Ponad 600 nowych miejsc pracy tymczasowej w BSH

Firma BSH, jeden z największych pracodawców w aglomeracji łódzkiej oferuje 600 nowych miejsc pracy tymczasowej. Wzrost zatrudnienia związany jest ze wzrostem sprzedaży dużego AGD produkowanego w łódzkich fabrykach.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Paweł Adamowicz, Dyrektor Fabryki Suszarek do Ubrań BSH w Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Firma BSH, jeden z największych pracodawców w aglomeracji łódzkiej oferuje 600 nowych miejsc pracy tymczasowej. , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Pracownicy poszukiwani

Jeden z największych pracodawców w regionie łódzkim firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oferuje około sześciuset nowych miejsc pracy tymczasowej. Od początku lipca pracę w łódzkich fabrykach zaczęło aż trzystu nowych pracowników. Nadal łódzki producent AGD poszukuje około trzystu pracowników tymczasowych.

- Zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych wynika z sezonowości sprzedaży dużego AGD. Szczególnie wysoką sprzedaż tych urządzeń obserwujemy w drugiej połowie roku. Dlatego już na początku lipca rozpoczęliśmy rekrutacje. Poszukujemy osób na stanowiska: Pracownik Produkcji, Pracownik Transportu Wewnętrznego oraz Operator Wózków Jezdniowych. Pierwsze umowy o pracę tymczasową pracownicy podpisują z jedną z wspierających nas agencji pracy tymczasowej, ale przewidujemy możliwość przedłużenia umowy już bezpośrednio z BSH. – mówi Paweł Adamowicz, Dyrektor Fabryki Suszarek do Ubrań BSH w Łodzi.

Praca tymczasowa nowym początkiem

Sześćset nowych miejsc pracy oznacza nie tylko rozwój BSH, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na lokalną gospodarkę. 

- Każde miejsce pracy jest na wagę złota, tym bardziej, że podczas epidemii COVID w Łodzi nieznacznie, ale jednak bezrobocie wzrosło – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi. – Kilkaset nowych miejsc pracy, bo wierzę głęboko, że część z nich zamieni się w stałe zatrudnienie to pieniądze w kieszeniach mieszkańców i podatki dla miasta poranionego znacznymi stratami finansowymi. Przy okazji chciałabym z całego serca podziękować BSH za wspaniałe gesty podczas pandemii: zaangażowanie w wolontariat, który organizowaliśmy w mieście czy przekazanie sprzętu AGD o wartości miliona złotych m.in. szpitalowi Biegańskiego. Jestem dumna, że jesteście z nami, w Łodzi.

Ponadto praca tymczasowa może być dobrym początkiem ścieżki zawodowej, dla osób które dotychczas borykały się z trudnościami w znalezieniu pracy, a także dla osób, które pragną zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. 

Polecane aktualności

Centrum Rentgenowskie w poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W miejskiej poradni zdrowia powstało nowoczesne Centrum Rentgenowskie

BRP

W poradni przy al. Piłsudskiego 157 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Widzew powstało... więcej

Festiwal Światła 2019 na ul. Piotrkowskiej (zdjęcie archiwalne) -  fot. Archiwum UMŁ

W Łodzi łączą się dwie instytucje i pięć domów kultury. Cel - większa dostępność kultury w dobie pandemii

BRP

Sieciowanie instytucji kultury to połączenie dwóch silnych ośrodków kultury w Łodzi (Akademickiego... więcej

Policjanci i kontrolerzy MPK sprawdzają, czy pasażerowie zakrywają usta i nos w pojazdach komunikacji miejskiej -  fot. MPK-Łódź

Policja i MPK–Łódź sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki

MPK-Łódź

Wielu pasażerów MPK–Łódź nie zakrywa ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską. Często co... więcej

Ulica Wólczańska przy zbiegu z al. Mickiewicza (na razie jednokierunkowa) -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zmiany w organizacji ruchu w centrum. Wólczańska i 6 Sierpnia będą dwukierunkowe

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Pod koniec sierpnia pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Wólczańskiej i ul. 6 Sierpnia,... więcej

Wnętrze biblioteki przy ul. Tuwima 46 -  fot. Archiwum UMŁ

Biblioteka dla każdego - nowy projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi od września będzie realizować projekt "Biblioteka dla każdego". Zdobyła... więcej

Kontakt