Potrzebne meble dla 2 dziewczynek opuszczonych przez rodziców!

Hania* i Pola już kiedyś poznały pogotowie opiekuńcze. Teraz trafiły tam po raz drugi, bo ich rodzice znów przestali radzić sobie z narkotykowym nałogiem. Kolejny pobyt w placówce był dla nich dodatkową traumą. Dlatego znaleźliśmy im wspaniałą rodzinę zastępczą.

Jeden z pokoi w jej mieszkaniu w wyremontowanej kamienicy był dotychczas nieużywany. Teraz cały będzie służył Haneczce i Polce. Dziewczynki już się cieszą na myśl o tym, jak będzie wyglądał po umeblowaniu. Obie są bardzo twórcze, lubią malować i pięknie śpiewają. Ich wyobraźnia pewnie podsyła im cudowne obrazy nowego domu.

Postarajmy się więc trochę pomóc i zmienić fantazje w rzeczywistość.
Żeby tak się stało, rodzina potrzebuje wsparcia ze strony ludzi dobrej woli. Sprawa jest pilna. Pokój stoi całkowicie pusty, a rodziny nie stać w tym momencie na całkowite jego urządzenie, bo opiekuje się ona jeszcze 2 dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem.

Dlatego prosimy o pomoc. Potrzebne jest łóżko piętrowe z materacami i pościelą, biurko z krzesłem, komoda i szafa albo cały zestaw meblowy. Taki, o jakim marzą małe siostrzyczki, czyli kolorowy i piękny.
Jeśli chcesz podarować meble dla Hani i Poli, pisz poprzez Fb do strony Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo do Karoliny Tatarzyńskiej na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl.

PS Potrzebne są również meble dla pewnej rodziny biologicznej będącej w kryzysowej sytuacji (stół z krzesłami, łóżko piętrowe i pralka).

*Imiona dziewczynek zostały zmienione.

Polecane aktualności

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Kontakt