Ponad tysiąc kokard narodowych od uczniów łódzkich szkół. Odbierz je i dumnie noś na piersi w Narodowe Święto Niepodległości

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Jednym z jego nieodłącznych symboli stały się przypinane do płaszczy i kurtek kokardy narodowe. Specjalnie na tę okazję ponad tysiąc takich rozetek przygotowali uczniowie łódzkich szkół. Będą one dostępne podczas XI Pikniku Niepodległościowego w Manufakturze.

- Wróciliśmy do akcji, którą zapoczątkowaliśmy w 2019 roku. Łódzkim szkołom przesłaliśmy biało-czerwoną wstążkę rypsową oraz instrukcję do wykonania rozetek. Dzieciaki z łódzkich szkół podeszły do tego z ogromnym zapałem i dzięki temu mamy ponad tysiąc kokard narodowych. Będziemy je rozdawali na stoisku Miasta podczas XI Pikniku Niepodległościowego w Manufakturze. To symboliczna, ale ważna akcja, której celem jest uczenie szacunku do barw narodowych i wspólne, radosne świętowanie jednego z najważniejszych dni w polskim kalendarzu - powiedziała Katarzyna Zielińska z Oddziału ds. Dziedzictwa Łodzi UMŁ.

W akcji wzięło udział siedem łódzkich szkół. Biało-czerwone kokardy zaplatali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 70, Szkoły Podstawowej nr 158, Szkoły Podstawowej nr 206, Szkoły Podstawowej nr 45, Szkoły Podstawowej nr 204,  Szkoły Podstawowej nr 190 oraz Szkoły Podstawowej nr 111.

- Wspólnie z uczniami nie tylko dekorowaliśmy naszą szkołę, ale też przygotowaliśmy około 100 kokard narodowych. Najpierw sama musiałam nauczyć się, jak je wykonać, a potem wspólnie z dziećmi wzięłyśmy igły i je szyliśmy. Poszło zupełnie nieźle - powiedziała Małgorzata Wawrzyniak, nauczyciel świetlicy ze SP nr 111 w Łodzi.

- Staramy się wychowywać uczniów w duchu patriotyzmu i przywiązania do biało-czerwonych barw, dlatego chętnie odpowiedzieliśmy na akcję Miasta. Podeszliśmy do tego z ambicją, bardzo przydała nam się instrukcja. Bierzemy też udział w akcji „Szkoła do hymnu”. W czwartek podczas apelu 426 dzieciaków odśpiewa „Mazurka Dąbrowskiego” – dodała Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP nr 111 w Łodzi.

Na stanowisku Miasta podczas XI Pikniku Niepodległościowego w Łodzi nie powinno zatem zabraknąć kokard narodowych. A nawet jeśli, to odwiedzający je będą mogli… sami sobie je uszyć. Przygotowana bowiem zostanie „Szwalnia kokard”.

Na gości pikniku, w tym stoiska Miasta czeka wiele innych atrakcji. Więcej o nich pod linkiem: O niepodległości z radością. XI Piknik Niepodległościowy na rynku Manufaktury - Urząd Miasta Łodzi (lodz.pl)

Polecane aktualności

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt