Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej

Ponad 220 tysięcy złotych będzie można wygrać podczas pierwszej w historii Łodzi loterii podatkowej, rozpoczynającej się pod koniec listopada 2019 i trwającej do maja 2020. Udział w niej będą mogli wziąć tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali się z podatku dochodowego w innych gminach. W pierwszej kolejności trzeba będzie wypełnić prosty formularz ZAP3 i złożyć go, w dowolnie wybranym urzędzie skarbowym, a następnie zgłosić się do udziału w losowaniu.

Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Szczególnie liczymy na osoby mieszkające w Łodzi, ale płacące podatki w gminach ościennych, mamy także nadzieję na udział studentów, którzy na progu kariery zawodowej podejmują decyzję, gdzie będą pracować i mieszkać - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (dwie nagrody po 1000 złotych) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10000). Wielki finał loterii odbędzie się 7 maja. Do wygrania będzie wówczas 100000 złotych. Jeśli los będzie łaskawy to jeden uczestnik loterii będzie miał szansę wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną, czyli 111000 złotych. Wybrany przez miasto operator loterii zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności.

- Loteria podatkowa to sprawdzony sposób zachęcający do rozliczania PIT-ów. Podobne akcie prowadziły między innymi Wrocław, Rzeszów, Gdynia, Spot i Warszawa. W porównaniu do innych tego typu projektów, łódzka loteria będzie trwała najdłużej i będzie miała największą pulę nagród - dodaje prezydent Zdanowska.

Co roku, dzięki podatkom płaconym przez mieszkańców do budżetu miasta wpływa ponad 1 mld złotych. Dzięki zwiększeniu tej kwoty możliwe będzie zrealizowanie kolejnych inwestycji, przeprowadzenie projektów społecznych oraz zaspokojenie potrzeb rewitalizacyjnych.

W ramach działań zachęcających do płacenia podatków w Łodzi zaplanowano także wprowadzenie specjalnej karty rabatowej dla nowych podatników i mieszkańców miasta, współpracę z pracodawcami i inwestorami oraz wielonarzędziową kampanię wizerunkową.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej

Kontakt