Praktyki dla młodych logistyków w Biedronce

Przyszli technicy logistyki z Technikum nr 3 będą poszerzać swoje kwalifikacje w centrach dystrybucji Biedronki. Szkoła właśnie podpisała umowę o współpracy z siecią sklepów

Sklep. Zdjęcie ilustracyjne.

Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik logistyk od września będą poszerzać swoje kompetencje i umiejętności w centrach dystrybucyjnych sieci sklepów Biedronka. Szkoła podpisała właśnie umowę o współpracy, która obejmuje wszystkie poziomy nauki w technikum o specjalności logistyk. Uczniowie mogą liczyć m.in. na wizyty studyjne w centrach dystrybucji sieci, podpatrywać praktyczne rozwiązania logistyczne, zdobywać unikalną wiedzę a najlepsi być może zapewnią sobie pracę po ukończeniu szkoły.

- To kolejna już umowa o współpracy szkoły z pracodawcą, bardzo się cieszę, ponieważ to jest szansa dla uczniów a także firmy. Młodzież może poszerzyć wiedzę teoretyczną o praktykę a firma ma szansę „wychować” sobie pracowników - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dziękuję firmie Biedronka za zainteresowanie naszym Technikum i zapraszam innych pracodawców do współpracy, nie ma dziś szkolnictwa zawodowego bez wsparcia przedsiębiorstw.

Marta Śliwińska, starszy manager ds. budowania wizerunku pracodawcy w Biedronce podkreśliła, że umową z Technikum nr 3 firma rozpoczyna dopiero współpracę ze szkołami zawodowymi. Dotąd wspierała uczelnie oraz organizacje pozarządowe.

- Technikum numer 3 ma doskonałą opinię, dlatego zdecydowaliśmy się na tą umowę. Mam nadzieję, że już we wrześniu pierwsi uczniowie przyjadą do naszego centrum dystrybucji do Sieradza, aby podpatrywać praktyczne rozwiązania jakie stosujemy - powiedziała Marta Śliwińska. - Dla nas ta współpraca ma duże znaczenie, chcemy wspierać młodzież wchodzącą dopiero na rynek pracy a jednocześnie pokazać, że Biedronka może być ciekawym pracodawcą. 

Łódzkie szkoły mają już podpisanych ponad 50 umów patronackich z pracodawcami z rynku lokalnego oraz ogólnopolskiego, 120 przedsiębiorstw organizuje dla uczniów zajęcia praktyczne a praktyki zawodowe - ponad 700. Współpraca z konkretnymi firmami pozwala na otwieranie nowych kierunków kształcenia np. w zawodzie szkutnika, zegarmistrza, hodowcy koni czy pszczelarza.

Polecane aktualności

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

Kontakt