Ponad 1400 wniosków w tegorocznym budżecie obywatelskim

Zakończyło się przyjmowanie wniosków do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Łodzianie złożyli ponad 1400 projektów, czyli niewiele mniej niż w rekordowej czwartej edycji budżetu obywatelskiego w Łodzi.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Ponad 1400 wniosków w tegorocznym budżecie obywatelskim
3 zdjęcia
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego łodzianie złożyli 1412 wniosków. Sukcesywnie są one przekazywane do właściwych komórek, gdzie trwa ich formalna ocena. Głosowanie rozpocznie się 14 września i potrwa do 6 października.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi mówi: - Ta niemal rekordowa liczba wniosków pokazuje, że łodzianie chcą zmieniać swoje otoczenie i mają na to pomysły. Duża liczba wniosków jest również pochodną tego, że wsłuchaliśmy się w głosy mieszkańców i uprościliśmy w tym roku procedury. Budżet obywatelski poszedł w stronę osieli i wspólnie z naszym "Planem dla osiedli" będzie zmieniał na lepsze nasze najbliższe otoczenie, w którym na co dzień funkcjonujemy. Dziękuję łodzianom, którzy złożyli swoje wnioski i apeluję o promocję budżetu obywatelskiego oraz o liczny udział w głosowaniu we wrześniu.

Grzegorz Justyński, dyr. Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ dodaje: - W tej chwili mamy zarejestrowanych 1412 wniosków. Nie jest to liczba ostateczna, ponieważ wciąż docierają do nas wnioski wysłane tradycyjną pocztą. Dodatkowo niektórzy wnioskodawcy złożyli wnioski zarówno drogą elektroniczną, jak i listownie, więc do czasu zakończenia weryfikacji ta liczba może się zmienić.

Grzegorz Justyński dodaje, że wstępna analiza wniosków pokazuje, że właściwie każdy obszar, w którym miasto realizuje swoje zadania, jest w zainteresowaniu łodzian. W tym roku jest ogromna różnorodność projektów i każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Nowym elementem w tej edycji jest spora liczba wniosków dotyczących parkowania: budowy parkingów lub wytyczania miejsc parkingowych. Słynny już Łódzki Jednorożec pociąga za sobą kolejne pomysły, np. pojawił się wniosek na coroczny Festiwal Jednorożca. Ale jak zawsze łodzianie myślą też o praktycznych sprawach, bo są projekty na ustawienie w parkach ławeczek do przewijania maluchów, czy rzecz zupełnie nowa, czyli butelkomaty, uliczne ławki z USB. Jest też projekt graffiti dedykowanego seniorom oraz zielonego pomnika Marka Edelmana w formie zielonego skweru z żonkilami. Są też propozycje budowy zielonych przystanków czy zielonych ekranów akustycznych.

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt