Przedsiębiorcy z ul. Piotrkowskiej spieszą z pomocą dla służb mundurowych

Nie tylko zwykli mieszkańcy Łodzi udzielają pomocy tym, którzy pracują w wyjątkowych warunkach. Do grona darczyńców dołączyli też przedsiębiorcy z Piotrkowskiej w akcji „Nadchodzą posiłki”, a teraz również i właściciele salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz tatuażu.

Do grona darczyńców dla służb mundurowych dołączyli właściciele łódzkich salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz tatuażu. -  fot. Stefan Brajter
Do grona darczyńców dla służb mundurowych dołączyli właściciele łódzkich salonów kosmetycznych, fryzjerskich oraz tatuażu. , fot. Stefan Brajter

Na apel służb mundurowych o przekazanie zapasów środków ochrony przy pracy w warunkach epidemii opowiedziało wiele ze znajdujących się w trudnej sytuacji biznesów. Salony w tej chwili nie działają, więc rękawiczki i maseczki są im nieprzydatne, a usprawnią działania pracowników Policji i Straży Miejskiej, którzy codziennie pełnią swoją służbę nadzorując osoby w kwarantannie i rozwożąc posiłki do szpitali, narażając się na zarażenie w kontakcie bezpośrednim. Rękawiczki to dla nich niezbędna, podstawowa ochrona przed koronawirusem.

Dzięki ich wspólnej akcji, koordynowanej przez pracowników Łódzkiego Centrum Wydarzeń, we wtorek 31 marca na Komendzie Wojewódzkiej Policji przy ulicy Lutomierskiej na ręce Krzysztofa Balcera, przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przekazanych zostało blisko 4 tysiące rękawiczek jednorazowych i kilkadziesiąt maseczek ochronnych.

- Przedsiębiorcy z ul. Piotrkowskiej po raz kolejny wykazali się solidarnością i wielkim sercem, wspierając ofiarowanymi środkami pracę funkcjonariuszy i tym samym zagrzewając ich do pracy. Takie gesty, szczególnie w momencie kiedy sami nie znajdują się w najlepszej sytuacji, są bardzo budujące. – mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Darczyńcami zostali tatuatorzy z Sigil, Od Zmierzchu Do Świtu oraz Hard 2 Forget, a także fryzjerzy z salonów Maska, Dom Sztuki Jacek Olejniczak i Salon Fryzjerski – Dorota, natomiast z branży kosmetycznej ze studia Małgorzata Michalak, Chillout studio oraz Pani Pazur Emilia Kowalczyk. Samodzielną pomoc dla szpitali okazali też He3 Tatuażyk i Lemon studio.

Łódzkie Centrum Wydarzeń nadal prowadzi zbiórkę środków ochronnych, które będzie dystrybuować w zależności od pojawiającego się zapotrzebowania. Firmy bądź osoby prywatne zainteresowane przekazaniem maseczek, środków dezynfekcji lub rękawiczek jednorazowych mogą dostarczyć wskazane produkty osobiście na dyżurkę Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi (od str. placu Komuny Paryskiej) lub przesłać informacje na e-mail: biuro@lcw.lodz.pl w celu umówienia odbioru.

Polecane aktualności

Kamienica przy Pomorskiej 11 podczas remontu -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje kamienicę przy Pomorskiej 11, gdzie bywał Ślepy Max i mieścił się kultowy lokal

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace budowlane w kamienicy przy ul. Pomorskiej 11, w której powstanie dwanaście... więcej

Konferencja prasowa w nowej siedzibie firmy GFT -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Ministerialny grant dla firmy GFT i 135 nowych miejsc pracy dla specjalistów IT w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Aż 135 specjalistów z branży IT zatrudni w swoim łódzkim oddziale firma GFT, która otrzymała grant... więcej

Monika Buchowiec, koordynatorka projektu -  fot. Łódź pełna kultury

Narodowe Czytanie "Balladyny" w Łodzi

Monika Kamieńska / Wydział Kultury

We wrześniu odbędzie się 9. edycja Narodowego Czytania. Akcja, która propaguje znajomość polskiej... więcej

Kamienica przy ul. Wschodniej 42 w remoncie -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje na Wschodniej. Odsłaniamy elewację kamienicy, w której powstają mieszkania i biblioteka

Małgorzata Loeffler / ZIM

Kończymy generalny remont kamienicy przy ul. Wschodniej 42. Jesienią miasto odda do użytkowania 10... więcej

Ulica Mielczarskiego po przebudowie (wizualizacja)

Łódź buduje woonerf na ul. Mielczarskiego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Strefa spokojnego ruchu, kameralne place z zielenią, szpaler drzew, ławki i udogodnienia dla osób z... więcej

Kontakt