Pożegnanie nadburmistrza Stuttgartu

W dniu 11 stycznia 2021 wieloletni przyjaciel Łodzi, nadburmistrz Stuttgartu, zakończył swoją ośmioletnią kadencję na tym stanowisku. Fritza Kuhna zastąpi dr Frank Nopper.

W dniu 11 stycznia 2021 wieloletni przyjaciel Łodzi, nadburmistrz Stuttgartu, zakończył swoją ośmioletnią kadencję na tym stanowisku. Fritz Kuhn zasiadał na najważniejszym stanowisku
w Stuttgarcie od 7 stycznia 2013 do 6 stycznia 2021. W swoim życiu zawodowym i politycznymi był m.in. członkiem parlamentu Landu Badenii-Wirtembergii i niemieckiego Bundestagu oraz przewodniczącym partii Bündnis 90 / Die Grünen.

Fritz Kuhn odchodzi na emeryturę, ale jak zapewnia nadal będzie aktywnie działał na rzecz wielostronnego, tętniącego życiem partnerstwa Łodzi i Stuttgartu. Nasze miasta łączy bardzo wiele, nie tylko wspólne projekty, ale również związki pomiędzy mieszkańcami obu miast. Myśląc o zjednoczonej, demokratycznej Europie silna obustronna współpraca jest tym bardziej ważna. Wiele wspólnych zrealizowanych działań symbolizuje do dziś na przykład jeżdżący po Stuttgarcie tramwaj z herbem Łodzi ochrzczony osobiście przez Panią Prezydent Hannę Zdanowską podczas uroczystych obchodów 30-lecia partnerstwa. W pamięci pozostanie na pewno występ Chóru Solitude w Teatrze Wielkim w Łodzi podczas Dni Pamięci Ofiar Holocaustu w 2017 roku.

Niestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła wiele wspólnych inicjatyw, takich jak wymiany międzyszkolne, wydarzenia kulturalne i jubileuszowe, wiele temu podobnych inicjatyw nie mogło zostać zrealizowanych, ale na pewno mogliśmy liczyć na słowa wsparcia i deklaracje pomocy od naszych partnerów.

Fritzowi Kuhnowi podczas pożegnania towarzyszyła małżonka, a na uroczystości pożegnalnej, którą rozpoczął pierwszy wiceburmistrz Fabian Mayer przemawiał również Winfried Kretschmann, premier Badenii-Wirtembergii, regionu partnerskiego Województwa Łódzkiego.

Uroczystość uświetnił koncert trio muzycznego Gee Hye Lee Trio.

„To był dla mnie zaszczyt, że mogłem kształtować nasze miasto przez osiem lat. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom naszej administracji miejskiej. Życzę następcy wszelkich sukcesów na tym ważnym stanowisku ” – tak swoje wystąpienie zakończył ustępujący Fritz Kuhn.

 

Polecane aktualności

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Jemy w Łodzi - Pizza fest

Pizzomaniacy łączcie się – rusza największe łódzkie święto pizzy

Informacja prasowa

Już w najbliższy piątek 29 stycznia, rozpoczyna się festiwal Pizza Fest organizowany przez Jemy w... więcej

Pierwszy zaszczepiony - Pan Kazimierz, rocznik 1935

Ruszyły szczepienia seniorów na covid. Miasto uruchamia przewozy dla seniorów

Jolanta Baranowska / UMŁ

Pan Kazimierz, rocznik 1935 - jako pierwszy został zaszczepiony na korona wirusa w miejskiej... więcej

Znaleziska podczas prac budowlanych

Podczas budowy nowego pasażu odnaleziono niezwykłe przedmioty

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Co się stanie z zabytkowymi eksponatami odkrytymi na budowie pasażu między ulicami Ogrodową i... więcej

Kontakt