamy elewację kamienicy, w której powstają mieszkania i biblioteka

Małgorzata Loeffler / ZIM

Kończymy generalny remont kamienicy przy ul. Wschodniej 42. Jesienią miasto odda do użytkowania 10... więcej

Ulica Mielczarskiego po przebudowie (wizualizacja)

Łódź buduje woonerf na ul. Mielczarskiego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Strefa spokojnego ruchu, kameralne place z zielenią, szpaler drzew, ławki i udogodnienia dla osób z... więcej

Rusza miejski program mikrograntów dla NGO na walkę z koronawirusem

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Epidemia koronawirusa nie ustępuje. W tej sytuacji władze miasta podjęły decyzję o uruchomieniu... więcej

Witaj szkoło, czyli równanie z wieloma niewidomymi… -  fot. licencja CC0

Witaj szkoło, czyli równanie z wieloma niewiadomymi…

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Zbliża się początek nowego roku szkolnego, ale wciąż brakuje rozporządzeń prawnych rządu, co do... więcej

Remontowane wnętrze Przedszkola Miejskiego nr 37 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

30 miejskich przedszkoli jest remontowanych w czasie wakacji

Grzegorz Gawlik / BRP

4 placówki tj. przedszkola nr: 4, 142, 152 i 165 będą termomodernizowane w ramach dużego unijnego... więcej

Kontakt