Programy sponsorskie, wzbogacanie wybiegów czy transport zwierząt – jak wspierać łódzkie Zoo?

Łódzkie Zoo zachęca firmy do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ich ramach można między innymi adoptować wybrane zwierzę z ogrodu zoologicznego, wzbogacić wybieg czy pomóc podczas transportu zwierząt.

Zebra z Łódzkiego ZOO
Łódzki Ogród Zoologiczny przygotował specjalny program sponsorski dla firm, w ramach którego można adoptować wybrane zwierzę.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to nowoczesny sposób zarządzania firmą. - Polega on na dobrowolnym włączaniu się w działania społeczne i charytatywne. Dzięki temu można wiele zyskać. Włączając się w różnorodne akcje, na przykład sadzenie drzew czy adopcja zwierząt, możemy pomagać, a jednocześnie promować własną firmę. To wszystko przekłada się na integrację pracowników – to świetny sposób na zwiększenie ich motywacji i satysfakcji. Wspólne działania zawsze łączą. Jestem przekonany, że warto skupiać się na tym, co dzieje się wokół nas i angażować się w różnorodne działania – przekonuje wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik.

Łódzki Ogród Zoologiczny przygotował specjalny program sponsorski dla firm, w ramach którego można adoptować wybrane zwierzę. – Mamy trzy pakiety – brązowy, srebrny i złoty. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę firma jest w stanie przeznaczyć na ten cel. Każdy z pakietów wiąże się z określonymi profitami. Możemy również przygotować indywidualny pakiet sponsorski – mówi prezes Zoo, Arkadiusz Jaksa.

Do programu dołączyło kilka firm, które opiekują się między innymi surykatkami, tapirami oraz bocianami. Inkaso Wec S.A. od kilku lat wspiera żyrafy. – Od lat współpracujemy z Łódzkim Ogrodem Zoologicznym. Nasza firma mieści się w Łodzi, więc jesteśmy z tym miejscem mocno związani. Nasi pracownicy cieszą się, że włączyliśmy się w taką szczytną akcję. W ten sposób możemy również pokazać taką ludzką twarz swojej firmy. Zachęcamy do tego również innych. - mówi Sylwia Pastusiak-Brzezińska, wiceprezes zarządu firmy Inkaso Wec S.A.

Oprócz programów sponsorskich, łódzkie Zoo zachęca firmy również do wspierania ogrodu w innych formach. – To może być na przykład pomoc podczas transportu zwierząt. W tym roku chcemy sprowadzić do ogrodu sporo nowych gatunków, ze względu na otwarcie Orientarium, między innymi słonie, orangutany czy gawiale. Takie wsparcie na pewno nam się przyda – mówi wiceprezes Zoo, Tomasz Jóźwik.

Szczegółowe informacje na temat programów sponsorskich oraz innych form współpracy można znaleźć na stronie zoo.lodz.pl.

Polecane aktualności

Kapsuła Czasu w Manufakturze

Na rynku Włókniarek Łódzkich stanęła „Kapsuła Czasu”

Małgorzata Antczak / UMŁ

26 lutego na terenie Manufaktury, a dokładniej na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie “Kapsuła... więcej

Remont torowisk w Łodzi

Modernizujemy łódzkie torowiska. Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 marca

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W tym roku kolejne trasy łódzkich tramwajów zostaną odnowione. Do tej pory wyremontowaliśmy 55 km... więcej

Konferencja Prasowa

Łódź walczy ze smogiem. Półmetek składania wniosków o dotacje wymianę na pieców

Marcin Masłowski / UMŁ

W tegorocznym budżecie miasta na program przeznaczono 3 mln zł. Z dotacji w wysokości 7 tys. zł mogą... więcej

Prezydent Miasta Hanna Zdanowska na konferencji prasowej

Płać podatki w Łodzi i wygrywaj. Teraz opłaca się to jeszcze bardziej!

Kinga Rondio / UMŁ

Już od poniedziałku rozpoczynamy Loterię Podatkową dla Wszystkich Łodzian. 1 marca zarówno przez... więcej

Rewitalizacja na Pomorskiej

Łódź rewitalizuje. Zmieniamy ulicę Pomorską i kończymy inwestycję na ulicy Zachodniej

Tomasz Walczak / UMŁ

Rozpoczynają się kolejne prace rewitalizacyjne w centrum Łodzi. Tym razem poszerzenia doczeka się... więcej

Kontakt