Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej

Ponad 220 tysięcy złotych będzie można wygrać podczas pierwszej w historii Łodzi loterii podatkowej, rozpoczynającej się pod koniec listopada 2019 i trwającej do maja 2020. Udział w niej będą mogli wziąć tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali się z podatku dochodowego w innych gminach. W pierwszej kolejności trzeba będzie wypełnić prosty formularz ZAP3 i złożyć go, w dowolnie wybranym urzędzie skarbowym, a następnie zgłosić się do udziału w losowaniu.

Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Ponad 220 tysięcy złotych do wygrania w łódzkiej loterii podatkowej , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

- Szczególnie liczymy na osoby mieszkające w Łodzi, ale płacące podatki w gminach ościennych, mamy także nadzieję na udział studentów, którzy na progu kariery zawodowej podejmują decyzję, gdzie będą pracować i mieszkać - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Losowania nagród będą się odbywały co tydzień (dwie nagrody po 1000 złotych) oraz co miesiąc (jedna nagroda 10000). Wielki finał loterii odbędzie się 7 maja. Do wygrania będzie wówczas 100000 złotych. Jeśli los będzie łaskawy to jeden uczestnik loterii będzie miał szansę wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną, czyli 111000 złotych. Wybrany przez miasto operator loterii zapłaci za zwycięzców odpowiednie podatki i zadba o wszystkie formalności.

- Loteria podatkowa to sprawdzony sposób zachęcający do rozliczania PIT-ów. Podobne akcie prowadziły między innymi Wrocław, Rzeszów, Gdynia, Spot i Warszawa. W porównaniu do innych tego typu projektów, łódzka loteria będzie trwała najdłużej i będzie miała największą pulę nagród - dodaje prezydent Zdanowska.

Co roku, dzięki podatkom płaconym przez mieszkańców do budżetu miasta wpływa ponad 1 mld złotych. Dzięki zwiększeniu tej kwoty możliwe będzie zrealizowanie kolejnych inwestycji, przeprowadzenie projektów społecznych oraz zaspokojenie potrzeb rewitalizacyjnych.

W ramach działań zachęcających do płacenia podatków w Łodzi zaplanowano także wprowadzenie specjalnej karty rabatowej dla nowych podatników i mieszkańców miasta, współpracę z pracodawcami i inwestorami oraz wielonarzędziową kampanię wizerunkową.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Wypłaty 500+ i MOPS bez opóźnień

Jolanta Baranowska

Mimo epidemii nie ma żadnych opóźnień związanych z realizacją wypłat 500+ ani świadczeń finansowych... więcej

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przysłało pozytywną opinię dotyczącą przedłużenia - w trybie bez konkursu - umowy o pracę dla Ewy Pilawskiej, dyrektora Teatru Powszechnego. -  fot. Archiwum UMŁ

Ewa Pilawska nadal dyrektorem Teatru Powszechnego - pozytywna opinia MKiDN

Monika Pawlak

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przysłało pozytywną opinię dotyczącą przedłużenia - w... więcej

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi

Dorota Adamska / Biuro Rady Miejskiej

Na środę, 1 kwietnia 2020 roku o godz. 11:00 przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski zwołał... więcej

Przed szpitalem miejskim im. Jonschera stanęły namioty, w których może powstać „mobilna" izba przyjęć.  -  fot. Radosław Żydowicz

Namioty przed szpitalem im. Jonschera

Jolanta Baranowska / BRP

Przed szpitalem miejskim stanęły namioty, w których może powstać „mobilna" izba przyjęć. więcej

Koronawirus w Łodzi. Kupujmy vouchery, ratujmy łódzkie firmy!

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała w poniedziałek o kolejnych działaniach wspierających... więcej

Kontakt