Ponad 600 nowych miejsc pracy tymczasowej w BSH

Firma BSH, jeden z największych pracodawców w aglomeracji łódzkiej oferuje 600 nowych miejsc pracy tymczasowej. Wzrost zatrudnienia związany jest ze wzrostem sprzedaży dużego AGD produkowanego w łódzkich fabrykach.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Paweł Adamowicz, Dyrektor Fabryki Suszarek do Ubrań BSH w Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Firma BSH, jeden z największych pracodawców w aglomeracji łódzkiej oferuje 600 nowych miejsc pracy tymczasowej. , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Pracownicy poszukiwani

Jeden z największych pracodawców w regionie łódzkim firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oferuje około sześciuset nowych miejsc pracy tymczasowej. Od początku lipca pracę w łódzkich fabrykach zaczęło aż trzystu nowych pracowników. Nadal łódzki producent AGD poszukuje około trzystu pracowników tymczasowych.

- Zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych wynika z sezonowości sprzedaży dużego AGD. Szczególnie wysoką sprzedaż tych urządzeń obserwujemy w drugiej połowie roku. Dlatego już na początku lipca rozpoczęliśmy rekrutacje. Poszukujemy osób na stanowiska: Pracownik Produkcji, Pracownik Transportu Wewnętrznego oraz Operator Wózków Jezdniowych. Pierwsze umowy o pracę tymczasową pracownicy podpisują z jedną z wspierających nas agencji pracy tymczasowej, ale przewidujemy możliwość przedłużenia umowy już bezpośrednio z BSH. – mówi Paweł Adamowicz, Dyrektor Fabryki Suszarek do Ubrań BSH w Łodzi.

Praca tymczasowa nowym początkiem

Sześćset nowych miejsc pracy oznacza nie tylko rozwój BSH, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na lokalną gospodarkę. 

- Każde miejsce pracy jest na wagę złota, tym bardziej, że podczas epidemii COVID w Łodzi nieznacznie, ale jednak bezrobocie wzrosło – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi. – Kilkaset nowych miejsc pracy, bo wierzę głęboko, że część z nich zamieni się w stałe zatrudnienie to pieniądze w kieszeniach mieszkańców i podatki dla miasta poranionego znacznymi stratami finansowymi. Przy okazji chciałabym z całego serca podziękować BSH za wspaniałe gesty podczas pandemii: zaangażowanie w wolontariat, który organizowaliśmy w mieście czy przekazanie sprzętu AGD o wartości miliona złotych m.in. szpitalowi Biegańskiego. Jestem dumna, że jesteście z nami, w Łodzi.

Ponadto praca tymczasowa może być dobrym początkiem ścieżki zawodowej, dla osób które dotychczas borykały się z trudnościami w znalezieniu pracy, a także dla osób, które pragną zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. 

Polecane aktualności

Pierwszy zaszczepiony - Pan Kazimierz, rocznik 1935

Ruszyły szczepienia seniorów na covid. Miasto uruchamia przewozy dla seniorów

Jolanta Baranowska / UMŁ

Pan Kazimierz, rocznik 1935 - jako pierwszy został zaszczepiony na korona wirusa w miejskiej... więcej

Znaleziska podczas prac budowlanych

Podczas budowy nowego pasażu odnaleziono niezwykłe przedmioty

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Co się stanie z zabytkowymi eksponatami odkrytymi na budowie pasażu między ulicami Ogrodową i... więcej

Rewitalizacja łódzkich ulic

Łódź rewitalizuje. Ulica Próchnika i Rewolucji 1905 z zielenią i nową nawierzchnią. Wracają prace na ulicę Zachodnią

Tomasz Walczak / UMŁ

Zakończyła się rewitalizacja ulicy Próchnika, na odcinku od ulicy Zachodniej do ulicy Piotrkowskiej... więcej

Remonty placówek edukacyjnych

Łódź buduje. W których łódzkich szkołach zakończą się w tym roku generalne remonty?

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Nowoczesne pracownie, odnowione sale warsztatowe i udogodnienia dla uczniów z niepełnosprawnościami.... więcej

 -  fot. arch. UMŁ

Transport na szczepienia przeciw COVID-19 - informacja dla pacjenta

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Infolinia Urzędu Miasta Łodzi ws. szczepień przeciw COVID-19 oraz transportu mieszkańców Łodzi... więcej

Kontakt