Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej

Ponad 220 tysięcy złotych będzie można wygrać podczas pierwszej w historii Łodzi loterii podatkowej, rozpoczynającej się pod koniec listopada 2019 i trwającej do maja 2020. Udział w niej będą mogli wziąć tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali się z podatku dochodowego w innych gminach. W pierwszej kolejności trzeba będzie wypełnić prosty formularz ZAP3 i złożyć go, w dowolnie wybranym urzędzie skarbowym, a następnie zgłosić się do udziału w losowaniu.

Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Szczególnie liczymy na osoby mieszkające w Łodzi, ale płacące podatki w gminach ościennych, mamy także nadzieję na udział studentów, którzy na progu kariery zawodowej podejmują decyzję, gdzie będą pracować i mieszkać - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (dwie nagrody po 1000 złotych) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10000). Wielki finał loterii odbędzie się 7 maja. Do wygrania będzie wówczas 100000 złotych. Jeśli los będzie łaskawy to jeden uczestnik loterii będzie miał szansę wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną, czyli 111000 złotych. Wybrany przez miasto operator loterii zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności.

- Loteria podatkowa to sprawdzony sposób zachęcający do rozliczania PIT-ów. Podobne akcie prowadziły między innymi Wrocław, Rzeszów, Gdynia, Spot i Warszawa. W porównaniu do innych tego typu projektów, łódzka loteria będzie trwała najdłużej i będzie miała największą pulę nagród - dodaje prezydent Zdanowska.

Co roku, dzięki podatkom płaconym przez mieszkańców do budżetu miasta wpływa ponad 1 mld złotych. Dzięki zwiększeniu tej kwoty możliwe będzie zrealizowanie kolejnych inwestycji, przeprowadzenie projektów społecznych oraz zaspokojenie potrzeb rewitalizacyjnych.

W ramach działań zachęcających do płacenia podatków w Łodzi zaplanowano także wprowadzenie specjalnej karty rabatowej dla nowych podatników i mieszkańców miasta, współpracę z pracodawcami i inwestorami oraz wielonarzędziową kampanię wizerunkową.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

I Forum dla edukacji kulturalnej w Łodzi

Monika Ptasińska / Wydział Kultury

Od marca tego roku mamy w Łodzi Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi. Hasło... więcej

W tym roku już po raz dziewiąty miłośnicy dobrej lektury spotkają się na Targach Ciekawej Książki w Łodzi -  fot. Archiwum UMŁ

Salon Ciekawej Książki już po raz dziewiąty. Zapraszamy 22-24 listopada

„Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie” to motto 9. edycji Targów Ciekawej... więcej

Po Łodzi będzie kursować 30 nowych, niskopodłogowych, klimatyzowanych, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami tramwajów, fot. ilustracyjne z Archiwum UMŁ

Mamy dostawcę nowych niskopodłogowych tramwajów

Firma Modertrans z Poznania została wybrana w przetargu na dostawę 30 nowych niskopodłogowych... więcej

Otwarcie Konsulatu Honorowego Republiki Armenii w Łodzi

Katarzyna Marchwicka

W czwartek, 14.11.2019 miało miejsce uroczyste otwarcie Konsulatu Honorowego Republiki Armenii w... więcej

Otwieramy Szuflandię! Przyjdź i zobacz budynek, w kręcono "Kingsajz".

Agnieszka Rutkowska / BRP

Trwają odbiory i prace porządkowe w budynku, w którym kręcono kultowy film "Kingsajz". Oprowadzanie... więcej

Kontakt