Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku wyprostujemy kolejne kilkadziesiąt kilometrów chodników. Gdzie będą prowadzone prace w 2020 roku?

Proste chodniki to jedna z kluczowych spraw, którą zgłaszają nam mieszkańcy. Dlatego w tym roku wyremontujemy kolejne kilkadziesiąt kilometrów chodników.

- Równe, nowe chodniki to podstawa każdej inwestycji, aby piesze trakty były wygodne dla mieszkańców i ułatwiały poruszanie się po mieście osobom niepełnosprawnym, czy osobom z wózkiem – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. - Dlatego przy każdej inwestycji dbamy o pieszych i w ciągu roku realizujemy również budowę nowych i przebudowę już istniejących chodników. Chodniki powstają na każdej prowadzonej inwestycji, oraz realizujemy w ciągu roku kilka zadań dedykowanych tylko pieszym.

W 2020 roku miasto wybuduje 34 km chodników w ponad 30 lokalizacjach. Będzie to łącznie ok. 85 tys. m2 powierzchni dla pieszych, na które zostanie wykorzystane ok. 1 mln płytek chodnikowych.

Proste chodniki powstaną w tym roku w ramach Rewitalizacji Obszarowej na ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r., oraz na ul. Kilińskiego, Sienkiewicza i Wschodniej. W ramach dużych inwestycji drogowych, piesi zyskają nowe trakty na ul. Traktorowej, Obywatelskiej, Mierzejowej czy Rokicińskiej. Ponadto nowe chodniki pojawią się na osiedlach na ul. Zapolskiej, Pienistej, Gersona, czy Źródłowej.

Przy większości inwestycji chodniki wykonane będą w standardzie trójpodziału z opaskami z kostki kamiennej i środkowej części wykonanej z kostki granitowej 25x25 cm. Ponadto wykonując nowe chodniki zapewniamy wszelkie ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i o ograniczonym poruszaniu się, oraz osób z wózkami. Dojścia do przejść dla pieszych są pochylone, a chodniki wyposażone w płytki wskaźnikowe dla niewidomych. Również opaska z kamienia oprócz aspektu wizualnego, ma znaczenie dla osób niewidomych, gdyż swoją fakturą informuje taką osobę, że jest bliżej krawędzi chodnika.

Polecane aktualności

Łódź ma nowy żłobek! Rekrutacja trwa do 24 kwietnia

Jolanta Baranowska / BRP

Nowoczesny budynek stanął przy ul. Kmicica na Olechowie. Rozpoczął się nabór do placówki. 60... więcej

Wybory -  fot. Paweł Łacheta / Archiwum UMŁ

Wybory 2020: pismo wiceprezydenta Adama Wieczorka do Joanny Pieńkowskiej, komisarza wyborczego w Łodzi

BRP

Pismo skierowane przez wiceprezydenta Łodzi Adama Wieczorka do pani Joanny Pieńkowskiej, komisarza... więcej

W czerwcu 2018 roku ruszył kolejny etap rewitalizacji osiedla - do końca 2021 roku modernizacji poddanych zostanie 29 budynków. -  fot. UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Nie zamierzają zejść z budowy. Mimo epidemii trwają intensywne prace remontowe przy ulicy... więcej

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Kontakt