Potrzebne rodziny zastępcze dla dzieci, które zawiedli biologiczni rodzice!

5-letnia Haneczka* była bardzo zadowolona, gdy kilka dni temu szykowała się do lepienia bałwana. Wyszła przed dom dziecka w ślicznym różowym kombinezonie. Ktoś wspomniał o górach i Hania aż podskoczyła. - Moja mama jest teraz w górach! W Karpaczu! - wykrzyknęła z błyskiem w oczach. Słychać było, że bardzo chciała się tym pochwalić. W końcu nie wszyscy rodzice jeżdżą podczas ferii na takie wycieczki.

Zdj. unspluch.com

Jej starszy brat Stasiek aż zdrętwiał. Ile to razy ukochana mama obiecywała mu, że się postara i będą mogli znów zamieszkać wszyscy razem. Stasiu chciałby wierzyć. Kiedyś był gotów przysiąc, że to wszystko prawda i mama naprawi ich rodzinę. Teraz nawet nie wie, czy warto. Stracił zaufanie i coraz gorzej radzi sobie z bajkami opowiadanymi przez mamę. Na tyle źle, że potrzebuje wsparcia specjalistów.

Kilka dni temu poszedł ze smutną miną lepić bałwana. Pewnie wolałby być razem z mamą w Karpaczu. Strój już ma gotowy. Narciarskie spodnie i świetną kurtkę w fajne wzory. Tak jak wiele innych dzieci z łódzkich domów dziecka. One też mają piękne ubrania, a jeśli placówka jest duża - to nawet pokój tylko dla siebie.

Brakuje im jednak tego, co najważniejsze. Rodziny, której można zaufać. Bliskości z dorosłymi, którzy są godni zaufania i potrafią tworzyć bezpieczne relacje. Dzieci z domów dziecka chcą żyć tak jak ich rówieśnicy. Ale trudne doświadczenia wypływają gdzieś pomiędzy słowami. Ze spojrzeń pełnych smutku i bezradności, z twarzyczek napiętych, bez uśmiechu albo wręcz przeciwnie - z uśmiechem nawet wtedy, gdy próbują oswoić opowieści o mamie bawiącej się w Karpaczu.

Dlatego potrzebne są rodziny zastępcze dla dzieci, które zawiedli biologiczni rodzice. Dla Hani i Stasia oraz pozostałych rodzeństw, maluszków i nastolatków wychowujących się w placówkach.

Jeśli chcesz zostać rodziną zastępczą i mieszkasz w Łodzi, to napisz do nas na rodziny.zastepcze@mops.lodz.pl lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt