Praktyki dla młodych logistyków w Biedronce

Przyszli technicy logistyki z Technikum nr 3 będą poszerzać swoje kwalifikacje w centrach dystrybucji Biedronki. Szkoła właśnie podpisała umowę o współpracy z siecią sklepów

Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik logistyk od września będą poszerzać swoje kompetencje i umiejętności w centrach dystrybucyjnych sieci sklepów Biedronka. Szkoła podpisała właśnie umowę o współpracy, która obejmuje wszystkie poziomy nauki w technikum o specjalności logistyk. Uczniowie mogą liczyć m.in. na wizyty studyjne w centrach dystrybucji sieci, podpatrywać praktyczne rozwiązania logistyczne, zdobywać unikalną wiedzę a najlepsi być może zapewnią sobie pracę po ukończeniu szkoły.

- To kolejna już umowa o współpracy szkoły z pracodawcą, bardzo się cieszę, ponieważ to jest szansa dla uczniów a także firmy. Młodzież może poszerzyć wiedzę teoretyczną o praktykę a firma ma szansę „wychować” sobie pracowników - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję firmie Biedronka za zainteresowanie naszym Technikum i zapraszam innych pracodawców do współpracy, nie ma dziś szkolnictwa zawodowego bez wsparcia przedsiębiorstw.

Marta Śliwińska, starszy manager ds. budowania wizerunku pracodawcy w Biedronce podkreśliła, że umową z Technikum nr 3 firma rozpoczyna dopiero współpracę ze szkołami zawodowymi. Dotąd wspierała uczelnie oraz organizacje pozarządowe.

- Technikum numer 3 ma doskonałą opinię, dlatego zdecydowaliśmy się na tą umowę. Mam nadzieję, że już we wrześniu pierwsi uczniowie przyjadą do naszego centrum dystrybucji do Sieradza, aby podpatrywać praktyczne rozwiązania jakie stosujemy - powiedziała Marta Śliwińska. - Dla nas ta współpraca ma duże znaczenie, chcemy wspierać młodzież wchodzącą dopiero na rynek pracy a jednocześnie pokazać, że Biedronka może być ciekawym pracodawcą. 

Łódzkie szkoły mają już podpisanych ponad 50 umów patronackich z pracodawcami z rynku lokalnego oraz ogólnopolskiego, 120 przedsiębiorstw organizuje dla uczniów zajęcia praktyczne a praktyki zawodowe - ponad 700. Współpraca z konkretnymi firmami pozwala na otwieranie nowych kierunków kształcenia np. w zawodzie szkutnika, zegarmistrza, hodowcy koni czy pszczelarza.

Polecane aktualności

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej

Kontakt