Projekty unijne za ponad 52 mln zł w łódzkich placówkach oświatowych

W ramach projektów uczniowie rozwijają swoje kompetencje m.in. komunikacyjne, cyfrowe, językowe, zyskują możliwość odbywania staży i praktyk zawodowych u pracodawców

W ponad 40 placówkach edukacyjnych realizowane są właśnie projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Wartość 52 projektów to 52 321 976,16 zł w tym z Unii Europejskiej: 46 351 999,18 zł.

W ramach projektów uczniowie rozwijają swoje kompetencje m.in. komunikacyjne, cyfrowe, językowe, zyskują możliwość odbywania staży i praktyk zawodowych u pracodawców. Nauczyciele poszerzają swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach, szkoły wyposażają także pracownie.

Zespół Szkół Gastronomicznych realizuje 3 projekty „Akademia kulinarna”, „Przepis na sukces” oraz „Moja pasja – Gastronomia”. Łączna wartość tych projektów to 3 975 960,31 zł w tym z UE: 3 578 391,27 zł. W ramach tych projektów uczniowie będą uczestniczyć w specjalistycznych kursach m.in. barusta, sushi czy kelnerskim, a pracownia do nauki języka angielskiego została wyposażona w specjalistyczny sprzęt audio.

- Konsekwentnie inwestujemy w edukację, zarówno w infrastrukturę jak i w rozwój kompetencji i kwalifikacji uczniów oraz nauczycieli, środki unijne pozwalają zrobić więcej i w krótszym czasie – powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi. – Obecnie realizowane projekty to nie koniec, czekamy na kolejną perspektywę, z pewnością będziemy aplikować o kolejne środki.

 

- Nasza szkoła zrealizowała 14 projektów unijnych, dzięki nim mamy profesjonalnie i nowocześnie wyposażone pracownie do nauki zawodu dostostosowane do wymogów egzaminacyjnych – powiedziała Kamila Balcerowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych. – Nasi uczniowie uczą się na sprzęcie i warunkach w jakich będą pracować, to podnosi ich szanse, ponieważ pracodawcy „zyskują” wykwalifikowanego pracownika, którego nie trzeba doszkalać.

 

Wśród 40 placówek realizujących projekty jest:

  • 15 szkół ponadpodstawowych
  • 10 szkół podstawowych
  • 10 przedszkoli
  • 4 Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze
  • Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego

Polecane aktualności

31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza – stacjonarnie w Łodzi i online

Wydział Kultury

„Animacja – sztuka nie tylko dla najmłodszych widzów. Filmy animowane w praktyce szkolnej”.... więcej

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Kontakt